O Bir Klasik… Müzik Kutusu Modelleri

Herkesin kendine göre bir favori müzik kutusu vardır elbet. Woohoobox bunu hiç kaçırır mı? Senin için en güzel müzik kutularını bulduk buluşturduk. E hadi o zaman Woohoobox’a bir tık tık yapalım mı?

Müzik kutusu, 1800’lü yıllara dayanan tarihiyle aslında klasik olmayı hak eden nadir objelerdendir. Herkesin en az bir tane müzik kutusu olmuştur zamanında. Müzik kutusunu klasik yapan da bu. Her evde bir köşede duran, yıllar öncesinde alınmış hatta bazılarında artık müzik çalmıyordur ama atmaya kıyamazsın. Kurmalı ve hareketli sistem üzerine konumlandırılan müzik kutuları melodileriyle her zaman yüzümüzü güldürmüştür. Geçmişten günümüze ününü kaybetmeyen müzik kutuları hala hediye denilince akla ilk gelenler arasında ilk 5’e girer. Müzik kutusunu kurduğunuzda çalan melodiyle birlikte zaman durur. Huzurlu ve hüzünlü bir anla baş başa kalırsın. Anıları, sesleri canlandırır zihninde. Hayata dair bir detaydır müzik kutusu.

Nostaljik Müzik Kutusu

Tekrardan çocuk olamasan da içindeki çocuğu unutma ve çocukluğunun vazgeçilmezi olan atlı karıncayı da içindeki çocuk gibi yaşat. Nostaljik Atlı Karıncalı Müzik Kutusu ile çocukluğunun kocaman kahkahalarına küçük bir dokunuşta bulun.

Müzik Kutusu

Pembe Balerin Müzik Kutusu

Kız çocuklarının eskiden hayalini kurduğu balerin kız müzik kutusunda günümüze selam çakıyor. Müzik kutusunda yeniden hayat bulan pembe kostümlü balerin kız eminim hoşuna gidecektir. Bir yandan müzik çalsın bir yandan üstündeki balerin kız dans etsin. Sana küçük bir ipucu vereyim mi? Bu müzik kutusu aynı zamanda mücevher kutusu. Küçük takılarını müzik kutusunun içerisinde saklayabilirsin. ☺

Pembe müzik kutusu

Dikiş Makinesiyle Müzik Şöleni

Seni daha eskiye götüreyim mi? Çocukken pedalını çevirmeye bayıldığımız, ilk ev ekonomisi modellerinden biri olan dikiş makinesinin müzik kutusu halini düşünsene. Nostaljinin kralı adeta. Dikiş makineli müzik kutusunda en ince detaya kadar düşünülmüş. Çekmecesi, hatta üzerindeki makastan tut dikilecek kumaşa kadar özel tasarlanmış. Sevdiklerine özel günlerde bu özel hediyeyi vermek çok anlamlı olacak.

Dikiş makinesi müzik kutusu

 

Game Of Thrones Hayranlarına…

Bir efsaneyi başka bir efsaneyle birleştirince ortaya Game Of Thrones Müzik Kutuları çıkıyor. Ahşap kutusunda gizemli bir müzik kutusu görünümü yaratan Game Of Thrones Müzik kutusu efsane dizinin hayranlarını sevindirecek bir hediye. Game Of Thrones hayranıysan bu müzik kutusu sana!

Game of thrones müzik kutusu

 

Baş döndürücü!

Şehrin tam ortasına kurulu bir lunaparkın belki de en görkemli olanıdır dönme dolap. Az rağbet görse de onun da klasikleşen bir yapısı vardır. Nice anılar birikmiştir içerisinde. Madem klasik o zaman Dönme Dolaplı Müzik Kutusuna ne dersin? Müzik eşliğinde rengarenk ışıklarıyla şehrin değil ama evinin ortasında dönme dolabın dinlendirici etkisini keşfedebilirsin.

Işıklı müzik kutusu

 

Sinemaskop Müzik Kutusu!

Sokak sinemalarını hatırlar mısın? Akşamüstü çoluk çocuk elinde çekirdeklerle o güzel havada Yeşilçam filmleri izlerdi. Bu anların büyüsünü hiç kaybetme diye Sinemaskop Müzik Kutusu, tasarımı ile sana iyi gelecek.

Sinemaskop müzik kutusu

 

Pink Panther

Müziği hiç bitmesin istediğimiz çizgi filmdir Pembe Panter. En şapşal çizgi film karakteridir hatta. Nostalji kuşağındaysak eğer Pembe Panter Müzik Kutuları olmadan olmaz. Ahşap tasarımıyla Pembe Panter Müzik Kutusu keyfini yerine getirsin.

Pembe panter müzik kutusu

 

Özel Günlerin Hastasıyız!

Doğum günü ve nikah gibi özel ve önemli günlere ait melodileri Music Box ile dinleyebilirsin. Tek yapman gereken şey müzik kutusunun yanındaki kolu çevirmek.

Müzik box müzik kutusu

 

Süpürgeli Büyücü

Bir diğer efsane ise tabi ki Harry Potter. Onsuz bir müzik kutusunu düşünemiyoruz. Harry Potter Müzik kutusunun kapağını açtığında eski günlere döneceksin. Aman dikkat et. Çok etkilenip süpürgeyle camdan aşağı atlama!

Harry potter müzik kutusu

 

Star Wars Müzik Kutusu!

Öyle klasik ki izleme sırası bile vardır. Karıştırırsan eğer bu sırayı vay haline. Madem tüm klasiklerin müzik kutusu var, Star Wars’ın ne eksiği var!

Star wars müzik kutusu

 

Müziğin Yanında Sevdiklerin Olsun.

Bir melodi düşün ki ruhunu dinlendirsin. Aynı zamanda bir fotoğrafa bakarak uzaklara dal diye müzik kutusunda çerçeve olsun istedik. Bu çerçevede kimi görmek istiyorsan onun fotoğrafını koy. Tasarım harikası olan Ahşap Fotoğraf Çerçeveli Müzik Kutusunun kurma kolunu çevir gitsin!

Çerçeveli müzik kutusu

Bir önceki yazımızda Woohoobox hediyelik eşyalar hakkında bilgiler paylaştık. Dilersen orayı da okuyabilirsiniz.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler