Kırtasiye Ürünleri Satın Alma Rehberi : Kısa ve Öz

Kırtasiye alışverişi yapmak çoğu zaman eğlenceli bir aktivitedir. Fakat kırtasiye alışverişleri eğlenceli olduğu kadar önemlidir de. Kırtasiye alışverişinizi kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza göre yapmanız daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Haydi şimdi kırtasiye alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken ve alışverişinizi daha kolaylaştıracak birkaç noktaya beraber göz atalım!

 • Nasıl ve nerede çalıştığınızı göz önünde bulundurarak kırtasiye malzemelerini seçmelisiniz. Örneğin, sınıfa götüreceğiniz öğelerin sayısını azaltmak istiyorsanız ona göre ürünler seçmelisiniz.
 • Kalemlerinizi ne sıklıkta ve ne kadar süreyle kullanacağınızı düşünerek satın almalısınız. Örneğin çoğu jel kalem, kalemin parmağınızın üzerinde durduğu yerde kauçuk dolguya sahiptir ve bu da onları uzun süreli kullanım için ideal kılar. Eğer uzun süreli kullanım için kalem arıyorsanız bu seçeneği düşünebilirsiniz.
 • Tamamlamanız gereken görevler için tasarlanmış kırtasiye malzemelerini seçmelisiniz. Örneğin, bilimsel bir hesap makinesi standart bir hesap makinesinden çok daha karmaşık işlemleri gerçekleştirebilir bu özelliğe ihtiyacınızın olup olmadığa karar vermeli ve ona göre seçim yapmalısınız.
 • Çocuklar için kırtasiye alışverişi yaparken, gerekli güvenlik özelliklerine sahip ürünler tercih etmelisiniz. Örneğin güvenlik makasları özellikle çocuk yaştaki kullanıcılar için idealdir.

Kırtasiye Çeşitleri

Kalemler, Kurşun Kalemler ve İşaretleyiciler

İhtiyacınız olan kalem, kurşun kalem veya keçeli kalem türü, genellikle tercihinize ve gerçekleştirmeniz gereken görevlere göre belirlenmelidir. Eğer hangi kalem türünden alacağınızdan emin değilseniz, aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilirsiniz.

 • Bir kalem seçmek basit bir işmiş gibi görünebilir, ancak piyasada çok fazla kalem çeşitliliği vardır. Kalemler, en açık tonu üreten 9H ile en siyahı üreten 9B arasında değişir. HB en yaygın olanıdır ve bu uç noktaların ortasında yer alır.
 • Kullanıcıya uygun kalemleri seçilmelidir. Örneğin bir dolma kalem el yazısında ustalaşan genç kullanıcılar için ideal bir seçim olmayacaktır. Tükenmez kalemler ise mürekkebi asla kurumadığı veya donmadığı için hemen hemen her ortamda herkes tarafından kullanılabilir özelliklere sahiptir.
 • Kalıcı belirteç kalemler çok özel bir amaca hizmet eder. Bunları beyaz tahtada kullanmak onarılamaz hasara neden olur. Bu nedenle kalemleri nasıl ve nerede kullanmayı düşünüyorsanız ona göre uygun olan işaret kalemleri satın almalısınız.

Defterler

Defterler ve not defterleri fikirleri not almak ve alınan notlara göre yanıtlar hazırlamak için mükemmel bir tercihtir. Çeşitli defterler çeşitli özelliklere sahiptir. Bu nedenle bir defter seçerken aşağıdakilere dikkat etmeniz daha sağlıklı seçim yapmanız için size yardımcı olacaktır.

 • Defterler cep boyutundan A4 boyutuna kadar çeşitlilik gösterir. Doğru bir defter seçimi yapmak istiyorsanız nasıl ve nerede çalıştığınıza uygun boyutta defter seçmelisiniz. Daha küçük defterler toplantılara katılmak için harika bir seçenekken kompozisyon yazıları hazırlıyorsanız daha büyük defterler tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.
 • Defterin nasıl ciltlendiğine de dikkat etmelisiniz. Spiral ciltleme, tüm notlarınızı tek bir yerde tutmak ve notlarınızı kolayca gözden geçirmeniz için harika bir tercih olacaktır. Tutkalla yapıştırılan defterler bu konuda daha az kullanışlıdır.
 • Defterler ve ders kitapları, iş akışınızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek bir dizi özellikle birlikte gelir. Örneğin delikli sayfalar, yapışkan sayfa bayrakları ve takvimler, üretkenliği yüksek tutmanıza yardımcı olabilir.

Zımba, Makas ve Tutkal

İyi bir çalışma masa, yalnızca bir kalem ve kağıttan fazlasını gerektirir. Örneğin, makas, zımba ve yapışkan çubuklar gibi öğelerin tümü, yüksek standartlarda belge sunumu hazırlamanıza yardımcı olacak ürünlerdendir.

 • Kağıt tutkalı, sıkılabilir bir şişede veya bir yapışkan çubuk olarak satın alınabilir. Aralarında tercih yaparken, eldeki göreve ve kullanıcının yetkinliğine göre karar vermeni gerekir. Örneğin küçük çocuklar için tutkal çubuğu kullanım kolaylığı açısında daha iyi bir tercih olacaktır.
 • Cetveller çok çeşitli renklerde, uzunluklarda ve malzemelerde mevcuttur. Katlanabilir cetveller, kullanılmadıklarında kompakt bir boyuta indirilebildikleri ve gerektiğinde yaklaşık 30 cm’ye kadar genişletilebildikleri için neredeyse tüm kullanıcılar için ideal olabilir.
 • Yaptığınız görevlere uygun makas satın almalısınız. Çok çeşitli malzemeleri kesmeniz gerekiyorsa, daha fazla kesme kuvveti uygulamanızı sağlayacağından daha uzun bıçaklı makasları tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

İlkokul İçin Kırtasiye

İlkokul İçin Kırtasiye

 

 

 

 

 

 

İlkokul aşamasında çocuklarınızın derslere tam olarak katılmaları için doğru kırtasiye malzemelerine ihtiyacı vardır. Küçük çocuklar için kalem, kurşun kalem ve diğer sınıf ekipmanlarını seçerken aşağıdaki bilgileri aklınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.

 • Çocuklarınızın en çok kullanacakları araçlar olduğu için hem normal kurşun kalemler hem de boya kalemleri ve silgi stoklanmanız önemlidir. Kavraması ve öğrenmesi daha kolay olduğu için yuvarlak kalemler tercih etmeniz daha iyi olabilir.
 • Çocuklardan genellikle sayfaları kesmeleri ve çalışma kitaplarına yapıştırmaları istenecektir. Bu nedenle kırtasiye malzemelerine bir yapışkan çubuk ve bir çift emniyetli makası eklemelisiniz.
 • Defterler genellikle okul tarafından sağlanacak olsa da, el yazısı gibi önemli becerileri uygulamak için kullanılabilecek yedek defterlerin olması iyi bir fikirdir olabilir.

Lise için Kırtasiye

Lise öğrencileri genellikle çeşitli kırtasiye malzemelerine ihtiyaç duyar. Çocuklarınızın gerekenlere sahip olduğundan emin olmak için aşağıdaki kırtasiye satın alma önerilerini göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır.

 • Çocuğunuz lisede ne kadar ilerlerse, o kadar çok hesap makinesi kullanması gerekecek. En başından itibaren bilimsel bir hesap makinesi seçerek çocuğunuzun okul kariyerinin tamamı için ihtiyaç duyduğu özellikte bir hesap makinesine sahip olmasını sağlamış olursunuz.
 • Lise öğrencileri yıl boyunca birçok kalem değiştirir, bu nedenle başlangıçta stok yapmak iyi bir fikirdir olacaktır. Kalem kullanırken hataların olacağını göz çnünde bulundurarak kırtasiye malzemelerinin arasına düzeltme sıvısı da eklemelisiniz. Ve böylece çocuklarınızın temiz, düzenli işler üretmelerine yardımcı olmuş olacaksınız.
 • Ayrıca lise öğrencilerinin yılda birkaç not defteri kullanması gerekebilir. Notların iyi durumda tutulduğundan emin olmak ve telli bir klasörde düzgün bir şekilde saklanabilmeleri sağlamak için koruyucu dış kapaklı önceden delinmiş delikleri olan defterler satın alabilirsiniz.

Üniversite için Kırtasiye

Üniversite öğrencileri genellikle lise öğrencilerine göre daha az kırtasiye malzemesine ihtiyaç duyar, ancak ihtiyaçları daha spesifik olabilir. Aşağıdaki tavsiyeler, herhangi bir öğrencinin üniversite hayatına harika bir başlangıç ​​yapmasına yardımcı olabilir.

 • Çoğu üniversite öğrencisi çok fazla not alma eğilimindedir. Yapışkan sayfalar ve not cepleri sizin veya satın aldığınız kişinin bu notları daha etkili bir şekilde yönetmesine yardımcı olacaktır.
 • Fosforlu kalemler, bir metnin önemli alanlarını tanımlamak için mükemmel bir seçenektir. Çeşitli renklerde fosforlu kalemlere erişim, öğrencilerin çalışmalarındaki verimliliği ve üretkenliği artırabilecek renk kodlu bir sistem getirmelerini sağlayacaktır.
 • Makalelerin sunumu üniversitede daha fazla önem kazanır. Öğrencilerin plastik dosyalarda çalışmalarını göndermelerine izin verilmeyebileceği göz önüne alındığında, sayfaların bir arada tutulabilmesi için bir zımba edinmek gerekecektir.

Ofis İçin Kırtasiye

Ofis kırtasiye malzemeleri, üretken bir çalışma ortamı yaratmanın önemli bir parçasıdır. Kırtasiye malzemelerinin bakımından sorumluysanız veya kendi koleksiyonunuzu tamamlamak istiyorsanız aşağıdakileri göz önünde bulundurmanız size yardımcı olacaktır.

 • Kalem satın almanın en uygun maliyetli yolu, bunları toplu olarak satın almaktır. Örneğin, 10’a kadar kalem içeren çoklu paketler, malzemeleri iyi stoklamanın daha hızlı, daha kolay ve daha uygun maliyetli bir yoludur.
 • Ofisinizde beyaz tahta veya sunum standı varsa, kırtasiye malzemelerinize keçeli kalemler eklemeniz gerekir. Tam olarak ihtiyacınız olanı satın aldığınızdan emin olmalısınız. Örneğin bir beyaz tahta üzerinde kalıcı bir işaretleyici kullanmak kalıcı hasara neden olur.
 • Dosyaları bir arada tutmak için zımbaya ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle bir zımba edinmeniz gerekecektir. Eğer daha büyük belgeleri birleştirmeniz gerekiyorsa büyük bir zımba tercih etmelisiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler