Sticker İzi Nasıl Temizlenir ?

Etiketler diğer bir adıyla stickerların bir yüzeylerinde vermek istenilen mesaj, tasarım, ifade, icon ya da görsellerden oluşurken diğer yüzeyleri istenilen her ortama kolaylıkla yapıştırılacak şekilde üretilir. Yani bir taraflarında baskı diğer bir taraflarında ise yapıştırıcı madde bulunur. Stickerların kalitesine göre bu yapıştırıcılar çıkarılmak istendiğinde oldukça zorlu olabilir ve belli kalıntılar bırakabilir. Üstelik uzun bir süre yüzeyde kalmış stickerları çıkarmak ise oldukça zor olabilir. Bu zorluk derecesi yapıştırıcıda kullanılan kimyasal çeşitlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Hatta öyle ki bazı sticker baskılar yapıştırıldıkları yüzeyde, çok uzun süre kalmalarına ve dışarıdan aldıkları etkilere bağlı olarak bütünleşirler. El ile çıkarılmak istendiğinde ise sticker baskının bir kısmı yüzeyde kalır ve bir kısmı çıkar. Bu durum pek çok sticker kullanıcısı tarafından yaşanılmıştır ve sık karşılaşılan bir durumdur. Yüzeyde oluşan bu can sıkıcı iz ve lekelerden kurtulmak için ise belli başlı teknikleri bilmek gerekir. Yapıştığı yüzeye ve sticker çeşidine göre çeşitli etiket çıkarma tekniği bulunur.

woohoobox lama sticker

Mutfak Eşyaları Üzerindeki Stickerlar Nasıl Temizlenir?

Anneniz için sevdiğiniz bir simgeyi ifade eden bir buzdolabı sticker aldığınızda ya da evin en sevdiğiniz köşesinde mutfağınızda sevdiğiniz objeleri ifade eden stickerlar görmek istediğinizde tüm bunları Woohoobox ‘ta bulabileceğinizi biliyorsunuz. Ancak bu stickerlar zaman içerisinde etkisini yitirdiğinde ve onları daha göz alıcı yeni buzdolabı sticker baskıları ile değiştirmek istediğinizde eskisinden nasıl kurtulacaksınız. Woohoobox stickerları için her zaman can sıkıcı durumlar gözlenmez ancak farklı yerlerden temin ettiğiniz sticker baskılar ya da duvar sticker ürünleri için birkaç teknik bilmenizde fayda vardır.

Stickerlar iyi bir temizlenmeye maruz kalmadığında zaman içerisinde üzerinde tozlanmalar görmeniz mümkündür. Bu da stickerın ve dolayısıyla da eşyanın ve ortamın kirli görünmesine sebebiyet verir. Ayrıca bu stickerlar ısıya bağlı olarak erime gösterebilir, renklerinde bozulmalar olabilir ve eşyalarınızın ya da yapıştırdığınız alanın, duvarın lekeli görünmesine sebep olabilir.

Stickerınızın üzerine biraz sıvı yağ ya da zeytinyağı döküp beklediğiniz kolaylıkla alandan sıyrılabildiğini göreceksiniz. Yağın vermiş olduğu etkiyle ve zaman içerisinde yumuşama ile etiket kolaylıkla yüzeyden ayrılacaktır. Ardından kalan ufak parçalı kağıt kalıntıları için buz işinizi kolaylıkla çözecektir. Kalan parçaların üzerinde hafifçe buzu gezdirdiğiniz o parçalar da donarak kendilerini dışarıya atacaklardır.

Bir diğer yöntem ise stickerın olduğu lanı kolonya batırılmış bir pamuk ile temizlemenizdir. Ancak bu renkli ve el yapımı eşyalarınıza zarar verebilir. Eğer ki stickerın bulunduğu alan kolonyadan zarar görmeyecek bir alan ise bu yöntem de kulanılabilir ve oldukça etkilidir. Hatta kolonyalı temizleme cam yüzeyler için oldukça etkilidir.

Mobilya Üzerindeki Stickerları Temizleme Yöntemleri

frida sticker woohoobox

Mobilya süslemeleri için sticker baskı sıklıkla kullanılır. pek çok kimse başlığına, uyandığında ilk gördüğü eşyasına ya da hemen yanı başındaki komodinin üzerinde renkli bir şeyler görmek isteyebilir. Bu gibi durumlarda Woohoobox kullanıcılarının ilk tercihi her zaman sticker baskı ürünleri olur. Ancak zaman içerisinde bu stickerları değiştirmek istediğinizde onları yenileri ile değiştirmenin kolay yolu nedir? Kaliteli baskıdan ve malzemeden üretilen Woohoobox stickerları oldukça kuvvetli bir yapıştırıcı özelliği ile uzun süre etki gösterecek şekilde üretilmiştir. Bu nedenle yüzeylerden çıkması için kendi kendine deforme olmasını beklememeli ve o sticker baskıları sizler çıkarmalısınız. Peki hem mobilyalarınıza hem de stickerlarınıza zarar vermeden onlardan nasıl arınabilirsiniz?

Mobilyalardan stickerları temizlemek için önce sticker baskı üzerine kurutma makinesi ile sıcak hava üflenmelidir. Bu sıcak hava ile zaman içerisinde yumuşayacak stickerlar kolaylıkla yüzeyden ayrılacaktır. Aynı işlemi buharlı ütü yardımı ile de yapmanız mümkündür. Stickerı bulunduğu alandan çok sert olmayacak şekilde kazıyarak çıkarabilirsiniz.

Bilgisayarlardan Sticker Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

sticker woohoobox

Woohoobox ‘ın belki de en çok tercih edilen sticker baskı türü notebook sticker çeşitledir. Günümüzde bilgisayarlar, notebooklar, diz üstü bilgisayarlar hayatımızın pek çok alanında bizimledir. Ders çalışırken, iş hayatında, günlük yaşamda, film izlerken, bir şeyler araştırırken kısacası her alanda bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Peki tekdüze bilgisayar modellerini renklendirmenin yolu nedir diye soracak olursanız ilk cevabımız bilgisayar sticker ürünleri almak olacaktır.

Woohoobox her ürün grubunda olduğu gibi laptop sticker ürünlerinde de her zaman en farklı tasarımı yaratmayı başarıyor. Oldukça ilginç ve göz alıcı stickerları almak için hangisini seçeceğinize karar veremeyeceğiniz ürün çeşitliliği ile sürekli olarak bir değişikliğe gitmek isteyeceksiniz. Henüz yeni aldığınız laptop sticker modelinizi bir yenisiyle değişmek istiyorsunuz ama şu ankinden kurtulmanın yolunu mu arıyorsunuz?

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden farklı olarak bilgisayarınız için fön makinesi ya da ütü kullanmanız doğru olmayacaktır. Bilgisayarlarınızdan laptop sticker ürünlerini çıkarmak için bir mikrofiber bezle solüsyona ihtiyacınız var. Ekran temizleme solüsyonu ve mikrofiber bez ile tüm bilgisayar yüzeylerinden stickerları kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Araç ve Motosiklet Stickerları

Stickerların sıklıkla kullanıldığı bir diğer yerler de araçlar, motosiklet ve bisikletlerdir. Pek çok araç sahibi sevdiği bir otomobil markasının ya da araç aksesuar markasının araç sticker baskısını aracına yapıştırmaktan hoşlanır. Ya da bir motosiklet kullanıcısı için ise motosikletini, motosiklet sticker ürünü ile süslemek vazgeçilmez bir alışkanlıktır.

Diğer sticker gruplarına bakıldığında araba sticker ürünleri sıklıkla değişiklik istemez ancak araba stickerlarında en sık rastlanan durum da dışarıdan gelen etkilere karşı dirençli kalabilme süresidir. Zaman içerisinde yıpranma gösteren araba sticker ürünlerini araçlardan temizlemek oldukça zor olabilir. Ancak bilgisayarlarda kullanılan yöntem araç stickerlarını da temizlemek için uygundur. Bu sayede araç üzerinde herhangi bir kalıntı olmadan ve aracınız herhangi bir zarar uğramadan sticker baskılardan kurtulabileceksiniz.

Bilgisayarlarda ve araçlarda kullanılan yöntem aynı şekilde motosiklet ve bisiklet sticker modelleri için de geçerlidir.

Woohoobox ‘ta pek çok kırtasiye malzemesi bulabilirsiniz. Her bir ürün grubunda yaratıcılığı benimseyen ve sıradışı tasarımları ile ön plana çıkan Woohoobox sticker baskı ürünlerinde de aynı şekilde farklılığını ortaya koyuyor. Defterlerden bisiklet sticker modellerine, çeşitli boya ve yazı kalemlerinden buzdolabı sticker ürünlerine kadar yüzlerce ürünü bir arada görebilirsiniz.

2 yorum
    1. Merhaba,
      Evet,okula dönüş kutularımızın içeriği her yıl yenilenmektedir.
      Sevgilerimizle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler