Okul İçin Hızlı ve Pratik 10 Saç Modeli

Eylül ayının gelmesiyle öğrencilerin okula dönüş heyecanı başladı! Birçok öğrenci için okul, ev ve sosyal hayat arasında geçen eğitim öğretim dönemi, pandemi sebebiyle bir süre online olarak devam etti. Bu sebeple okulunu ve arkadaşlarını özleyen öğrenciler, heyecanla okullarına dönmeyi bekliyor. Birçok öğrenci için oldukça yoğun geçen okul döneminde görünümüne dikkat eden kızlar, okula giderken hızlı ve pratik bir biçimde yapabilecekleri saç modellerini araştırmaya başladı bile. Okulda rahatlıkla kullanabileceğiniz hızlı ve kolay saç modelleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu içerik, sizin için hazırlandı.Ortaokul ve lise saç modellleri nelerdir?Kolay ve havalı saç modelleri nelerdir?Hızle ve pratik hazırlanan saç modelleri nelerdir gibi konuları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Okul İçin Hızlı ve Pratik 10 Saç Modeli

1-Yarım Topuz Saç Modeli

Son dönemin popüler saç modellerinden olan yarım topuz, havalı saç modelleri arasında yer alıyor. Pek çok genç kız, bu modeli hızlı ve pratik bir biçimde uygulanması sebebiyle severek kullanıyor. Ayırdığınız saçlarınızı lastik ya da tel tokayla başınızın üst kısmında topuz yapabilirsiniz. Daha havalı bir görünüm için küçük bir lastikle yarım topladığınız saçlarınızı biraz krepe yaparak kendi etrafında döndürerek tel tokalarla tutturun.

1-Yarım Topuz Saç Modeli

2-Yarım Örgülü Topuz

2020 yılının popüler saç modellerinden bir diğeri elbette yarım örgü modelidir. Okul için rahatlıkla kullanabileceğiniz yarım örgü, pratik bir şekilde havalı bir tarz yaratmanızı sağlayacak. Yarım örgülü topuz için ince bir tarak yardımıyla saçlarınızın tam ortasından bir parça ayırın. Bu parçayı geriye doğru balık sırtı olarak örmeye başlayın. Örgüyü normalde topuz yaptığınız noktaya kadar örüp lastik bir toka ile bağlayın. Ardından bağladığınız yerden tekrar örmeye başlayın. Saç uçlarına geldiğinizde örgüyü sabitleyin. Örgünüzü ilk bağladığınız noktada topuz yapar gibi kendi çevresinde döndürün. Son olarak tel tokalar ile örgünüzü sabitleyebilirsiniz.

2-Yarım Örgülü Topuz

3-Pratik Maşa

Genellikle ortaokul öğrencilerinin severek kullandığı saç modelleri arasında yer alan pratik maşa hem okula giderken hem de dışarı çıkarken işinizi kolaylaştıracak. Oldukça havalı bir görünüm sunan bu saç modelini 5 dakika gibi kısa bir sürede uygulayabilirsiniz. Atkuyruğu bağladığınız saçınızı tutamlar halinde maşalayın. Ardından saçlarınızı açıp tarayarak doğal ve havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

3-Pratik Maşa

4-Atkuyruğu

Kolay saç modelleri arasında yer alan atkuyruğu modeli, okula giderken büyük bir rahatlık sağlıyor. İki saç lastiğini peş peşe takarak, saçınızdan bir tutamı da toka olarak kullanmanız, modern ve havalı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Daha sonra topladığınız saçınızı düzensiz bir biçimde maşalayıp tarayarak güzel bir atkuyruğu elde edebilirsiniz.

4-Atkuyruğu

5-Örgülü Atkuyruğu

Atkuyruğu modelinin örgüyle birleşmesinden oluşan bu saç modeli, genellikle uzun saçlarda hoş görünüyor. Atkuyruğu olarak bağladığınız saçınızı örerek uygulayabileceğiniz bu saç modelinde saç aksesuarlarından da yararlanabilirsiniz.

5-Örgülü Atkuyruğu

6-Ev Topuzu

Pratikliği ve salaşlığı ile öne çıkan ev topuzunu, okula giderken de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızı ilk olarak tepeden at kuyruğu yapar gibi toplayın. Ancak saçlarınızı lastikten yarım çıkarın. Lastiğin altında kalan tutamı, topuzunuzun altında döndürerek tutturun. Ardından topuzunuzu hafifçe dağıtarak kullanabilirsiniz.

6-Ev Topuzu

7-Balerin Topuzu

En şık modeller arasında yer alan balerin topuzu ile okulda popüler olabilirsiniz! Donut tokalar ile yapılan bu model oldukça pratiktir. Balerin topuzu yapmak için ilk olarak saçlarınızı tarayarak atkuyruğu yapın. Saçlarınızı çok sıkı bir şekilde bağlamamaya özen gösterin. Daha sonra saçlarınızı donut tokanın arasından geçirin ve farklı bir lastikle sabitleyin. Kalan saçlarınızı ise dağınık bir şekilde topuzun etrafında dolandırın. Bu aşamada kalan saçlarınızı örerek de dolandırabilirsiniz, bu tamamen sizin zevkinize kalmış.

7-Balerin Topuzu

8-Düzleştirici Dalgası

Okula giderken saçlarınızı toplayıp bağlamak yerine açık kullanmak istiyorsanız saç düzleştiriciden yardım alabilirsiniz. Saçlarınıza doğal dalgalar verip hareketlendirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

8-Düzleştirici Dalgası

9-Hacimli Fön

Kısa saçın avantajlarından yararlanarak saçlarınızı hacimli bir şekilde fönleyebilirsiniz. Bu modeli uygulamak için Saçlarınıza büyük bir fön fırçasıyla içeri ve dışarı olarak karışık bir biçimde hacim verebilirsiniz.

9-Hacimli Fön

10-Tokalar

Okula giderken havalı bir görünüm elde etmek için son günlerin popüler aksesuarı olan tel tokalardan veya çıt çıtlı tokalardan destek alabilirsiniz. Bunun için saçınızı yandan ayırıp tokalarla tutturabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler