Sevgiliye Çikolata Kutusu Hazırlama Rehberi

Sevgilinize hep aynı hediyeleri vermekten sıkıldıysanız farklı bir hediye arayışında olabilirsiniz. Sevgiliniz için farklı bir hediye seçeneği olarak çikolata kutusu hazırlamayı tercih edebilirsiniz. İçerisinde birbirinden farklı çikolata seçeneklerinin bulunduğu özel bir çikolata kutusu kulağa harika geliyor. Bu özel kutu farklı bir hediye seçeneği olduğu kadar aynı zamanda çok da lezzetli bir tercih olacaktır.

Çikolata Kutusu İyi Bir Hediye Seçeneği Olabilir Mi?

Özenle seçilmiş çikolatalardan oluşan bir hediye kutusu elbette harika bir hediye seçeneği olacaktır. Farklı lezzetler denemek isteyenler için muhteşem bir tercih olan çikolata kutuları farklı bir hediye tercihi olarak sıkça tercih ediliyor. Siz de farklı ve lezzetli bir hediye seçeneği arıyorsanız çikolata kutularından tercih edebilirsiniz.

Her Çikolata İyi Bir Tercih Olabilir Mi?

Her şeyde olduğu gibi çikolata kutusu hazırlarken de kaliteye dikkat etmek gerekir. Özel bir çikolata kutusu hazırlayacaksanız her çikolata bu özel kutunuz için iyi birer tercih olmayabilir. Sevgiliniz için hazırlayacağınız çikolata kutusunun içerisine özenle seçilen çikolatalardan eklemeniz daha güzel bir karar olacaktır. Çikolata kutunuzun içerisine her zaman denenebilecek çikolatalar haricinde denenmemiş, farklı lezzetteki çikolatalardan eklemek çikolata kutunuzu daha ilgi çekici bir hale getirecektir.

Çikolata Kutunuz İçin Tercih Edebileceğiniz Çikolata Çeşitleri

Çikolata kutunuz için özel çikolata çeşitleri arıyorsanız aşağıdaki çikolatalardan ilham alarak kendi çikolata kutunuzu oluşturabilirsiniz.

Ruby Çikolata

4. Tür Çikolata: Ruby Çikolata – Doğal Pembe – Bilimma Bilim Haberleri

Ruby çikolata sadece ismiyle değil görünüşüyle de görenleri cezbediyor. Ruby çikolata alışılmışın dışında beyaz veya sütlü çikolata gibi değil tamamen kendi has pembe renkte bir çikolata. Bu harika çikolata kutunuz için harika bir tercih olacaktır.

Dolgulu Çikolata

Vişne Dolgulu Çikolata Tarifi, Nasıl Yapılır? -Yemek.com - Yemek.com

Birbirinden farklı seçenekleri bulunan dolgulu çikolatalar harika bir seçim olabilir. Dış kısmı sütlü, beyaz veya bitter kaplama olan içi portakal, çilek, yaban mersini, ahududu gibi meyve marmelatlarıyla lezzetlendirilen dolgulu çikolatalar kutunuza ayrı bir lezzet katacak.

Pralin Çikolata

Bu harika çikolatalar kakao yağı yerine fındık yağı ile lezzetlendiriliyor. Lokma şeklindeki pralin çikolatalar kutunuz için hem farklı hem de lezzetli bir tercih olabilir.

Ekstra Pralin – Akademi Gurme Çikolata

Sarışın Çikolata

Beyaz çikolatanın yüksek sıcaklıkta eritilmesiyle elde edilen bu özel çikolatanın tadı süt reçelini anımsatıyor. Sevgiliniz için hazırlayacağınız özel çikolata kutusu için sarışın çikolata harika bir tercih olabilir.

Pierre Marcolini

The Pierre Marcolini House donates its surplus chocolate to hospitals in London, Paris and Brussels

Kendilerine özel tarifleri ile damak zevkinize hitap edecek bu çikolatalar hediye kutunuz için eşsiz bir tercih olacaktır.

Godiva

Godiva ​Kahverengi Napoliten - Çikolata Sepeti

Belçika’nın yerel çikolata markası olan Godiva çikolataları Türkiye’de de bulmanız mümkün. Bu eşsiz lezzete sahip çikolatalar muhteşem bir tercih olabilir.

‘Acı’ Bitter Çikolata

Zeytinyağlı Acı Çikolata Kardiyovasküler Riski Azaltıyor | BilimFili.com

Sevgiliniz acı bitter çikolatalar seviyorsa bu çikolataya bayılacaktır. Çok az insan tarafından tercih edilen ve kullanım alanı kısıtlı olan bu çikolatalar damak tadına hitap edenler için harika bir tercih olacaktır.

  • Çikolata kutunuz için farklı çikolata seçenekleri arıyorsanız bu harika lezzetlere sahip olan çikolata seçeneklerinden tercih ederek sevgilinize farklı lezzetlerle dolu bir kutu sunabilirsiniz.
  • Yukarıdaki çikolata seçeneklerinin yanı sıra özel olarak farklı çikolata seçeneklerinin bulunduğu hazır kutulardan da tercih edebilirsiniz.

Kendin Yap Çikolata Seçenekleri

DOITOOL Kek Kalıbı Aletleri Pişirme 24 Boşluk Gül Kalp Hediye Kutusu Şekil Silikon Kendin Yap Çikolata Şeker Kalıbı Cupcake Jöle Pişirme Kalıbı (Kahve) : Amazon.com.tr: Mutfak

Çikolata kutunuz daha özel olsun istiyorsanız kalıp çikolatalardan alarak kendi çikolatalarınızı yapabilirsiniz. Birçok yerde bulabileceğiniz kalıp çikolatalar veya tablet çikolatalar kendi çikolatalarınızı yapmak için harika bir tercih olabilir. Farklı görüntülere sahip çikolata kalıpları, kuru meyveler ve kuruyemişle kendi harika çikolatalarınızı hazırlayabilirsiniz. Sütlü, bitter veya beyaz olarak tercih edebileceğiniz çikolatalarınızı uygun bir teknikle erittikten sonra satın alabileceğiniz farklı çikolata kalıplarına dökerek kendinize özgün çikolatalarınızı hazırlayabilirsiniz. Çikolatalarınızı süslemek için badem, fındık, portakal, limon, çilek gibi ürünler kullanabilirsiniz. Dilerseniz yaş meyve kullanmak yerine kuru meyvelerde kullanabilirsiniz. Ayrıca kendinizin tasarlayacağı bu harika çikolatalar için herhangi bir tarif uygulamanıza gerek yok. Çikolatalarınızı içinizden gelen şekilde tasarlayabilirsiniz. Fakat bu özel yapım çikolatalarınızı kutuya yerleştirmeden önce tatlarına bakmayı ihmal etmeyin 😊

Çikolataları Paketlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevgiliniz için bir çikolata kutusu hazırlamak harika bir fikirdir. Fakat çikolataları paketlerken dikkat edilmesi gereken birkaç noktaya dikkat edilmezse çikolatalarınız eriyebilir ve hediyeniz berbat olabilir. Öncelikle çikolatalarınızı kutuya yerleştirmek için acele etmeyin. Çikolata kutunuzu ne zaman armağan etmeyi planlıyorsanız o vakte en yakın zamanda çikolatalarınızı kutuya koymalısınız. Bu zaman diliminde çikolatalarınızın erimemesi için dolapta muhafaza edebilirsiniz. Eğer çikolataları kutuya erken koymanız gerekirse kutuyu soğuk bir yerde muhafaza etmeye özen göstermelisiniz. Çikolataları kutuya yerleştirirken çok yakın olmamalarına dikkat edin. Yoksa birbirlerini eritebilirler. Bu birkaç ufak noktaya dikkat ettikten sonra çikolatalarınızı paketleyebilirsiniz.

Çikolata Kutunuza Ekleyebileceğiniz Diğer Ürünler

Çikolata kutunuza sadece farklı tatlara sahip çikolatalar ekleyebileceğiniz gibi kutu içerisindeki ürün çeşitliliğini artırmak için farklı ürünlerde ekleyebilirsiniz.

  • Hiç kuşkusuz çikolata ve kahve harika bir ikilidir. Bunu göz önünde bulundurarak çikolatalarınız yanına ek olarak farklı kahve çeşitleri ekleyebilirsiniz.
  • Çikolatalar kahvelerle ne kadar güzel yakışıyorsa çayla da bir o kadar iyi yakışır. Hediye kutunuza farklı çay seçenekleri de ekleyebilirsiniz.
  • Alacağınız birkaç tatlı bibloda çikolata kutunuza ekleyebileceğiniz ürünler arasında yer alabilir.

 

  • Çikolata kutunuzun içerisine ekleyeceğiniz çikolatalara ve diğer ürünlere karar verdikten sonra artık çikolatalarınızı paketleyebilirsiniz. Çikolata kutunuz için güzel bir kutu satın alabilir ya da kendiniz tasarlayabilirsiniz. Sevgiliniz bu farklı lezzetlerle dolu kutuya bayılacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler