Ofisler Kırtasiye Malzemelerinden Nasıl Tasarruf Sağlayabilirler?

Ofislerin artan maliyetini takip etmek ve bunu en aza indirmek için bir yol  planlamak, girişimcilerin karşılaştığı yaygın bir sorundur. Öncelikle, bir işletme kâr elde etmek ve piyasada tanınmakla meşgul olmak yerine kâr elde edilebilmek için giderleri en aza indirmeye gayret etmelidir. Girişimci, giderleri azaltmak için bir yöntem belirlemelidir. Bunun için ilk olarak, günlük yaşamda gerekli olan öğeleri listelemelidir.

Atıştırmalıklar, içecekler ve kırtasiye ürünleri  günlük kullanılan olmazsa olmaz ofis malzemelerindendir. Kırtasiye malzemeleri arasında kalemler evrak işleri, dokümantasyon, baskı işleri ve çok daha fazlası için gerekli olduğu için ofiste en çok talep edilen üründür. Business and Economics Journal’ın araştırma makalesine göre, yazı aletleri için küresel pazarın çok yüksek olduğu tahmin ediliyor.Örneğin sadece Hindistan’daki yazı gereçleri pazarının yılda 1200 milyon ila 1400 milyon parça olduğu tahmin ediliyor. Değer olarak, yazma araçları için toplam pazarın 300 Milyon dolar olduğu tahmin ediliyor ve yıllık yüzde 8 ila yüzde 10 arasında büyüyor. Böylece, Hindistan’ın payı küresel pazarın sadece yüzde 4’ü. Buna karşılık, Çin’in payı yüzde 10 civarında. Hintli kalem üreticileri çıktılarının bir kısmını ihraç ediyor. Dolayısıyla kırtasiye malzemelerinin kullanımını sınırlamak harcamaları azaltmanın bir yolu olamaz. Şirket yöneticisinin ofis kırtasiye miktarından ödün vermeden giderleri azaltmak için başka bir yol araması gerekiyor.

Ofis Kırtasiyesinde Tasarruf Etmenin 2 Yolu

Günlük ofis gereksinimlerini göz önünde bulundurarak şirket, maliyetleri kontrol etmek için önlemler almalısınız. Ofis kırtasiye malzemelerinden tasarruf etmenin iki etkili yolunu deneyerek  ofis maliyetlerinizi kontrol altına almayı başarabilirsiniz.

Toplu Satın Alma

Kırtasiye giderlerini yönetmenin en iyi yolu, ofis malzemelerini toplu olarak satın almaktır. Toplu alımlar her zaman genel maliyetleri düşürür ve böylece daha fazla ürünü daha ucuza tedarik etmenizi sağlar. Toplu alımlar için, pazardaki toptancıları tespit etmeli veya satılık kırtasiye büro malzemeleri satan yerleri  araştırmalısınız. İkinci el satış yapan kırtasiye  malzemeleri işletmeleri, stokları cilalamak için ürünleri düşük fiyata kolayca satabilirler siz de bu durumdan faydalanabilirsiniz.

Ancak eski, yıpranmış ofis kırtasiye malzemelerini tedarik eden stokta tutan kurnaz toptancılara karşı dikkatli olmalısınız. Ayrıca stok yaparken ofisin alanı ve ihtiyacını göz önünde bulundurarak satın alma işlemini yapmalısınız.

Gereksiz Masrafları Azaltın

Önemli maliyet azaltma yöntemlerinden biri de kırtasiye malzemeleri satın alırken ihtiyaç fazlası olup olmadığına dikkat etmek ve  ofiste gerekli olan şeyleri not etmektir. Ek olarak, şirket, evrak işlerinde sıklıkla gerekli olan şeylerin iyi organize edilmesi konusunda ve masa organizasyonu da dahil olmak üzere birçok konuda çalışanlara ofis görgü kuralları hatırlatılmalıdır. Böylece ofisteki ofis kırtasiye malzemelerine gelecek zararı en aza indirerek ofis giderlerinizden tasarruf etmiş olacaksınız.

Yukarıda belirtilen yararlı önerileri uygulamak artan ofis maliyetlerini düşürmenize yardımcı olabilir. Ayrıca ofisiniz için kaliteli ve uygun fiyatlı yeni kırtasiye ürünleri satın almak isterseniz Woohoobox’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler