Noktalı Defter İçin 4 Kullanım Önerisi

Öncelikle noktalı defterler sıradan defterler değillerdir. 🙂 İşe bunu kavrayarak başlarsak ileride yaptığımız çizimler çok daha etkili olacaktır.Noktalı bir defter, el yazınızı düzgün tutmak veya özelleştirilmiş bir planlayıcı oluşturmak için doğru seçimdir – çünkü dilediğiniz gibi düz çizgiler çizmek ve sayfalarda ayrımlar oluşturmak daha kolaydır. Ve size çizgili bir defterden daha fazla özgürlük verir çünkü noktalar o kadar rahatsız edici değildir, bu yüzden daha yaratıcı olabilirsiniz.

Aşağıda başlamanıza yardımcı olacak birkaç fikir bulunuyor.Hazırsanız bu güzel çizimlere hep beraber bakalım!

Planınızı Oluşturun!

Her şey burada başlıyor. Birçok kişi noktalı not defteri kullanmayı sever çünkü ısmarlama görevler, planlar ve etkinlikler sistemi oluşturmanın harika bir yoludur. Dolayısıyla, sayfalarınızı numaralandırırsanız (endişelenmeyin, hepsini aynı anda yapmanız gerekmez!), Hangi aylarda, Yapılacaklar listelerinde, farklı olanları hızlı ve kolay bir şekilde görmek için ilk çift sayfalı yayılımınızı bir dizin olarak kullanabilirsiniz.

Planlayıcı bullet journal noktalı defter modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

woohoobox noktalı defter

Noktalı bir not defteri, size uygun takvimler çizerek planları takip etmenin harika bir yoludur. İster günlük, ister haftalık, aylık veya üçü olsun, size kalmış. Noktalar sayesinde düzgün çizgiler çizmek ve sayfayı istediğiniz yere ayırmak kolaydır, böylece ihtiyacınız olan planlayıcının boyutunu ve formatını oluşturabilirsiniz. Ve en iyisi, onu resimli başlıklar, sınırlar ve daha fazlasıyla kendi benzersiz tarzınızda süsleyebilmenizdir!

Kitaplarınızı, Favori İçeriklerinizi ve Podcast Listenizi Tutun!

Noktalı bir defterle, bu tür listeler için kendi bölümünüzü oluşturabilir, dizinde listeleyebilir ve daha sonra izlediklerinizi / okuduklarınızı / dinlediklerinizi işaretleyebilir ve hatta kendi incelemenizi bile ekleyebilirsiniz.Ardından, yılın sonunda hangi filmlere en çok yıldız / patlamış mısır kutusu / tercih ettiğiniz inceleme sistemi ile ödül verdiğinizi görebilirsiniz.

woohoobox noktalı defter

Giderleri Takip Edin

Her ay ne kadar ve neye harcadığınızı bilmek istiyorsanız, karar vereceğiniz gider başlıkları altında bütçe takipçisi oluşturabilirsiniz. Satın aldığınız her şeyi ve ne kadar olduğunu ve sonunda toplamı not etmek kadar ayrıntılı olabilir veya her harcama grubu için çubuklar çizebilir ve ilerledikçe renklendirebilir veya vurgulayabilirsiniz. Zor kazandığınız paranın nereye gittiğini takip edebilirsiniz.

Kitaplarınızı, Favori İçeriklerinizi ve Podcast Listenizi Tutun!

Yaratıcı İler Yapabilirsiniz!

Noktalı bir defterle ilgili en iyi şey, notlarınızı, planlarınızı, resimlerinizi veya onunla yapmaya karar verdiğiniz her şeyi düzgün bir şekilde yönlendirmek için sadece küçük noktalı bir yardım eli ile hayal gücünüzün uçmasına izin verebilmenizdir. Planlamanın bu kadar eğlenceli olabileceğini kim bilebilirdi!

alt text

 

Tüm Woohooox defter modelleri için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Noktalı Defter Önerileri

Noktalı Defter(Bullet Journal) İle Alışkanlık Takibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler