MUTLAKA ÇİZMENİZ GEREKEN 22 BULLET JOURNAL NOKTALI DEFTER SAYFASI

Muhtemelen bu içeriği okuyorsanız sizde bizim gibi bullet journal noktalı defterlere ilgi gösteriyorsunuz demektir.Bu yazımızda noktalı defterleriniz daha efektif kullanabilmek için 22 harika yöntemi bulacaksınız.

Başalamadan önce; kesin olan bir şey var.Noktalı defterin gücü!Her bir kişinin bireysel durumuna uyum sağlama yeteneğidir ve bunu kullanmanın anahtarı deney yapmaktır. Yeni şeyler denemek zihniniz için iyi bir egzersizdir ve bullet journalınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir. İşte herkesin bir üretkenlik uzmanı olmak için en az bir kez denemesi gereken 22 bullet journal noktalı defter sayfası.

 

1 – 10 Seviye Yaşam Ölçer

1 - 10 Seviye Yaşam Ölçer

 

10 Seviye Yaşam Ölçer, herkesle paylaşmayı en sevdiğimiz şeylerden biridir çünkü çok şaşırtıcı küçük bir teşhis aracıdır. Her bölümde bir seviye vardır. Hayatınızın bazı yönlerine dürüst bir şekilde bakmanıza yardımcı olur, böylece çok yönlü bir kendiniz için çabalayabilirsiniz. Herkes, hedeflerini kontrol etmek ve kendileriyle tabana temas etmek için bunu her altı ayda bir yapmalıdır.

 

2 –  Yıl Pixeli

2 -  Yıl Pixeli

 

Ruh halinizi takip etmek, nasıl hissettiğinizi daha iyi ölçmenize yardımcı olacak ve ruh halinizi bir tıp uzmanına açıklamanız gerekirse size bir referans noktası verecektir. Bir yılı (veya ayı) piksel cinsinden tutmak, nasıl hissettiğinizi takip etmenin hızlı ve eğlenceli bir yoludur.

3 – Hedefler ve Ödüller

3 - Hedefler ve Ödüller

Hedefler ve ödüller, alışkanlıklarımıza iyi şeyler yapmak için bizi motive etmede yardımcı olurlar. Ölçülebilir, ulaşılabilir bir hedef ve hedefime ulaşırsam bir ödül belirleyebiliriz.  Bullet journal, hedeflerinizi ve ödüllerinizi saklamak için mükemmel bir defter ve büyüdükçe ve değiştikçe yeni spreadler oluşturabilirsiniz. Deneyerek sizi daha iyi alışkanlıklara doğru itmeye nasıl yardımcı olabileceğini görmelisiniz!

4 – Teşekkür Günlüğü

4 - Teşekkür Günlüğü

Minnettarlık kadar güzel ve saf hiçbir şey yoktur. Her gün için minnettar olduğunuz birkaç şeyi yazmak, uzun vadede daha mutlu bir yaşama giden kesin bir yoldur.

5 – Kilo Kaybı Takip Edici

5 - Kilo Kaybı Takip Edici

Kilo vermek zordur ve cesaretini kırmak kolaydır. Ancak, kaydettiğiniz ilerlemeyi kolayca görebildiğinizde görsel bir izleyici tutmak çok büyük bir etki yaratabilir. Kilo verme yolculuğuna çıkarken hedeflerinizin olması önemlidir ve aynı zamanda hedef direğini sürekli hareket ettirmemek de önemlidir. Takipçi tutmak, hedeflerinize bağlı kalmanıza ve kendinize çok yüklenmemenize yardımcı olur.

6 – Takvim

6 - Takvim 

Noktalı defter tutuyorsanız, muhtemelen her ay için bir forma/liste/takvim biçimini zaten tutuyorsunuzdur. Yine de buraya ekledim çünkü birçok farklı çeşit var ve sadece bir türle sınırlı hissetmemelisiniz. Benim için takvim stilini çok seviyorum çünkü tüm haftaların düzgün küçük sıralarda olduğu geleneksel düzeni görmeyi seviyorum.

7 – Haftalık Planlayıcı

7 - Haftalık Planlayıcı

Günlük işler harika olabilir, ancak haftalık noktalı defter kullanarak her haftanın başında biraz zaman geçirebiliyoruz ve her gün kurmak için zaman bulma konusunda endişelenmemiz gerekmiyor.

8 – Temizlik Takvimi

8 - Temizlik Takvimi

İster temizlik konusunda profesyonel olun, ister tam bir felaket , bir temizlik takvimine sahip olmak, temizliğinizi organize etmenin kullanışlı bir yoludur. Devasa stresli partiler yerine her gün biraz temizlik yaparsanız, evinizi kabaca düzenli bir şekilde tutmak gerçekten oldukça kolaydır. Belirli temizlik türleri için belirli günleri planlayın ve bu sırada, büyük şeylerden bazılarını aylık olarak elden çıkarın! Kullanışlı küçük mermi günlüğünüzün yardımıyla evinizi kontrol altına alın.

9 – Hatıra Sayfaları

9 - Hatıra Sayfaları

Hayat çok hızlı geçiyor ve asla durup olan tüm olumlu şeyleri takdir etmek o kadar kolay ki – bir anılar sayfası tutmak sizi her ayın sonunda tüm iyi şeyleri hatırlamak için biraz zaman ayırmaya zorlar.

10 – Hakkımda Sayfası

Başkası için değil, sizin için bir noktalı defter oluşturdunuz. Bu yüzden hakkımda olan bir sayfa ekleyerek üzerine işaretinizi koyun. İstediğinizi bu sayfaya ekleyebilirsiniz, sadece eğlenin. Ek olarak, hakkımda sayfası oluşturmak, şu anda ne hakkında iyi hissettiğinizi vurgulamanın harika bir yoludur.

10 - Hakkımda Sayfası

11 – Pozitiflik Günlüğü

11 - Pozitiflik Günlüğü

Bazen hayattaki olumsuzluklara odaklanmamak zordur. Oysa bir pozitiflik günlüğüne “İşimde gerçekten iyiyim” yazabilirsiniz. Bu ince bir değişim, ancak güveniniz için harikalar yaratabilir.

12 – Alınacaklar Listesi(Market-Manav)

12 - Alınacaklar Listesi(Market-Manav)

Market alışverişine gittiğinizde, listenizi küçük bir kağıda yazar mısınız? Temel malzemeleri her zaman unutuyor musunuz? Pekala, bu sorunu çözmenin Ana Bakkal Listesinden daha iyi bir yolu yoktur! Bu kalıcı liste, alışveriş listenizi her seferinde bir şablondan oluşturmanıza olanak tanır.

13 – Tarif Bankası

13 - Tarif Bankası

14 – Alışkanlık Takibi

14 - Alışkanlık Takibi

Bir alışkanlık takipçisi tutmak, olumlu alışkanlıklar oluşturmak ve kötü alışkanlıkları yıkmak için olağanüstü olmuştur. Alışkanlıklar arasındaki süreyi izleyebiliyor ve büyümemin dürüst bir hesabını tutabilirsiniz. Kötü alışkanlıkları kırmaya çalışan herkesin bu sayfaya bir şans vermesini şiddetle tavsiye ederiz.

Alışkanlık takibi ile ilgili daha detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

15 – Aklı Zinde Tutmak

15 - Aklı Zinde Tutmak

Görevlerinizi, bugünün sonu, yarın, gelecek hafta veya gelecek ay gibi belirli son tarihlere ayarlamak harika. Ancak belirli bir son teslim tarihi olmayan bir görevi nereye koyarsınız? Beyin dökümü sayfasına girin. Bu, genellikle yapılması gereken, ancak belirli bir zaman çizelgesi olmayan tüm tuhaf görevlerinizi depolayabileceğiniz bir yerdir. Evinize dekor eklemek, dolabı temizlemek, halıyı dövmek veya diğer çeşitli şeyler için harikadır. Tek uyarım, kendinize aylık yayınınızı hatırlatmak veya yayılımı günlüğünüzün sonuna yakın bir yere yerleştirmek olacaktır, böylece unutmaktan kaçınabilirsiniz.

16 – Akıl Haritası

16 - Akıl Haritası

Bir sorunu çözmekte veya bir sonraki projeniz için beyin fırtınası yapmakta zorlanıyorsanız, bir zihin haritası deneyin! Bir zihin, başarmaya çalıştığınız hedefleri görselleştirmenize yardımcı olan basit bir mermi günlüğü fikridir.

17 – Doğum Günü Zaman Kapsülü

17 - Doğum Günü Zaman Kapsülü

Noktalı defter günlüğünüz gelecekteki benliğiniz için güzel bir hatıradır. Geleceğinize el sallamak için doğum gününüzde bir not bırakmaktan daha iyi ne olabilir? Kendinize yıllık check-in yapmak için bir doğum günü zaman kapsülü oluşturun ve sizden daha yaşlı olanlara göz kırpın.

18 – DIY Günlüğünü Planla

18 - DIY Günlüğünü Planla

Herkes biraz öz bakımı hak eder! Bu madde işareti günlüğü sayfası fikri, mükemmel spa gününüzü kolayca planlamanıza olanak tanır. Bu yayılma harika çünkü bir izin gününe ihtiyacınız olduğunda kolayca tekrar tekrar ziyaret edebilirsiniz.

19 – Sonbahar Yapılacaklar Listesi

19 - Sonbahar Yapılacaklar Listesi

Sonbaharın yapılacaklar listesi için “balkabağı baharatlı latte keyfi” gibi şeyler var. Bu listelerden birini tutarken mevsimin tadını daha çok çıkardığımı görüyorum. Kontrol edebilirsiniz!

20 – Yaz Yapılacaklar Listesi

20 - Yaz Yapılacaklar Listesi

Paraşütle atlama ve benzeri şeylerle dolu büyük bir yapılacaklar listesine sahip olmak bir şey harikadır.

21 – Textbook Takibi

21 - Textbook Takibi

Eğer bir öğrenciyseniz, bu önemli bir bullet journal sayfasıdır. Buradaki fikir, önemli ayrıntıları unutmamak için gülünç derecede pahalı ders kitaplarınız hakkında bazı temel bilgileri yazmanızdır. Bu şekilde, sömestr dolduğunda ücretlerle boğulmazsınız veya bunları satma ve zahmetiniz için biraz para alma konusunda proaktif olabilirsiniz.

22- Bütçe Takibi

22- Bütçe Takibi

 

Noktalı defterlerle muhtemelen sonsuz sayıda içerik geliştirmek mümkün.Farklı çalışmalar ile harika yaratıcı şeyler yapabilirsiniz.Noktalı defter modelleri için Woohoobox kaliteli ve özel tasarım yüzlerce farklı seçenek sunar.

Peki noktalı defter nereden satın alınır?Noktalı defter modellerini buradaki linke tıklayarak satın alabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Bullet Journal(Noktalı Defter)Harry Potter Karakter ve Obje Çizimleri

Birbirinden Güzel Harry Potter Noktalı Defter(Bullet Journal) Çizim Örnekleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler