Kore Modasının Vazgeçilmezleri!

Güney Kore sinemasının dünya çapında ilgi görmesiyle birlikte Kore kültürü de insanlar tarafından daha çok merak edilir hale geldi. Bu merak ile birçok insana ilham kaynağı olan Kore modası son zamanlarda oldukça ilgi görüyor. Gelin modaya yön veren bu yepyeni tarzı birlikte inceleyelim!

Kore modası denilince akla gelen ilk şey rahatlığın ve özgünlüğün birleşimi oluyor. Kore tarzının hem rahat hem de şık olması diğer tarzlara oranla daha çok tercih edilmesine sebep oluyor. Konforun diğer adı olan bu tarzın püf noktalarına 7 maddede değiniyor olacağız. Haydi başlayalım!

Pastel Renkler

Pastel renklerin Kore modasında büyük bir yeri vardır. Bu soft renklerin baharla uyumu, aydınlık görüntüsü Kore tarzının revaçta olmasını sağlıyor. Bu göz yormayan sakin renkler insanda duruluk ve narinliğin simgesi oluyor. Günümüzde bunaltıcı koyu renklerin arka plana atılması ile Kore tarzının vazgeçilmezi olan pastel renkler de gün yüzüne çıkıyor. Soft renklerin devamlılığı ile tekdüzelik yerini zarafete bırakıyor. İşte tam da burada Kore’nin o özgün tarzı ortaya çıkıyor!

Bol Bol Aksesuar!

Çantadan gözlüğe, şapkadan kolyeye günlük hayatta birçok aksesuara yer veren Koreliler, bu konuda oldukça cesur davranıyor. Bu harika tarzda kombinlerin tamamlayıcısı olarak aksesuarlar eksik edilmiyor. Farklı renk ve tarzda çantalar, mini formda gözlükler ve çeşit çeşit şapkalar ile bu tarzı yansıtmak mümkün. Rahat parçaların şıklığa tamamlayıcısı olan aksesuarlar yine Kore tarzına özgü bir formda karşımıza çıkıyor!

Vintage Women Winter Plaid Hat Beret Korean Style Ladies Painter sboy Berets Streetwear - buy from 7$ on Joom e-commerce platform

Oversize Parçalar

Model olarak salaş, büyük ve rahat olan bu parçalar Kore modasının vazgeçilmezleri arasında. Bu parçalar Kore dilinde çabasız şıklık olarak da biliniyor. Her bedene uygun bu tasarım ürünler kısıtlayıcı olmayan, rahat bir şekilde giyilebilir özellikte. Oldukça rahat ve bir o kadar tarz olan bu parçalar çok fazla talep görüyor. Hemen hemen her yerde rastlayabileceğimiz bu konforlu tarz günümüze Kore’den geliyor.

Çok Fonksiyonlu Çantalar!

Bu tarzın en çarpıcı parçalarından olan çantalar, genellikle çok bölmeli, iç hacmi büyük ve aynı zamanda sevimli olma özelliği taşıyor. Kore tarzı çantalar sert ve kalıplı çantalardan ziyade, salaş ve dökümlü kumaşlardan üretiliyor. Ayrıca renk uyumu, boyutu ve özgünlüğü bu çantaların tercih edilme kriterleri arasında. Kore tarzı çantalara pek sık rastlayamasak da görenleri büyüleyip kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Rengarenk Çoraplar!

Renkli ve birbirinden farklı desenlere sahip olan çoraplar her geçen gün artan bir moda trendi olarak karşımıza çıkıyor. Kore’de çoraplar sadece ayakları sıcak tutmak için değil, aynı zamanda kombinin tamamlayıcısı olarak da kullanılıyor. Ayrıca bu göz alıcı çoraplar zaman zaman giyimin star parçası olarak da tercih edilebiliyor.

Pileli Etekler

Hem şık hem trend olan pileli etekler Kore tarzının modaya kattı en özel parçalar arasında. Kore sinemasında sık sık gördüğümüz pileli etekler hem günlük hem de özel kombinlerin parlayan parçası olarak kullanılabiliyor. Farklı kumaş ve renklere sahip bu özel parçalar her tür ayakkabı ile kombinlenebilir. Hem mini üstlerle hem gömleklerle tamamlanabilen bu sevimli etekler Kore tarzıyla bütünleşmiş durumda.

Kore Bakım Ürünleri

Cilt bakımı Kore kültürünün oldukça önemli bir parçasıdır. Geçmişten günümüze Koreliler cilt bakımına büyük önem veriyor. Bu sebeple son zamanlarda Kore kozmetiği herkes tarafından konuşuluyor. Meşhur Kore cilt bakım rutini, özel maskeler, esanslar, daha önce hiç duyulmayan farklı içerikler… Bu inanılmaz talep ile üretim de bir o kadar büyük ivme kazanıyor.

Düzenli cilt bakım rutini, sevimli dudak nemlendiricileri, etkileyici göz makyajları Kore görünümünün vazgeçilmezleri arasında!

Yorumlarınızı ve görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar:

Hediye İçerikleri

Kırtasiye İçerikleri

2 yorum
  1. Abla, kanalını ve İnstagram hesabını takip ediyorum, şimdi de bloglarını buldum. Çok güzel şeyler yayınlıyorsun ve videoların çok soft. Daha fazlasını hak ediyorsun❤

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir