Planlayıcıların Öğrenciler İçin Faydaları Nelerdir?

Öğrenci öğrenimini geliştirmek için öğrenci planlayıcıları sınıfa dahil edilmelidir. Bu organizasyon aracı, öğrencinin çalışmalarına odaklanmasına yardımcı olacaktır.

Neden sınıfta öğrenci planlayıcıları kullanmalısınız?

metin, iş kartı içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Öğrenci planlayıcısı, organizasyonu sağlamak ve daha iyi iletişim oluşturmak için öğrencilere verilen bir planlayıcıdır. Bu planlayıcıların sınıf deneyiminin bir parçası olmasıyla, öğrencilerin ödevlerini takip etmeleri, kişisel hedefler belirlemeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler arasındaki iletişimi geliştirmeleri daha olasıdır. Öğrenci planlamacılarının öğrenmeyi geliştirmesinin dört yararı şu şekilde sıralanabilir;

1. Organizasyonu İyileştirir:

Organizasyonu sağlamak çoğu öğrenciye kolay gelmez. Bilinçli bir çaba ve büyük bir planlama gerektirir; bazı öğrenciler bu niteliklere sahip değildir. Çoğu zaman öğrencilerin kafası karışır derslerini, ödevlerini, sınav tarihlerini ve benzerlerini sürdürmek, planlamak zorunda kalırlar. Organizasyon eksikliği nedeniyle, öğrencilerin çalışmaları eksik kalabilir veya notları düşük gelebilir. Öğrenci planlayıcıları, taahhütlerini ve son teslim tarihlerini not almak için kolay ve yaratıcı bir yöntem sunar. Onlara gerekli bilgileri günlük olarak kaydetmeleri için sistematik bir yaklaşım sağlar. Bunlara daha sonra zaman içinde atıfta bulunulur ve öğrencilerin sınıf gereksinimleri ve etkinliklerine hazır olmaları sağlanır.

Öğretmenler öğrencilerin hayati bilgileri kaçırmadıklarından emin olmak için sınıftan çıkmadan önce planlayıcılarını gözden geçirmeleri yararlı olacaktır.

2. Başarıları İzler:

Öğrenci planlayıcıları, öğrencilerin hedeflerini takip etmelerini sağlar. Planlayıcıyı ajanda, yapılacaklar listelerini ve hedeflerini yazmak için kullanabilir. Böylece öğrenciler hafta boyunca hedeflerine ulaştıkça, ivme kazanabilir ve daha çok çalışmak için ilham alabilirler. Hedef belirleme, okul çalışmaları için öğrenmenin yanı sıra okuldan sonraki hayatta da başarılı olmak için harika bir beceridir.

3. Öğrenci Sorumluluğunu Artırır:

Bir planlayıcıya sahip olmak, öğrencilere yeteneklerini ve gereksinimleri doğrultusunda çalışmalarını planlama, organize etme ve takip etme özgürlüğü verir. Bunun çifte faydası vardır, çünkü öğrencinin planlanan taahhütlere karşı hesap verebilirliğini arttırmanın yanı sıra, onlara başarılarına katkıda bulunan bir yapı sağlar. Bu planlayıcıları kullanarak, öğrenciler çalışmalarını tamamlamak için sorumluluk alabilirler.

4. İletişimi Destekler:

Öğrenciler aracılığıyla velilere bilgi aktarılırken her zaman yanlış iletişim olasılığı vardır. Planlayıcıların kullanılması, öğrenciler, veliler ve öğretmenler arasında mükemmel bir iletişim hattı görevi gördüğü için bu zorluğun üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Planlamacılar, öğretmen-veli iletişimine izin veren ayrı bir bölüme sahip olabilir. Öğretmenler öğrenci performansı, okul etkinlikleri için tarihler veya okul politikaları hakkında bilgi yazabilirken veliler bu alanı öğrenci hakkında bilgi almak veya öğrencinin karşılaştığı herhangi bir ihtiyaç veya zorluk hakkında öğretmene bilgi vermek için kullanabilir.

Öğrenci planlayıcılarını sınıfta kullanmak, öğrencilerin ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler