YOĞUN ÇALIŞMA DÖNEMİ IÇİN EN GEREKLİ KIRTASİYE ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Birçok kişinin iş veya okul hayatında karşılaştığı sorunlardan biri yoğun çalışma temposudur. Yoğun iş temposu bir süre verimsiz çalıştıktan sonra işleri toparlamak için ekstra çalışma anlamına gelir. Eğer öğrenciyseniz sınav haftanız yoğun çalışma temposuna örnek olabilir. Bazen de bir neden olmasa bile şartlar yoğun çalışmanızı gerektirebilir.

Yoğun çalışma anında uygulayacağınız birkaç tüyo veya motivasyonunuzu artıracak birkaç kırtasiye ürünü size bu süreçte yardımcı olabilir. Öncelikle sizin için neyin daha önemli olduğunu bilmek hedefe giden yolda şansınızı artırabilir. Ayrıca kendinize uygun planlama seansları oluşturabilirsiniz. Görevlerinizin ne kadar süreceğini belirlemeniz de size yardımcı olabilir. Bu tüyoları uyguladıktan sonra yoğun çalışma temposunda biraz daha rahatlayabilirsiniz. Şimdi yoğun çalışma temposunda motivasyonunuzu artıracak birkaç kırtasiye ürününe göz atabiliriz.

1-Planlayıcı Defterler Ve Ajandalar

Planlayıcı defterler ve ajandalar hayatımızın her döneminde bize yarar sağlayan ürünlerin başında yer alıyor. Yoğun ders çalışma dönemlerinde veya iş hayatınızda planlayıcı defterler veya ajandalar size çok yardımcı olacaktır. Planlayıcı defter ve ajanda genellikle aynı özelliklere sahiptir fakat ajandanın biraz daha ayrıntılı bir yapısı vardır. Bir ajanda ve planlayıcı defter inceleyerek kendinize uygun bulduğunuz seçeneği tercih edebilirsiniz. Size uygun olan ürünü bulduktan sonra artık kullanmaya başlayabilir ve daha düzenli bir hayata sahip olabilirsiniz. Planlayıcı ürünler hayatınızın verimini artıran, programlı ve disiplinli çalışmayı aşılayan ürünlerdir. Yoğun çalışma temposunda planlayıcı kullanmanız nerede ne yapacağınızın belli olmasını sağlayacak ve böylelikle işlerinizi daha kolayca halletmeniz için size yardımcı olacaktır. Ayrıca planlayıcınızı kendi zevkinize ve isteklerinize göre seçmeniz onu kullanmak için sizi sabırsızlandırabilir ve motivasyonunuzda bir artışa neden olabilir.

2-Notlar İçin Sayfalar

Sınav dönemimize hazırlanmak için çoğu zaman not çıkararak çalışırız. Bu çalışma dönemleri için not sayfaları kullanabilirsiniz. Woohoobox’un bu konuda ürettiği rengârenk not sayfaları mevcut. Dilerseniz bu not sayfalarından istediğinizi seçerek motivasyonunuza da katkıda bulunabilirsiniz. Not sayfalarının fazla hacmi olmadığı için evden okula veya işe giderken yoldayken notlarınızı tekrar edebilirsiniz.

3-Ek Defterler

Not sayfalarının yanı sıra çalışmalarınız için ek defterler de kullanabilirsiniz. Ek defterler normal ilerleyen çalışma dönemindeki defterlerinizden farklı olmalıdır. Bunun için çok büyük defter tercih etmemeniz daha faydalı olacaktır. Çünkü büyük boy defterleri her an yanınızda taşıyamayabilirsiniz. Fakat minimal boyda olan defterler her an yanınızda olabileceğinden önemli notlarınız elinizin altında olacaktır. Başka bir konuda ek defterlerinize okul dönemindeki defterleriniz gibi her konuyu veya her ayrıntıyı not almayabilirsiniz böylece sadece önemli bölümlerin olduğu bir defterinizin olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

4-Dosyalar

Yoğun çalışmalarınız esnasında etrafınız dağınık olabilir ve gerekli notlarınızı bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu durum sizi daha fazla strese sokacaktır. Bunu engellemek adına her ders için veya her iş departmanınız için notlarınızı ayrı dosyalarda saklayabilirsiniz. Böylece her bölüm için ayrı dosyalarınızın olması notlarınıza ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Ve düzenli olmak sizi başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır.

 

İlginizi çekebilir!Diğer kırtasiye ürünleri ile içerğklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler