Tasarım Kırtasiye Mağazanızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Kendinize ait sanatı insanlarla paylaşarak para kazanmak isteyen bir illüstratör veya bir tasarımcı mısınız?

Bu yazı ihtiyacınız olan ilhamı yakalamaktan, kendi koleksiyonlarınızı oluşturmaktan imalatçı ve matbaacı bulmaya kadar kendi kırtasiye işinizi kurmanın temelleri konusunda size bir yol gösterecek!

Kendi tebrik kartı ve kırtasiye mağazanızı oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli faktörleri bir araya getirdik!

Yazılı Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

Yazılı kırtasiye ürünleri değişiklik gösterebilir, ancak genelde tebrik kartları, siparişe göre davetiyeler, sanatsal baskılar, yamalar, iğneler, defterler ve takvimler içerir. Paperchase, Caroline Gardener ve Rifle Paper Co gibi markalar, başarılı kırtasiye ürünlerine harika birer örnektir. Çoğunun ortak noktası da hepsinin ilk önce tebrik kartları oluşturmakla başlamasıdır.Yazımızın devamında tebrik kartları işinin ne olduğuna ve nasıl başlanması gerektiğinden bahsediyor olacağız.

Yazılı Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

Çizimlerinizi defter olarak satabilirsiniz.

Yazılı Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

Çizimlerinizi baskı ve tebrik kartı olarak satabilirsiniz.

Tebrik Kartları Nedir?

Tebrik kartları, üzerinde grafikler, çizimler veya baskı bulunan katlanmış kağıtlardır. Aslında tebrik kartlarının duygusal olması ve çoğunlukla özel günlerde birine verilmesi onları daha özel kılar. Kartlar başlıca şu konuları içerir, ancak bunlarla sınırlı da değildir.

  • Doğum Günü
  • Yılbaşı
  • Sevgililer Günü
  • Tebrik
  • Teşekkür
  • Seni Seviyorum!
  • Anneler Günü
  • Babalar Günü
  • Yıl dönümü
  • Hayırlı Olsun!

Satılabilir Tebrik Kartları Nasıl Oluşturulur?

Tebrik kartları, tasarımcıların ve sanatçıların somut ürünler üzerindeki illüstrasyonlarını göstermenin en ucuz ve en hızlı yoludur, ancak canlı duran bir sektörden sıyrılmak son derece zor olabilir! Bu işe başlamak için önerdiğimiz ipuçlarından bazıları şunlardır:

1. Neyin İlgi Çekici Olduğunu Araştırın

Bir tebrik kartı tasarımcısı olarak kariyerinize başlamadan önce, size verebileceğimiz en büyük tavsiye bölgenizdeki ticari fuarlara katılmaktır. Bu, pazar araştırmanızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bu fuarlarda, yaratıcılıktan ilham alacaksınız ve de öğrenmenin en iyi yolu olarak, rakiplerinizin ne yaptığını görmeniz ve satışınızı benzersiz kılacak noktayı bulmak için çalışmanız için birer başlangıç olacaktır.

Yazılı Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

2. Seriler/Koleksiyon Halinde Çalışın

Bireysel kartlar yapmaktan kaçının. Bunu yapmak yerine her bir koleksiyon için en az 6, en fazla 12 kart tasarlamaya çalışın. Koleksiyon olarak da bilinen seriler halinde çalışın. Bir mağaza gösteriminde yan yana görüntülendiği zaman birleştirilmiş, tarzları birbirleriyle tutarlı ve birlikte iyi görünen 6-12 kart serisine/koleksiyonuna sahip olun. Örneğin, çiçekli düğün kartları oluşturuyorsanız, çiçek teması kullanarak en az 6 veya en fazla 12 farklı düğün kartı tasarlamalısınız.

Yazılı Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

3. Birden Çok Olay İçin Kart Oluşturun

Herhangi bir mağaza, matbaacı veya ticaret fuarı ile anlaşmadan önce, birden çok olay için en az 50 tasarım oluşturun. Alıcılar, hedef kitlelerine hitap eden kartları seçerken, seçeneklere sahip olmak isterler. Koleksiyonlarınızı oluşturmak için zaman ayırın.

Yazılı Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

4. Baskılarınızı Az Miktarda Yaptırın

Büyük miktarlarda baskı yapmaktan kaçının, bunun yerine ürünlerinizin kalitesini test etmek için yerel matbaacılar veya çevrimiçi baskı hizmetleriyle çalışın (pek çoğu örnek baskı sunar, böylece kağıt stoku ve kalitesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz).

5. Yerel Sanat Fuarları Ve Pazarlarını Takip Edin

Yeterince tasarımınız olduğunda, neyin satıldığı hakkında bir fikir edinmek için yerel sanat fuarlarına ve pazarlarına katılmaya çalışın. Bu, büyük ticaret fuarlarına katılmaktan çok daha ucuzdur. Yerel pazarları bulmanın en iyi yolu da Instagram veya Facebook gibi sosyal medya sayfalarıdır.

6. Çevrimiçi Kırtasiye Ürünü Satış Yapın

Yeni başlıyorsanız ve baskı ve kargolama maliyetleriyle uğraşmak istemiyorsanız ya da belki de henüz ticaret fuarları ve pazarlar yapma konusunda kendinize güvenmiyorsanız, o zaman tasarımlarınızı Thorful, Redbubble ve Society6 gibi POD(Print on Demand) sitelerinde kullanabilirsiniz. Bu siteler, tasarımlarınızı test etmenin ve hangilerinin daha önce en çok satılabilir olduğunu görmenin iyi bir yoludur.

7. Kırtasiye Çalışmalarınızı Paylaşın

Tasarımlarınızı mümkün oldukça Instagram ve Pinterest gibi platformlarda paylaşın, çünkü bu paylaşımlar hangi kartı basmanız gerektiğine karar önce hangi tasarımların ne kadar ilgi çekici olduğunu fark etmenize yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler