Okula Dönüş Alışverişi Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalıdır?

Okulların açılmasına az bir zaman kala ailelerin ve çocukların okula dönüş alışverişi için telaşı başlar. Defterler, kalemler, silgiler, çantalar ve daha fazlası okul alışverişi için alınmayı bekleyen ürünler arasında yer alıyor. Şimdi okul alışverişinizi kolaylaştıracak birkaç ipucuya beraber göz atalım!

 • Alınmayı bekleyen bu kadar fazla ürün olunca alınacakları unutmamak ve eksik almamak adına  okula dönüş için alışveriş listesi oluşturmak akıllıca bir adım olacaktır. Böylece ihtiyaçlarınızı daha önceden belirlemek alışveriş esnasında size yardımcı olacaktır.
 • Ayrıca alacağınız kırtasiye ürünlerini kendi zevkinize göre seçmeniz sonucunda ürünleri kullanırken motivasyonunuz artacak ve çalışma isteğinizde motivasyonunuza paralel bir şekilde artacağından başarıya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bu nedenle bireysel okul ürünlerinizi kendi zevkinize göre seçmelisiniz.
 • Tüm okul alışverişinizi okulun açıldığı döneme bırakmamanız zaman tasarrufu sağlamanızı ve okulların açılışı ile kalabalık alışveriş merkezlerinde sıkıntı yaşamamanızı sağlayacaktır. Örneğin kalemlik, çanta, silgi gibi eşyalarınızı önceden temin edebilirsiniz.
 • Önceden yaptığınız temel okula dönüş alışverişinize ek olarak okul açıldığında öğretmeninizin verdiği listeye uygun olarak okul alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Böylece hem zaman tasarrufu sağlayabilir  hem de ürünlerin fiyat araştırmasını yapacağınız vakte sahip olduğunuz için sizin için en uygun ürünleri bularak ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz.
 • Okul alışverişinizi yaparken bütçenizin de farkında olmalısınız.
 • Alacağınız ürünlerin fiyatına ve kalitesine dikkat etmelisiniz. Uygun fiyatlı olduğu için kalitesiz ürünler tercih ederek sağlığınızı riske atmamalısınız.
 • Okula dönüş dönemini ekonomik ve mantıklı geçirmek istiyorsanız ihtiyacınız olmayan ürünler almaktan kaçınmalısınız.
 • Sağlığınız için matara, beslenme çantası gibi ürünler alırken kalite standartlarına uygun olmasına dikkat ederek satın almalısınız.
 • Sprey boya ve yapıştırıcı satın alırken su bazlı olmasına ve solvent içermemesine dikkat etmelisiniz.
 • Markasız ve üreticisi belli olmayan ürünler satın almamalısınız aynı zamanda seçtiğiniz markanın da güvenilir olmasına ve üreticisinin kurumsallığının hangi düzeyde olduğuna dikkat etmelisiniz.
 • Okul alışverişi sırasında çanta seçimi de önemli konular arasında yer alıyor. Yanlış seçilen çantalar duruş bozuklukları başta olmak üzere birçok bedensel hastalığa sebep olabilir. Bu nedenle çanta seçimini doğru yapmaya dikkat etmelisiniz.

Back To School GIF by GIPHY Studios Originals

Özetlemek gerekirse okula dönüş alışverişinizin temel ürünlerini okul açılmadan 1 ay kadar önce almanız hem zaman tasarrufu sağlayacak hem de fiyat ve kalite araştırması için yeterli zamanınız olacağı için daha ekonomik bir alışveriş yapmanıza olanak sağlayacaktır. Aynı zaman da okula dönüş için kırtasiye ürünlerinizi seçerken  ürünlerin kalitesi de dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alıyor.

Kırtasiye alışverişinizi yaparken birbirinden güzel ve her zevke hitap edecek ürün yelpazesine sahip olan Woohoobox’u gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler