Laptoplara Sticker Yapıştırmak Güvenli mi?

Bu yazı dizüstü bilgisayarınıza çıkartma yapıştırmanın güvenli olup olmadığı ile ilgili bir çok bilgiyi içinde bulundurmaktadır.Yani dizüstü bilgisayarınızda çıkartmalarla kendinizi ifade edip edemeyeceğinizi bilmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Hemen başlayalım!

Laptoplara  Sticker Yapıştırma Hakkında

Günümüzün kendini ifade etme sembolleri artık giysilerle veya aksesuarlar ile sınırlı değil.Dizüstü bilgisayarınıza çıkartmalar yerleştirmek, çok amaçlı aracınızı kişiselleştirmenin çağdaş yolu haline geldi.Harika görünebilir, ancak dizüstü bilgisayarınıza çıkartmalar koymak kötü mü yoksa güvensiz mi?

  • Bir dizüstü bilgisayara zarar vermeden nasıl çıkartma yapıştırırsınız?
  • Stil ve çıkartma yerleşimi ne olacak?
  • Dizüstü bilgisayar çantanız nasıl?
  • Laptop bilgisayarınızda bu kişiselleştirilmiş kendini ifade etme biçimi yanlış mı yoksa profesyonelce değil mi?

Laptop Stickerınızın Malzemesi Nedir?

Dizüstü bilgisayarınıza çıkartma yapıştırmanın güvenli mi yoksa kötü ve potansiyel olarak zararlı bir fikir mi olduğunu merak ettiğinizde, ne tür malzemelerle çalıştığınızı bilmek yardımcı olur.Bir dizüstü bilgisayar, bir kapaklı gibi tekrar açılıp katlanan küçük ve taşınabilir bir kişisel bilgisayardır.Temel olarak ince LCD veya LED ekran üst “kabuk”a sabitlenirken klavye alt kapağa yerleştirilmiştir.Cihazın gövdesi tipik olarak bazı yapılar için çelik ve alüminyum gibi hafif ancak dayanıklı metallerden oluşur.Çoğu dizüstü bilgisayarın dış kabukları, özellikle eski modeller, yalnızca süper yüksek kaliteli metal sürümleri olmadıkça plastikten yapılmıştır.

Stickerlar, bir tarafta plastik, kağıt veya vinilden ve diğer tarafta genellikle mumlu bir kağıt astar ile korunan ve istenen yüzeye biraz basınçla yapıştırılmaya hazır olana kadar bir yapışkandan oluşan bir süsleme şeklidir.Ama alttaki yapışkan onu yerinde tutar ve bir çıkartmayı çıkartma yapar.

Laptoplara Sticker Yapıştırmak Güvenli mi?

Bilgisayarlar İçin Plastik, Metal ve Tutkal: Uyumlu ve Güvenli mi?

Öyleyse, dizüstü bilgisayarınızı düzinelerce parıldayan yıldızla, 3B görüntülerle veya yalnızca eski moda bir plastik etiketle süslemeyi planlıyor olsanız da, bunu yapmak güvenli midir?

Dizüstü bilgisayarın türüne, malzemesine ve çıkartma malzemesine bağlıdır. Artık her ikisinin de nelerden oluştuğunun temellerini biliyorsunuz, ancak çıkartma ve dizüstü bilgisayar başına kesinlikle değişebilir.Tipik bir dizüstü bilgisayar (hafif metal veya plastik dış kabuk kapağı) ve temel bir çıkartma, tıpkı herhangi bir yüzeydeki bir çıkartma gibi, tamam olmalıdır. Daha fazla endüstriyel varyasyona dikkat edin.

Bazı çıkartmalar, inanılmaz derecede dayanıklı, güçlü ve hatta çelik, cam ve ahşabı yapıştırabilen endüstriyel güçte yapıştırıcı benzeri epoksi veya Gorilla Glue kullanır. Ama dizüstü bilgisayarınızda takılıp kalmak istediğiniz şey bu değil!

Kağıt Mı Plastik Mi?

Kağıt etiketlerin genellikle alt yapışkan tarafında üst çıkartma tarafına göre daha fazla madde bulunur. Bu aynı zamanda, onları çıkarırsanız sıkışmalarına ve parçalanmalarına veya dökülmelerine neden olabilir.

Sadece etli kağıt parçacıklarıyla kalabilmek için kazımak zorunda kaldığınız ucuz etiketleri ve fiyat etiketlerini düşünün.

Genel olarak, dizüstü bilgisayarınız için en iyi çıkartmalar, bu tür yüzeyler için tasarlanmış daha dayanıklı parlak plastik veya vinil türüdür (karalama defterleri veya el sanatları için tasarlananların aksine).Tampon çıkartmaları ve çoğu grup veya marka çıkartması iyi durumda olmalıdır.

Adım Adım Çıkartmak İçin

Neyse ki, dizüstü bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza birkaç çıkartma eklemek, üzücü bir dövme yaptırmakla eşdeğer değildir.Daha önce bahsedilen kağıt çıkartmalar dökülebilir ve soyulabilir.Yine de biraz dağınık ve keskin, bu yüzden bu çıkartmalar önerilmez.Yerinde kalması gereken diğer çıkartma türleri için yapışkan daha güçlü olabilir ve tırnaklarınızı veya bir aletle çıkartmak zorunda kalabilirsiniz.

  • Tek seferde mümkün olduğunca fazlasını çıkarmaya çalışın, ardından kalan kısmı nazikçe soyun ve kalıntıyı ovma alkolüyle silin.
  • Dizüstü bilgisayarınızda yağlar, WD-40 veya petrol ürünleri kullanmayın.

Uygun noktalara doğru çıkartmaları uyguladığınız sürece, bunların çıkarılması çok zahmetli olmamalıdır.Ancak, çıkartmaları çıkarmaya çalışma şeklinizin, dizüstü bilgisayarınıza çok fazla hevesle zarar verebileceği konusunda uyarılmalıdır.

Laptop Sticker Pozisyonu

Böylece, kişisel bilgisayarınıza süslemeler yapıştırmanın mümkün olduğunu ve dizüstü bilgisayarı bozmadan nasıl çıkartmalar yapıştırabileceğinizi öğrendiniz, ama nerede?

Dizüstü bilgisayar etiketi yerleştirme yalnızca yaratıcı tasarımla ilgili değildir; makinenizin güvenliği için çok önemlidir.Bir dizüstü bilgisayarda çıkartmalarınızı koymak için en iyi yer, ekranın diğer tarafındaki dizüstü bilgisayarınızın üst “kapaklı” kısmı veya arkasıdır.Sağlam, dayanıklı, düz yüzey, çıkartmaların ekranın, klavyenin veya çeşitli çıkışlar ve düğmeler gibi diğer önemli işlevlerin herhangi bir bölümünü kapatmadan iyi yapışmasını ve güzel bir şekilde öne çıkmasını sağlar.

Çıkartmalarınızı yapıştırmak için güvenli olan başka bir nokta, dizüstü bilgisayarınızın içinde, genellikle klavyenin altında ve yerleşik fare altlığının yanında bulunan düz yüzeydir.Halihazırda orada olabilecek bilgilendirici ve şirket etiketlerini soyabilir ve bunları kendi etiketlerinizle değiştirebilir veya üzerlerine etiketlerinizi yapıştırabilirsiniz.

Çıkartmalarınız biraz kişiselse veya kendinize çok fazla dikkat çekmek istemiyorsanız, iç yüzey tercih edilebilir.

Laptoplara Sticker Yapıştırmak Güvenli mi?

Yapıştırılabilecek En Kötü Pozisyon

Çıkartmaların yalnızca düz yüzeylerde olduğundan ve hiçbir şeyi örtmediğinden emin olun.Kişisel bir bilgisayar olarak birincil işlevlerini herhangi bir şekilde zorlamak için dizüstü bilgisayarınıza çıkartmalar koymak istemezsiniz.Bu, özellikle havalandırma delikleri veya diğer açıklıklar söz konusu olduğunda önemlidir.

Uzun süreli veya yoğun kullanımdan sonra dizüstü bilgisayarınızın hafif bir ateş gibi oldukça ısınabileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Kendi kendini düzenleyen bir makinedir ve normalde soğutmak için havalandırma deliklerinden sıcaklığını kontrol edebilir.

Yine de işlemciler, grafikler ve bellek kartları hızla ısınabilir, bu nedenle onları kapatan veya soğutma işlemlerinin önüne geçen hiçbir şey olamaz.

Laptop Sticker mı satın almak istiyosunuz?Woohoobox’ın yüzlerce bilgisayar sticker modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Sticker İzi Nasıl Temizlenir ?

Tüm Sticker İçerikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler