Okula Daha Çabuk Hazırlanmak İçin 12 Önemli Tavsiye

Okulların açılması için gün sayarken, artık o son Pazar gününün gelip çatmasıyla hazırlıklar başladı. Pazar gecesinden hazırlanan okul ve beslenme çantalarının ve daha bir dolu şey için stressiz bir şekilde hazırlanmak ve rahat bir şekilde okula gidebilmek için bu tavsiyeleri deneyebilirsiniz.

Çocukların okul dönemi boyunca herhangi bir gece, saat kaçta yattıkları aslında önemlidir ama neden her sabah sanki geç kalıyorlarmış gibi görünürler ki?

Okul hazırlığı nasıl yapılır?Okula gitmeden önce hangi hazırlıklar yapılmalıdır?Okula giderken ne giyilir? gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.Bu yazımızda okula daha çabuk ve daha az stresli olmanıza yardımcı olabilecek birkaç ana konudan bahsedeceğiz.

1-Kıyafetlerinizi bir gece önceden hazırlayın.

1-Kıyafetlerinizi bir gece önceden hazırlayın.

Bir öğrenci olarak kıyafetlerinizi hazırlamak sizin görevinizdir (eğer ilkokulda değilseniz tabii). Ortaokul ve lise öğrencisi iseniz kıyafet konusunda çok da bir sıkıntınız olmaz. Ne giymeniz gerektiği bellidir; okulunuzun üniforması ve ekstra olabilecek şeyler. Fakat üniversite öğrencisi iseniz ve dersiniz erken saatte başlıyorsa, kıyafetlerinizi bir gece önceden hazırlamak kesinlikle size zaman kazandıracaktır. Kıyafetlerinizi hazırlarken, ertesi günkü hava tahminine bakmayı da unutmayın!

2-Kıyafetlerinizi düzenli tutun.

Düzenli olmak hayatta daha başarılı olmayı sağlar. Sadece kıyafetler için değil, yaptığınız her bir işte düzenli olmak size bir katkı sağlar. Okul başlamadan önce ütülenmesi gereken kıyafetleri ebeveyniniz ya da kendiniz ütülediyseniz, bu kıyafetlerinizi daha derli toplu tutmak hem zamandan hem de elektrikten tasarruf sağlar. Ertesi gün uğraşmak zorunda kalmak istemiyorsanız eşyalarınızı düzenli tutmayı öğrenmeniz gerekiyor.

3-Ayakkabılarınızı düzenli tutun.

Kıyafetleriniz için geçerli olan kural, ayakkabılar için de geçerli. Sabahları bir teki başka bir yerde olan bir ayakkabıyı arayarak vakit kaybetmektense çiftleri belli bir yere koymak en iyisidir. Bunun için odanızda yer alan ya da ana girişte bulunan ayakkabı dolaplarını kullanabilirsiniz.

4-Ödevlerinizi tamamladığınızdan emin olun.

4-Ödevlerinizi tamamladığınızdan emin olun. GIF

İster ilkokul ister üniversite öğrencisi olun ödev yapmak büyük bir sorumluluktur. Her öğrencinin sevdiği “Sabah yaparım,” ya da “Sonra yaparım,” cümlelerini alışkanlık haline getirmekten kaçının Ödevi sabah ya da sonra yapmak pek de verimli bir bilgi sağlamayacaktır.

5-Öğle yemeğini bir gece önceden hazırlayın.

Eğer okula yemek götürmeniz gerekiyor ve sizin için öğle yemeğini hazırlayacak kimse yoksa, bu iş size bakıyor demektir. Sabah telaşlı bir şekilde, uydurma bir yemek hazırlamaktansa, bir gece önceden okula götürebileceğiniz bir şeyler hazırlamak en iyisidir. Yanınızda götürebileceğiniz bir şey yoksa, okul yemekhanesi ya da kantinden yararlanmak da bir seçenek olabilir.

6-Okul sırt çantanız hazır olsun.

Belki üniversite öğrencisi için çok önemli olmayabilir fakat diğer öğrenciler için gayet önemli olabilecek bir noktadayız. Çantanızı bir gece önceden hazırlamak, ders için gerekli materyallerin unutulmasını en aza indirir. Böylece okulda gereksiz bir stres yaşamak zorunda kalmazsınız.

7-Bir gece önceden temizliğinizi yapın.

Duş alınması gerekiyorsa, her bir öğrenci için bir gece önceden gerçekleştirilmesi önemli bir noktadır. Hem daha rahat uyumak hem de ertesi gün için zamandan kazanabilmek için bu tavsiyeyi göz önünde bulundurabilirsiniz.Okul için en pratik şekilde hazırlanabileceğiniz saç modellerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8-Alarmı minimum 15 dakika daha erkene ayarlayın.

8-Alarmı minimum 15 dakika daha erkene ayarlayın.

Alarmınızı kalkmanız gerekenden 15 dakika öncesine ayarlamak, size kesinlikle zaman kazandıracaktır. Hem hazırlanmak hem de kahvaltı yapabilmek için fazladan 15 dakikaya sahip olmanız anlamına gelir.

9-Alarmı kendinize göre ayarlayın.

Eğer kendiniz uyanmanız gerekiyorsa, alarmı kendinize göre ayarlamak da en mantıklı seçenek olacaktır. Uyanmakta zorlanıyorsanız daha yüksek sesli bir alarm işinizi görecektir.

10-Bir zamanlayıcı ayarlayın.

İşlerinizi yaparken çok oyalanıyorsanız, bir zamanlayıcı ayarlamak iyi olacaktır. Giyindiğiniz, yemek yediğiniz ve hazırlandığınız süreyi belirlemek, derse geç kalma ihtimalini de azaltacaktır.

11-Planlarınızı hafta sonuna erteleyin.

Evde yapmanız gereken belirli sorumluluklarınız varsa, bunları okulun olduğu günler değil de hafta sonları yapmak daha verimli bir okul zamanı geçirmenize yardımcı olacaktır.

12-Bir gece önceden kontrol yapın.

Çantanıza koyacaklarınız, öğle yemeğiniz, ödevleriniz ve diğer okulla ilgili sorumluluklarınızı bir gün önceden kontrol etmeniz, daha rahat bir gün geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Veliler için hazırlanmış çocukları ilkokula hazırlama yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler