Yaratıcı Olma Motivasyonunuzu Artırmak İçin 4 Hızlı İpucu

Daha yetenekli bir sanatçı olmak istiyorsanız her şeyden önce, düzenli olarak çizim yapmanız gerekir! İşte çizim yapma ve yaratıcı olma motivasyonunuzu artıracak hızlı ipuçları; 

Çalışma alanınızı düzenleyin

Çalışma alanınızı düzenleyin

Odanızın veya çalışma alanınızın etrafındaki tüm dağınıklığı toplayın, böylece düzenli bir ortamda çalışmak size daha iyi gelecektir. Düzenli bir ortam, içsel düşüncelerinizi de uyumlu hale getirecektir. Bu şekilde çalışmanın çok daha terapötik bir süreç olduğunu göreceksiniz. İyi bir toparlanmanın sonunda, resim yapmak için daha motive hissedeceksiniz. 

Hayal gücünüzü kullanın!

Hayal gücünüzü kullanın!

Gerçekleştirmeye çalıştığınız eylemin olumlu bir sonucunu canlı bir şekilde hayal edin. Moral bozucu, kötümser düşüncelerin zihninize girmesine izin vermeyin. Sakin bir şekilde eskiz yapmanın memnuniyetini hayal edebilir veya uzun vadede sanatsal yeteneğinizin ustalığını ve cesaretini düşünebilirsiniz. Kısacası sizi çizmeye hevesli kılan her şeyi zihninizde hayal edin. 

Olumlu iç konuşmayı teşvik edin!

Olumlu iç konuşmayı teşvik edin!

Farkındalık sahibi olmak, vücudunuzun yapmak istemediği bir şeyi başarmanın anahtarıdır. Kendinize bir iç konuşma yapın, mesleğiniz üzerinde çalışmanın ne kadar faydalı olacağını anlamak için kendinizle konuşun. Hedeflerinizin peşinden gitmenin olumlu sonuçlarını sözlü olarak kendinize hatırlatın.

Düşünme, sadece yap!

düşünme sadece yap

Yaratıcı bir şey yapmaya başlayıp başlamayacağınız konusunda ne kadar çok düşünür ve kendinizi suçlu hissederseniz, motivasyonunuz o kadar azalır. Bunun yerine, bir başlangıç ​​yapmalısınız ve düşüncelerinize daha az dikkat etmelisiniz. Başka bir deyişle düşünmeyi bırakın ve yapmaya odaklanın, vücudunuzun resim yapma ritmine dönmesine izin verin. Birdenbire, yaratıcı motivasyonunuz yükselecektir. Tek bir hedefle başlayın ve çok uzak olmayan bir bitiş tarihi belirleyin. Daha sonra motive olmak için bu ipuçlarını kullanabilirsiniz!

Woohoobox Blog Sayfasının Diğer Yazıları için Buraya Tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

8 Adımda Yıldızlı Gece Gökyüzü Nasıl Boyanır?

En İyi 50 Doğum Günün Kutlu Olsun Mesajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler