Son Dakika Hazırlayabileceğiniz 5 Hediye Fikri

Sabah keyifle kahvenizi yudumlarken telefonunuzun hatırlatıcısı alarm vermeye başladı. Baktınız ki en sevdiğiniz dostunuzun doğum günü. Ortak arkadaşlarınız ile hemen bir plan yaptınız ve öğlen arkadaşınıza sürpriz bir kutlama yapacaksınız. Ne yazık ki hediye seçmek ve almak için vaktiniz yok. Doğum günü olan dostunuz da pahalı ve lüks hediyelerden hoşlanan biri değil. Arkadaşınız düşünülmüş ve yaratıcı hediyelerden hoşlanıyor. Bu durum oldukça işinize yarayacak! İçeriğimizin devamında son dakika hazırlayabileceğiniz hediye fikirleri konusunu anlattığımız bu içeriğimizdeki yaratıcı hediye fikirleri, onu mutlu etmeye yetecektir.

Özel zamanda sevdiğiniz dostunuzdan gelen iyi düşünülmüş bir hediye, pek çok kişinin mutlu olmasını sağlar. Bu sebeple arkadaşınız için hazırlayacağınız bu yaratıcı hediye, onun kendisini mutlu hissetmesine sebep olacaktır. Kısa süre içerisinde pratik bir biçimde hazırlayabileceğiniz hediye çeşitlerini, birlikte inceleyelim:

Sıra Dışı Sunuma Sahip Çiçek

Hediye dendiğinde ilk akla gelen çiçekleri sıra dışı bir sunum ile sizin için iyi bir hediye alternatifi olabilir. Evinizde akvaryum varsa içine su ve birkaç damla boya ekleyerek şişeyi renklendirebilirsiniz. Ardından akvaryumu kurdele ile süsleyebilirsiniz. Son olarak bahar çiçeklerinden bir demet hazırlayıp uçlarını biraz keserek akvaryumun içine yerleştirebilirsiniz. Bu harika hediye, arkadaşınızı mutlu edecektir. Evine ve odasına şık bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca akvaryumun içerisine bir miktar parfüm ekleyerek dostunuzun hediyeyi oda kokusu olarak kullanmasını da sağlayabilirsiniz.

Sıra Dışı Sunuma Sahip Çiçek

Ponponlu Kitap Ayracı

Dostunuz kitap okumaktan hoşlanıyorsa onun için dakikalar içerisinde kitap ayracı hazırlayabilirsiniz. Bu yöntem ile evinizdeki kullanılmayan yünleri de değerlendirebilirsiniz. Bu sevimli kitap ayracını hazırlamak için öncelikle 3 parmağınızın etrafında yünü dolayın. Yünü ortalama 90 veya 100 kez dolayarak devam edin. Ardından başka bir ipi ortasından geçirin. Bir yumağa dönecek şekilde içinden geçirdiğiniz ipi, düğümleyin. Son olarak yumak olan kısmı makasla kırpın. İpleri, ne kadar kısaltırsanız o kadar sık görünen bir ponpon olacaktır. Son olarak hazırladığınız ponponu dondurma çubuğuna yapıştırdığınızda sevimli ve şık bir kitap ayracı yapmış olacaksınız.

Ponponlu Kitap Ayracı

Fotoğraflı Kitap Ayracı

Kitapsever arkadaşınıza hazırlayacağınız bir diğer kitap ayracı önerisi ise fotoğraflı kitap ayracıdır. Bunun için dostunuzun bir fotoğrafını veya birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızı kullanabilirsin. Yukarıda anlattığımız gibi bir ponpon hazırlayarak ipini uzun bırakın. Ardından arkadaşınızla birlikte çektirdiğiniz eğlenceli bir fotoğrafı etrafından kesip küçük bir delik açın. Hazırladığınız ponponun ipini fotoğraftaki delikten geçirerek kitap ayracını hazır hale getirin. Bu minik hediye arkadaşınızı çok mutlu edecektir.

Vintage Kokulu Mum

Bu harika hediye için ihtiyacınız olan ilk şey vintage görünümlü bir çay fincanıdır. Mumun fitili olarak kullanmak için pamuklu bir ipliğe ihtiyacınız var. Ardından evinizde kullanmadığınız mumları, bir tencereye alarak eritin. Mumların hoş kokması için esans veya portakal ve limon yağı da ekleyebilirsiniz. Mumlar eridikten sonra pamuk ipliğini fincanın ortasında sabit bir şekilde tutarak fincanın içine dökün. Kısa süre içerisinde mum donacaktır. Ardından güzel bir paket hazırlayarak mumunuzu dostunuz için hazır hale getirebilirsiniz. Hediye paketi hazırlama konusunda pek deneyimli değilseniz bu içeriğimizi incelemek sizin için yararlı olacaktır.

Vintage Kokulu Mum

Ev Yapımı Dudak Koruyucu

Evinizde pratik bir biçimde hazırlayacağınız hoş kokulu dudak koruyucu, arkadaşınızı oldukça mutlu edecektir. Çünkü hediye konusundaki bu yaratıcılığınız, kendisini özel hissetmesine sebep olacaktır. Arkadaşınızın sevdiği renklerde rujunuzdan bir parça alıp bir yemek kaşığının içine koyun. Daha sonra yanına bir miktar vazelin ekleyin. Ardından kısık ateşte ruju ve vazelini eritin. Dilerseniz içine bir miktar toz tarçın da ilave edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler