Ofis ve Okul Kullanımı İçin Çevre Dostu ve Sürdürülebilir Kırtasiye Malzemeleri

Günlük aktivitelerinizi değiştirmek ve daha çevre dostu hale getirmek için evde fazlaca vakit geçirdiğimiz bu zamanlardan daha iyi bir fırsat olamaz.  Çevre dostu ofis malzemeleri seçmek ve çocuklarınıza sürdürülebilir kırtasiye ürünleri sağlamak, daha yaşanılabilir bir dünya için harika bir seçim olabilir.  Tüm ofis veya okul malzemelerinizi bir anda değiştiremeyebilirsiniz, ancak ihtiyaç duyduğunuzda çevre dostu ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Çevre Dostu Ofis Kırtasiye Malzemeleri

Çevre Dostu Ofis Kırtasiye Malzemeleri

Sürdürülebilir bir ofis ortamı oluşturabilmek için, kullandığınız tüm malzemelerin bir listesini yapın ve çevre dostu malzeme  alternatiflerini araştırın.  Aşağıdakiler, ofisinizin karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olmak için mevcut en iyi çevre dostu malzemelerden bazılarıdır.

Geri Dönüştürülmüş Kağıt Ürünleri

 Kullanıldıktan sonra geri dönüştürülebilecek  kağıt ürünlerini seçebilirsiniz.  Kağıt bardaklara ve tabaklara kadar, geri dönüştürülmüş kağıt ürünleri artık birçok formda karşımıza çıkıyor.  Bu departmanda sürdürülebilir bir değişiklik, ofiste kağıt ürünlerin ne sıklıkla kullanıldığı göz önüne alındığında önemli bir olumlu etki yaratacaktır.

Çevre Dostu Kalemler Ve Tükenmez Kalemler

Yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş malzemeden yapılan, parçalanabilen kalemler kullanmak ofisinizi çevre dostu hale getirmenin harika yollarından biridir.  Ayrıca bazı atıkları azaltmak için doldurulabilir kalemleri seçebilir veya yüzde yüz geri dönüştürülmüş gazeteden yapılmış kalemleri kullanabilirsiniz.  Aynı zamanda müşterilere harika bir ilk izlenim vermek için şirket logonuzu çevre dostu kalemlerle de  yazdırabilirsiniz.

Toksit Olmayan Temizleyici

Kapalı ofis zemininizde formaldehit ve diğer zararlı kimyasalları kullanmamalısınız.  Hava kalitesini temiz tutmak ve ofisinizdeki tüm yüzeyleri temizlemek için birçok çevre dostu temizlik seçeneği mevcuttur bu seçeneklerden seçerek ofisinizi daha çevre dostu hale getirebilirsiniz.

 Gübrelenebilir Çöp Torbaları

 Biyolojik olarak parçalanamayan çöp torbalarının her hafta kullanılması çevre için iyi bir seçenek değildir, çünkü bunların hepsi atık olarak çevrede kalır.  Tüketimi sonrası geri dönüştürülmüş (PCR) malzemeden yapılmış çöp torbaları çevre için çok daha iyi bir seçenek olacaktır.  Başka türlü biyolojik olarak parçalanabilen çöp torbaları da mevcuttur. Dilerseniz bu çöp torbalarından da tercih edebilirsiniz.  Ayrıca çevreye zarar vermemek için değiştirmeden önce çöp torbalarının sonuna kadar doldurulduğundan emin olun.

Güneş Enerjili USB Şarj Cihazları

Çevre dostu bir alan oluşturmak için duvar prizlerine veda etmeli ve  telefonunuzu şarj etmek için güneş enerjisi kullanmalısınız.  Güneş enerjisiyle çalışan USB şarj cihazları, enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca telefonunuzun şarj istasyonunu kişiselleştirir. Aynı zamanda güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazları, telefonlarını her zaman şarjda takılı bırakan insanlar için telefonu prizde bırakmaktan daha ucuz bir seçim olacaktır.

 Zımbasız Zımba

 Zımbasız Zımba

 Zımbasız zımba, bir delgeç gibi çalışan ve sayfaları bir araya getirmek için kağıdın kendisini kullanan benzersiz bir konsepttir.  Zımbasız zımba kullanmak, yalnızca bir kez kullanılan ve atılan tonlarca metal zımba ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir davranış olacaktır.

Biyolojik Olarak Parçalanabilen Ambalaj Ve Ambalaj Bandı 

Biyolojik Olarak Parçalanabilen Ambalaj Ve Ambalaj Bandı 

 Her ofiste, her gün rulo ve rulo ambalaj bandı ve ambalaj malzemelerinin kullanıldığı bir paketleme departmanı vardır.  Sürdürülebilir bir ofis ortamı oluşturmak  için biyolojik olarak parçalanabilen ambalaj ve koli bandı kullanabilirsiniz.  Bu ambalaj ürünleri sadece gübrelenebilir özellikte değil, aynı zamanda hafif ve nakliye masraflarını azaltan özelliktedir. Biyolojik olarak parçalanabilen ambalaj ve ambalaj bandı kullanımı müşterilerinize kuruluşunuzun Kurumsal Sosyal Sorumluluğu takip ettiğini göstermenin bir başka harika yoludur. Buna ek olarak daha sağlıklı bir dünyada yaşama çabalarınızı sürdürmek için ofisinizin karbon ayak izini hesaplayabilir ve ofisinizde sürdürülebilir değişiklikler yaparken ilerlemenizi takip edebilirsiniz.

 Çevre Dostu Okul Kırtasiye

 Çocuklar çevrelerinden ve günlük işlerinden çok şey öğrenirler.  Öyleyse neden onları çevre dostu bir ortamda eğitmiyorsunuz?  Amaç, çocuğunuza geri dönüştürülmüş veya çevre dostu kırtasiye malzemeleri sağlamaktır.  İşte günlük kullanım için okul eşyaları için birkaç sürdürülebilir alternatif önerisi:

 Çevre Dostu Kalemler

 Kalemler ve kurşun kalemler çok fazla plastik ve ahşap israfına neden olur.  Bu nedenle öğretmenler ve çocuklar okulda daha sürdürülebilir ürünler kullanmaya başlamalıdır.  Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış renkli kalemler, grafit kalemler ve ince uçlu kalemler seçmek çevremiz için daha iyi bir seçim olacaktır.  Çevre dostu kalemler ve kalemler yapan bazı üreticiler de onları çevre dostu olarak etiketliyor. Ayrıca çevredeki israfı azaltmaya yardımcı olması için  doldurulabilir kalemleri veya dolma kalemleri kullanmayı da düşünebilirsiniz.

 Su Şişeleri Ve Öğle Yemeği Kutuları     

Su şişelerinizi plastik şişe  yerine hem dayanıklı hem de çok yönlü çelik şişelerle değiştirebilirsiniz. Çelik şişeler kimyasal içermediği için sağlık sorunlarına neden olmaz.  Ayrıca okul öğrencileri için birçok dekoratif seçenekte mevcut. Başka bir önemli nokta ise diğer malzemelerden yapılmış su şişelerini seçseniz bile, BPA içermeyen şişeleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Eski Okul Malzemelerini Yeniden Kullanın Ve Geri Dönüştürün

Daha yaşanılabilir bir dünya için yalnızca giyeceğinizi ve ihtiyaç duyacağınızı bildiğiniz şeyleri satın almalısınız. Çok fazla eşyaya sahip olmak değerli kaynakların israfıdır. Bu durum için plastik sandviç poşetlerini atmak yerine her gün temizlenip tekrar kullanılabilen poşetler kullanabilirsiniz.

Kırtasiye ürünlerinden kaynaklanan atıkların yanı sıra okul etkinlikleri ve kutlamalar sırasında ortaya çıkan çok fazla atık var;  bunlara plastik bardaklar, strafor kaseler, tabaklar ve pipetler dahildir.  Biyobozunur olmayan plastik ve strafor ürünlerin kullanımı öğrenciler için yanıltıcı olabilir, bu nedenle okullar öğrencilere yiyecek ve içecek sunmak için daha iyi bir alternatif seçmelidir. Bu durum için okul veya ofis etkinlikleri sırasında  biyolojik olarak parçalanabilen tek kullanımlık tabaklar, çevre dostu tek kullanımlık kaseler ve çevre dostu çatal bıçak takımı kullabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler