OKULA DÖNÜŞ ALIŞVERİŞİ İÇİN BİLMENİZ GEREKEN 11 İPUCU

Okula dönüş süreci her yıl tekrarlanan ve ebeveynler ve öğrenciler için de oldukça stresli süreçlerden biridir.Okula dönüş alışverişi için hazırladığımız 11 ipucu okul dönüş alışverişi için hem sizi hem cebinizi rahatlatacak.

1. Evinizdeki okul malzemelerinizi kontrol edin

Geçmiş senelerden elinizde kalan, kullanılmamış, az kullanılmış veya kullanılabilecek durumdaki okul malzemelerinizi kontrol edin. Bu sayede elinizde mevcut olan malzemeleri görmüş olup, ihtiyacınız olmayan hiçbir şey almak zorunda kalmazsınız.

2. Çocuklarınızın Dolabını Kontrol Edin

Çocuklarınızın dolaplarını birlikte kontrol edin çünkü çocuklarınızın çoğu zaman sizin görüşlerinize ihtiyaçları var. Özellikle okula giderken giydikleri formaları veya kıyafetleri gözden geçirmenizde fayda var. Çok kısa veya çok dar gibi görünen okul kıyafetleri denemelerini sağlayın eğer uygun görmezseniz alışveriş listesine ekleyin.

3. Çocuklarınızın öncelikli ihtiyaçlarını belirleyin

Okulun ilk zamanları havanın nasıl olacağına göre eğer alacaksanız uzun kollu mu yoksa kısa kollu forma/kıyafet alacağınıza karar verin. Okulların Eylül ayında başladığını göz önünde bulundurursak, daha kışlık okul kıyafetler alıp, Nisan ayından sonra yazlık okul kıyafetleri almalısınız.

4. Alışveriş sırasında alacağınız ürünlerin ölçü/bedenlerini yanınızda bulundurun

Çocuğunuzun ihtiyacına göre alacağınız ürünleri (ayakkabı, gömlek, pantolon, vb.) ve ölçülerini not ederek alışverişe çıkmadan önce yanınıza almayı unutmayın.

5. Çocuklarınıza belirli bir bütçe verin

Özellikle kendi kararlarını kendileri verebilecek yaştaki çocuklarınızın kırtasiye alışverişini siz yapmayın. Büyük bir ihtimalle sizin aldıklarınızı beğenmeyeceklerdir. Onlara kendi istediklerini alabilmeleri için belirli bir bütçe verin. Kendi bütçeleri olduğu için har vurup harman savurmayacaklardır. Mağaza seçimini siz yapmalısınız. Mağazaların fiyat performans konusundaki deneyimleriniz daha karlı bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.

6. Sürekli kullanılacak ürünleri alırken kaliteli olmasına dikkat edin

Okul çantası gibi çocuklarınızın her gün kullanacağı ürünleri alırken kaliteli ve ergonomik olmasına dikkat edin. Kaliteli olması uzun ömürlü olmasını sağlarken, ergonomik olması gelişme çağında olan çocuklarınızın postürlerinin bozulmasına engel olacaktır.

7. Eksiklerinizi not edip yanınıza almayı unutmayın

Eksiklerinizi not edip yanınıza alın ve aldığınız ürünün üstünü çizin. Bu sayede neyi alıp neyi almadığınızı kolayca kontrol edebilirsiniz. Bu eksik listeleri hem kafanızın rahat olmasını hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

8. Fiyat Karşılaştırması yapın

İhtiyacınız olan ürünleri almadan önce muhakkak birkaç mağazadan fiyat bilgisi alın. Çoğu zaman aynı ürünün fiyatı mağazadan mağazaya değişiklik gösteriyor. İhtiyaçlarınızın hepsini aynı mağazadan almak yerine daha ucuz olan mağazalardan ayrı ayrı almak daha mantıklı ve karlıdır.

9. İnternetten faydalanın

Alışverişe çıkmadan önce ürünlerin fiyatlarını internetten araştırabilir hatta internet üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırma yapan web sitelerini kullanmakta size çok yardımcı olacaktır.Okul alışverişi için Woohoobox’un bir çok avantajlı ürünü mevcuttur.Buradaki linke tıklayarak okul alışverişi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

10. Sene içi biriktirdiğiniz kuponları kullanın

İnternet sitelerinden yaptığınız alışverişlerde siteler size belirli tutarlarda indirim kuponları verirler. Sene içi biriktirdiğiniz bu indirim kuponlarınızı okul dönüş alışverişi için kullanabilirsiniz.

11. Tanıdık esnafları göz ardı etmeyin

İnternet alışverişi çoğu zaman mantıklı gibi gözükse de geleneksel alışveriş yöntemlerini de kullanmakta fayda var. Sıklıkla alışverişinizi yaptığınız esnaflarla sıkı pazarlık yaparak çok karlı alışveriş yapabilirsiniz.

Daha fazla okula dönüş ve kırtasiye içeriği için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler