Mağazalarımızdan: Twns Jewelery ve parıldayan eşsiz takıları

Mağazalarımızdan: Twns Jewelery ve parıldayan eşsiz takıları hikayesini sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Woohoobox’ta başarılı bir ivme yakalayan bu güzel mağazamızın başarı hikayesine gelin hep beraber tanık olalım. Mağazayı incelemek isteyenler  buraya tıklayarak ulaşabilir.

  • Bize kendinizden bahseder misiniz?

Yeliz KOÇ ve Yeşim KOÇ ikiz kız kardeşler olarak twns.jewelry işletmesinin kurucularıyız. 25 yaşındayız. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunuyuz. Kitap okumayı ve kitaplar hakkında konuşmayı sevdiğimiz için turuncubloog hesabımızda kitap yorumları paylaşıyoruz. Hayatımızın her döneminde takılarla iç içe olduğumuz ve ilerleyen zamanlarda bunun artık işimiz olmasını istediğimiz için 2021 yılında işletme hesabımızı açtık.

  • Bu işe başlamaya nasıl karar verdiniz?

Üniversiteden mezun olduktan sonra iş arama süreçlerimiz olumsuz sonuçlanınca hayallerimizin peşinden koşmak için risk almaya karar verdiğimiz zaman küçük işletmemizi açtık.

  • Süreç sizin için nasıl işledi? Bu süreç ile alakalı “iyi ki” dediğiniz anlar var mı?

Bizim için bu alan okuduğumuz bölümden çok farklı değildi, üniversitede satış – pazarlama sektörü hakkında eğitimler almıştık. Dolayısıyla süreç içerisinde çok zorluk yaşamadık. Satacağımız ürünlerin tedarik aşamasında çok araştırma yaptık çünkü müşterilerimize kaliteli ürünler satmak istiyorduk. Ürünlerimizi ve paketleme malzemelerimizi tamamladıktan sonra satışa başladık. Süreç içerisinde zorlandığımız tek an ilk siparişi alabilmekti. Üç ay boyunca sipariş alamadığımız için başaramayacağımızı düşünmüştük. İlk siparişimizi aldıktan sonra kendimize ve işimize olan güvenimiz tazelendi.

Şüphesiz en büyük ve güzel “iyi ki”miz ailemizin her zaman yanımızda olması. İş bulamadığımız ve bu işe başlamak istediğimiz zamanlarda kafalarında en ufak bir soru işareti bile olmadan bize destek oldular. Küçük işletmemizin her minik adımını beraber kutluyoruz ve hep birlikte büyümek için güzel hayaller kuruyoruz.

  • İlk satışa çıkardığınız ürün neydi?

İlk olarak yüzük satışı ile başladık. Daha sonra sayfamıza kolye, bileklik ve küpe modellerimiz eklendi. Aslında sayfamız yüzüklerimiz ile tanındı diyebiliriz.

  • Bu işin hayatınızdaki yeri nedir?

İşletmemiz bizim için çok değerli çünkü her şeyden vazgeçtiğimiz ve geleceğimize dair umudumuzun kalmadığı bir zamanda bu işi yapmaya karar verdik. Her şeye yeniden başladığımız, üniversite yıllarımızda olduğu gibi ürettiğimiz günlere işletmemiz sayesinde döndük.

  • Marka isminizin bir anlamı var mı? Varsa nedir?

Aslında özel bir anlamı yok. Bizi anlatan kısa, akılda kalıcı ve global bir işletme adı olmasını istedik. “ikiz” ve “takı” kelimelerinden yola çıkarak “twns.jewelry” olmasına karar verdik.

  • Bu iş için hayalleriniz ve hedefleriniz nelerdir?

İşletmemizin sadece takı sektöründe ilerlemesini istemiyoruz. Müşteri kitlemizin büyümesi için farklı alanlarda ilerlemek en önemli hedeflerimizden bir tanesi. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için tasarımları bize ait olan kartpostallar ve çerçeveler üretmeye başladık. İlerleyen zamanlarda işletmemizde satışta olmasını istediğimiz yeni ürünler için arayış halindeyiz.
En büyük hayalimiz ise tasarımlarımızın ve takılarımızın aynı çatı altında buluştuğu bir mağaza açmak. İçerisinde sadece bizim değil bu iş sayesinde tanıştığımız ve hayallerinin gerçekleşmesini istediğimiz birçok küçük işletme arkadaşımızın ürünlerine de yer vermek istiyoruz. Mağazamızın minik bir bahçesi olmasını ve her hafta farklı konseptlerde çalışmalar yapmak da en tatlı hayallerimizden bir tanesi.

  • Woohoobox ile yolunuz nasıl kesişti?

Sosyal medyadan takip ettiğimiz küçük işletme arkadaşlarımızın hesaplarında Woohoobox sayfasını gördük. Sayfayı araştırmaya başladığımızda uzun zamandır istediğimiz bir satış platformu olduğu için heyecanlanmıştık fakat mağaza açmak için yetersiz olduğumuzu düşünüyorduk. Ürün çeşitliliğimiz az olduğu için ilk zamanlarda sadece sosyal medya hesaplarından çalışmalarını takip ettik. Sonra ürünlerimizin çeşitliliğini arttırınca mağaza açmak için başvuruda bulunduk ve aynı gün başvurumuz olumlu sonuçlandı.

  • E – ticaret yolculuğunuzda Woohoobox’ ın size ne gibi katkıları oldu?

Woohoobox sayesinde işletmemiz daha geniş kitlelere ulaştı. Satışta olan ürünlerimizin fotoğraflarını ve videolarını sosyal medya hesaplarında paylaştıkları için sayfamız daha tanınır hale geldi. Aynı zamanda Woohoo Akademi sayesinde ürün çekimi, satış ve daha birçok konu hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Paylaşımlarında yer verdikleri sorular sayesinde bizim gibi küçük işletme hesaplarıyla tanışıyoruz.

Diğer yetenekli işletmelerimizin değerli başarı hikayelerini okumak isterseniz Başarı Hikayeleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir