Verimli Ders Çalışma Taktikleri

Güzel ve sıcacık bir yazın ardından hem özlenen hem de heyecanla beklenen okullar nihayet ki açıldı. E peki, okulların açılması ile akıllarda ilk oluşan durum nedir? Dersler, sınavlar, notlar vesaire vesaire… Durum böyle olunca biz de dedik ki sevgili öğrencilerimiz nasıl verimli ders çalışır bir bakalım, göz atalım. Her yiğidin yoğurt yiyişi her öğrencinin ders çalışma stili başkadır. Ancak bazı teknik ve taktikler vardır ki insana vay bee dedirtir. Bizler de herkese uyum sağlayacak birkaç taktik ve teknik ile sizlere nasıl iyi bir şekilde ders çalışılırı anlatmak istedik.

 

  • Öncelikle bilinmelidir ki ders başlamadan önce çok net bir biçimde ders çalışma amacınızı belirlemelisiniz. Hedefi olmayan geminin nereye vardığının bir önemi yoktur, bu nedenle de varmak istediğiniz bir nokta yoksa ne kadar ders çalışıp ve ne kadar verim alabildiğinizi ölçümleyemeyebilirsiniz. İlk olarak ders çalışırken bir hedef belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda sisteminizi kurmalısınız.
  • Verimli ders çalışmanın hatta yalnızca ders çalışmanın değil hayatın altın kurallarından biri her zaman planlı ve programlı olmaktan geçer. Plan ve program sizi gideceğiniz yollarda adımlaşmanıza, aşama aşama yol kat etmenize ve bunu güzel bir şekilde deneyimlemenize yol açar. Ders çalışmak ki hayatımızın geleceğini belirleyen en önemli durum iken verimli olmak için planlı ve hedefli de olmalıyız.
  • Zaman… Zaman… Zaman… Her şeyin başı zaman iken her şeyin ilacı, çözümü yöntemi de elbette ki zaman. Zamanı iyi değerlendirmek yaşamınızı parçalara bölmenizi ve günlük zaman diliminde tüm isteklerinizi yerine getirmenizi sağlayacaktır. Tüm gün ders çalışmanın aslında hiç verimli olmadığını söyledikten sonra bilirkişiler beraberinde verimli ders çalışmanın çok daha etkili ve kalıcı olduğunu da söylemişlerdir.
  • Hedef dedik, zaman dedik, verimli olmak dedik ancak ortam, eşyalar, kişiler de en az tüm bunlar kadar önemli değil midir? Tam da doğru noktaya geldik. Evet, zamanı planlamak, hedefleri belirlemek, günü verimli dilimlere bölmek ders çalışmanızı kolaylaştıracak ve veriminizi ciddi anlamda arttıracak durumlardır. Ancak büsbütün tüm bunlar yeterli midir? Bizce değildir. Bu yüzden düşündük ki, her şeyi sana yüklemeyelim ve seni motive edecek o küçük mutlulukları da biz sana ekleyelim.

Verimi düşüren tüm etkenleri ortadan kaldırdıktan sonra ihtiyaç olan diğer bir adım ise verimi arttıracak etkenleri çevrede tutmak. Buna kimisi sıcak bir çay derken kimi sade bir kahve der. Bazıları sessiz bir ortamda en üst düzeyde verim sağlayabiliyorken kimileri müziğin ritmiyle kendini ve verimini bulabiliyor. Tüm bu binlerce farklılıklar arasında ortak olan tek şey ise her zaman Woohoobox oluyor. Bembeyaz sayfalar, renksiz kalemler, sıradan okul defteri çeşitli kırtasiye ürünleri falan derken tekdüzelikten sıkılanlar ve renkler arayanlar için Woohoobox anında yetişiyor. Gelin birlikte birkaç harika kırtasiye malzemesi inceleyelim ve veriminizi arttıracak o muhteşem ürünlerden birini seçelim.

 

Her Derse Özel Defterler

En sevdiği ders biyoloji olanlar burada mı? Ya da matematik aşıkları sizleri görür gibiyiz. Hangi ders olduğunun hiç önemi yok, önemli olan seni mi yansıtıyor buna bakmalı. Defterlerin her birinin içi bir ama dışı farklı. Böyle de olmalı. Seni motive eden şeyi bulmalı ve peşinden gitmelisin. Biz seni motive edecek o harika defter modelini bulduk, tasarladık. Şimdi sıra sende.İngilizce defteri

Verimli Dersin İlk Kuralı Post-it Kullanımı

Sen de Hello Kity ben diyeyim Unicorn… Sen de post it dediğin özel tasarım olur ben diyeyim ki aradığın Woohooshop ‘ta. Gerçekten de böyle. Ders çalışmanın, verimli ders çalışmanın ilk kuralı not almak ve bu notları akılda kalıcı kılmaktır. Bu yolda seni hiç yalnız bırakmayacak birkaç modelimiz var, göz atmak ister misin?

popstit woohoobox

Başarının Sırrı Motivasyonda Saklı 

Evet, bunu çok iyi biliyoruz. Sen de biliyorsun. En büyük başarıların ardında saklı olan tek şey motivasyondur. Motivasyonunu bulmalı ve onun ardından koşarak gitmelisin. Biz bu hayatta seni motive etsin diye birkaç harikalıklar tasarladık: Motivasyon stickerları. Evet doğru duydun. Boğuculuğa ve tekdüzeliğe düştüğün anda hemen kap bir motivasyon sticker ve hemen renkli dünyana koş. Binbir çeşitten hangisi seni tam anlamıyla yansıtıyor?

motivasyon sticker woohoobox

Plan Programın Baş Kahramanı Planlayıcı Defterler

Plan ve program çok önemli, sana bundan bahsettik. Peki seni planlayacak yardımcılara gerçekten de ihtiyacın yok mu? Eğer aksini düşünüyorsan hemen bir Woohoobox ‘a tıklamalısın. Planlı gitmenin yolu planlayıcı defter üzerinden gitmektir. Gün gün ayrılmış ve küçük notlar alıp planlarını güzel bir şekilde böleceğin birkaç özel tasarım planlama defterine bakmak ister misin? Biz senin için en beğenilenin resmini aşağıya koyduk. Diğerleri ve tüm okul alışverişi için tek yapman gereken www.woohoobox.com ‘u ziyaret etmek.Be Happy Planlayıcı Defter

3 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler