Sticker Nasıl Üretilir?

 

Bilgi verme, dekorasyon, süsleme yapma ve eğitim verme gibi pek çok amaca hizmet eden stickerlar bir yüzleri yapışkan özellikte, diğer bir yüzleri ise çeşitli baskılar ve tasarımlar  içerir. Stickerlar belirli kalıplara uymaksızın pek çok türde, renk, şekil ve tasarımda olabilir. Diğer bir adı çıkartma olan stickerlar her zaman baskılı kağıttan üretilmemektedir. Zaman zaman pvc ve plastik gibi malzemelerden de yapılabilmektedir. Bu türde üretilen stickerlar çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Stickerların amacı esasında insanlara bir mesaj vermek, çeşitli depolama, stok problemlerini önlemek, bilgilendirici içerikler taşımak, ya da görsel açıdan bir mesaj izlenimi yaratmak için kullanılır ve tabi dekorasyon 🙂

Hem dikkat çekici hem kullanışlı ve hedef kitlesine göre oldukça mesaj verici nitelikler taşıma sebebiyle de sticker kullanımı reklam ve alanında önemlidir. Hedeflenen kitleye göre tasarlanan stickerların oldukça büyük etkiler yarattığı ve ilgi çekici bir ürün olduğu gözlenmiştir.

woohoobox kaktüs sticker

Peki Ya Sticker Baskıları ?

Sticker üretiminde temel baskı çalışmaları iki şekilde yapılır. Tasarım ve baskı olarak iki bölüme ayrılan sticker üretimi, renk seçimi kullanılan malzeme ve baskı tekniklerine göre kalitesini belirler.

Sticker üretimi oldukça özen gerektiren bir işlem ve süreçtir.Stickerlar kullanım amaçlarına göre çok farklılıklar yaratabilirler. Ancak genel manada bakılacak olursa, marka bilinirliği, promosyon dağıtım, iş geliştirme başlıklarına rastlanır. Kurumsal kimlik çalışmalarında da yer alan stickerlar ne denli kaliteli olursa şirketi ve kişileri de aynı ölçüde yansıtacaktır. Sticker üretiminde kullanılan çeşitli teknikler ve belli başlı püf noktalar stickerları ne denli kalitede ve sürede kullanacağınız belirler.Tabiki Woohoobox olarak ürettiğimiz stickerlarda genelde dekoratif ögeleri ön planda tutuyoruz.Bölece çok değerli müşterilerimiz sıradan objeleri bile çok daha eğlenceli hale getirebiliyorlar.

Sticker tercihleriniz vinilden yana olduğunda hem kaliteli hem parlak hem de oldukça dayanıklı stickerlara sahip olursunuz. Sticker kullanımında en çok rastlanılan ve karşılaşılması hiç istenmeyen durum şudur ki; yağmurda ya da sıvıya maruz kalındığında yıpranan, soyulan ve dağılan stickerlardır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve her durumda kalitenizi ortaya koymak için sticker baskı tercihiniz vinil olmalıdır. Vinil baskı stickerlar aynı zamanda kolaylıkla yapıştırılıp sökülebilirler.

Vinil sticker baskı kadar mühim olan bir diğer nokta da stickerlarınızın renklerindeki kalitedir. Her bir stickerınız solmaya, güneşe ve çeşitli etkenlere karşı dayanıklı mürekkeplerden yapılmalıdır. Bu sticker kullanımı önemli ve büyük ölçüde arttıracaktır. Stickerın bulunduğu ortamdaki varlığı ne kadar uzun süreli olursa marka bilirniliği ve hedeflenen amacı da o denli uzun olacağı için sticker kağıdı rengi kaliteli ve göz alıcı mürekkeplerden yapılmalıdır.

woohoobox sticker modelleri

Sticker baskı kağıdı ve renginden sonra önemli olan bir diğer adım da stickerın özel bir kesime sahip olmasıdır. Belli standartlarda ya da şekillerde kesilen stickerların özel kesim stickerlara göre çok daha az bilinirlik ve dikkat çekicilik özelliği taşır. Bu nedenle sticker yapımlarında ya da tercihlerinizde özel bir deseni ya da şekli ifade eden stickerları tercih etmeniz markanızı ya da sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra sticker baskınız neredeyse hazırdır. Örnek bir sticker ile baskının ne şekilde duracağını, herhangi bir alanda tasarımın ne denli görüneceğini belirleyebilirsiniz. Hatta olası problemleri de bu sayede önden gözlemleyebilir ve müdahale edebilirsiniz.

Kalitesini, kullanılacak malzemesi, kesimi ve adedi bir sticker fiyatını belirleyen başlıca özelliklerdir. Kaliteli ve aynı zamanda dikkat çekici, göz alıcı tüm bildiklerinizden farklı bir stickera ihtiyacınız var ise ilk adresiniz Woohoobox olmalıdır. Pek çok ürün grubu sayesinde her kesimden kimseye hitap eden, farklı tasarımlarıyla görenleri kendine hayran bırakan ve sıradışı görünümü ile tüm alanlarınız farklı gösteren Woohoobox ‘ın sticker modellerine birlikte göz atalım:

Woohoobox Sticker Etiket Çeşitleri

 

 • Yazılımcı & Laptop Sticker

  Zamanlarının çok büyük bir kısmını bilgisayar ve masa başında geçiren yazılımcı, yazılımı kod yazmayı hayatının merkezi yapmış kişiler için harika birkaç stickerımız var. Bu stickerlar sayesinde artık bilgisayarlarınız daha renkli, göz alıcı ve daha sıradışı olacaktır. Seni tüm o diğerlerinden farklı kılan şeyi biliyoruz ve seni en iyi yansıtacak o stickerı yalnızca biz tasarlıyoruz.

 • Unicorn Sticker

  Hayali de olsa o benim kahramanım, arkadaşım ve hayatıma renk katanım diyenler için unicorn desenlerinin önemini çok iyi biliyoruz. Her bir köşesini unicorn desenleri ile süslemek isteyenler için harika birkaç fikrimizi sticker modellerine döktük. En güzel modeli seçmek için acele etmelisin. Bu unicorn stickerlar çok hızlı tükeniyor.

 • Panda Sticker

  Nesli hiç tükenmesin, bizimle hep olsun hatta evimde, dolabımda, kitabımda, bilgisayarımda, müzik çalarımda kısacası hayatımın her alanında ben küçük pandaları görmek istiyorum diyenler için bu durumu çözüme kavuşturduk. Sizin için harika mı harika ve bir o kadar sevimli minik güzel panda stickerlar tasarladık. Kendini bir minik panda gibi hissedenler, bu panda stickerlar bence tam olarak seni yansıtıyor.

 • Galaksi Sticker

  Ben bu dünyadan değil galaksidenim. Gözümün değdiği her yerde galaksiyi, uzayı, boşluğunu, stickerını görmek isterim diyenler için galaksi sticker modelleri Woohoobox ‘ta… Hayalet Casper’dan ikonik sözlere pek çok çeşittegalaksi sticker modelini bulabilirsiniz.

 • Motivasyon Sticker

  Ders çalışmak için, iş hayatındaki yoğunluk için, kitap okurken odaklanmak için ve daha pek çok şey için odaklanmaya ihtiyacım var diyorsan motivasyon stickerları gerçekten senin için tasarlamışız. Hem ortamını şenlendirecek hem de motivasyonunu maksimum düzeye çıkaracak. Denemek için neden birkaç tanesine göz atmıyorsun?

 • Van Gogh Sticker

  Gelmiş geçmiş en iyi ressamlardan biri olan Van Gogh ve tutkunları sizi de düşündük ve Van Gogh temalı sticker modelleri geliştirdik. Resim yapmayı çok sevenler, mimarlar, çizim kendimi ifade etme tarzım ve Van Gogh da idolüm diyenler için bu stickerlar harika bir kişisel hediye olacaktır. Ya da bir arkadaşın için seçim tamamen senin, hemen göz at.

 • Frida Sticker

  Son dönemlerin en gözde ve etkileyici kadınlarından biri şüphesiz ki; Frida Kahlo ‘dur. O pek çoğumuz için idol, hayata, duygulara ve yaşama yön veren eşsiz bir kadındır. Onu hayatının pek çok yerinde görmek istiyorsan bunun en kolay yolu Frida stickerlarına sahip olmaktan geçer. Senin için en güzel tasarımları yaptığımıza şüphen olmasın. Hangisini alacağına karar veremeyeceksin ve elini çabuk tutmalısın.

 • K-Pop Sticker

  Son dönem popüler kültürlerinden biri de K-pop. En gözdeyi can alıcı bir şekilde sizlere sunmayı vizyon belirlemiş Woohoobox için K-pop stickerlarını tasarlamamak olmazdı. Ama bildiğiniz tüm stickerları ve özellikle de K-pop stickerlarını bir kenara bırakın. Woohoobox imzalı bu stickerlar sizi gerçekten kendine aşık etmek için bekliyor. En sevdiğini bir kendine bir arkadaşına almaya ne dersin? Uygun fiyat avantajını da seni düşünerek belirledik. Hemen girip al.

 • BTS Sticker

  BTS hayranları sizleri şöyle bir alalım. Bu stickerları ya da benzerlerini hiç görmediğinize biz çok eminiz. Çünkü bunlar Woohoobox ‘ın BTS stickerları… Uygun fiyat avantajının yanında pek çok ürün seçeneği ile de sizleri gönülden fethetmeyi yine başardık. En sevdiğin o müzik grubunu sevdiğin bir kitap kapağında görmek harika bir fikir olmaz mıydı? Ya da seni oldukça sıkan bir ders kitabında içini biraz olsun açmak için sevdiğin birkaç parça görmek istemez misin?

 • Doctor Who Sticker

  Son zamanların efsanevileşmiş bir dizisi olan Doctor Who… Hala izlemeyenler için bu sticker tetikleyici olacak, biz biliyoruz. Ama tam bir tutkunu olup her bir karesini zihninde tutanlar da Doctor Who stickerlarından kopamayacak. Farklı, çarpıcı ve göz alıcı, işte bu tam da Doctor Who stickerlarını ifade ediyor.

 • Breaking Bad Sticker

  Ve bir başka efsanelerden Breaking Bad… Bu seriyi zihinden çıkarabilmek ne mümkün. Zihnimden atmaya bir yana dursun ben hayatımın her bir noktasında ondan birkaç ifade görmek istiyorum ancak çözüm bulamıyorum diyenlerden misin? Peki, Woohoobox ‘ın Breaking Bad stickerlarına hiç bakma şansı yakaladın mı? Hala gecikmediğini bildirmek isteriz… Hemen en beğendiğin modellerden bir seri yap, tükenmeden…

 • PUBG Sticker

  Beyler, hanımlar kısacası tüm PUBG tutkunları, sizleri şöyle alabilir miyiz? Popüler ve bağlayıcı, bir o kadar da sürükleyici ve çarpıcı. İşte tüm bu terimler PUBG için geçerli. Peki PUBG oynayamadığın tüm o anlarda ondan birkaç icon görmek seni mutlu etmez mi? Biz cevabı çok iyi biliyoruz ve bu yüzden senin için en iyi PUBG stickerlarını tasarlıyoruz, beğenine sunuyoruz. Seçip almasını ise sana bırakıyoruz.

 • La Casa De Papel Sticker

  Netflix ‘in en gözdelerinden, popülerliğin baş kahramanlarından, dizi sektörünün öncülerinden La Casa De Papel ve onun sevgili izleyicileri. Bu dizi beni benden alıyor, tam bir tutkun ve hayranım diyorsan neden karakterleri kitap kapaklarına, dolabına, cep telefonuna ve defterlerine taşımıyorsun? Woohoobox ‘taki La Casa De Papel stickerlarını gördün ve senin için en iyi olanı aldın mı? Sitemizi ziyaret et ve hemen kararını ver.

 • Kimya Sticker

  Kimya bir tutkudur. Formüllerin arasında kaybolmak, yenilikler yaratmak, zorlu formülleri çözmek, çözümlemek, bileşimleştirmek ve daha nicesidir. Ben kimyadan anlarım, kimya benden anlar, kimya bir şifredir ve ben o şifreyi çözerim diyorsan tam da doğru yerdesin. Tüm derslerinin kimyadan oluşmaması senin adına üzücü ama tüm ders kapaklarında kimyaya dair bir şeyler bulabiliyor olmak mutluluk verici. Bunun tek yolu ise Woohoobox ‘tan birkaç kimya sticker modeli seçmek kadar basit.

 • Matematik Sticker

  Ben matematiğin özüne inerim ve hayatın gizemini orada görürüm. Hesaplar, işlemler beni yormaz sadece mutlu eder diyenler harika bir haberimiz var. Woohoobox senin için matematik stickerları tasarladı. Tüm bildiklerinden farklı, en az senin kadar dikkat çekici ve çarpıcı. Hangisinin seni en iyi şekilde yansıttığına karar vermek için sitemizi ziyaret etmelisin.

 • Hukuk Sticker

  Oku oku bitmez bu kitaplar, ben peki bunu nasıl eğlenceli hale getirebilirim diyenlerin cevabı Woohoobox ‘ta. Hukuk sıkıcı değildir hukuk eğlencelidir. Bunu sana en iyi şekilde göstermek için birkaç eşsiz hukuk sticker modeli tasarladık. Ve en güzelini seçerken çok zorlanacaksın, bizden söylemesi…

 • Tarih Sticker

  Tarih derin ve çarpıcıdır. Geçmiş, yaşanmışlık, eskiler, zamanlar kısacası tarih beni çok etkiler ve ben tam bir tarih uzmanıyım diyorsan bu stickerlarını senin için tasarladığımızı çok iyi biliyoruz. Herkesten farklı bir tarihçi olmak için bu stickerlara ihtiyacın var. En iyisini kendin için seç ya da bir arkadaşın için o harika sticker modellerinden birkaçını al. Kendini ve onu mutlu et.

 • Laptop Sticker

  Bilgisayar artık hayatımın hangi alanında yok ki? Neredeyse cep boya kadar düşecek laptoplarımız hayat kurtarmıyor mu? Tüm dünyaya, bilgiye onlar sayesinde ulaşmıyor muyuz? Peki laptopunu daha eğlenceli bir hale getirmeyi hiç düşündün mü? Biz senin için çok önceden düşünmüştük ve senin için harika birkaç laptop sticker tasarlamıştık. Almak için web sitemizi ziyaret etmen yeterli.

 

Woohoobox ‘ta birbirinden farklı tarzda, desende ve kesimde sticker modellerine rastlayabilirsin. Ama en önemlisi seni hangisinin en iyi şekilde yansıttığıdır. Woohoobox tüm kırtasiye ürünlerinde olduğu gibi sticker satın al denince de ilk akla gelen markaların başında gelir. Sevdiğin bir dostun, en yakın arkadaşın ya da kendin için bu küçük uygun fiyatlı stickerlardan birini ya da birkaçını incelemelisin

 

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler