Kırtasiye Eşyalarını Güvenli Bir Şekilde Paketlemek için 3 İpucu

Milyonlarca çocuk veya genç yeni bir akademik yıla hazırlanırken ebeveynlerin, bakıcıların ve eğitimcilerin dikkati kaliteli okul malzemelerinin yıllık stoklanması konusunda yoğunlaştı .Bu kez, aylarca evden çalıştıktan sonra işyerine veya okula döneceğimiz için işler biraz farklı ilerliyor. Kalemlerden deftere ,  posterlere ve dergilere kadar, Sonbahar sezonu ülke genelinde kırtasiye mağazalarında satışların en yoğun olduğu zamandır.

Şimdi kırtasiye ürünlerinin daha mutlu müşteriler için en iyi şekilde nasıl paketlenebileceğini inceleyeceğiz. Bu işlemlerin nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız  okumaya devam etmelisiniz.

1. Stok Kalitesi, Kağıt Düzenleyiciler ve Kutular

Profesyonel, akademik veya sadece tuhaf bir doodle için bile olsa kaliteli kırtasiye malzemelerinin tümünün merkez noktası kağıtla başlar. Birçok kırtasiye mağazası, kartvizit geliştirme veya özelleştirilmiş mektup kağıdı gibi benzersiz kırtasiye çözümleri geliştirmek için fazlaca zaman ayırıyor. Artık yeni ev ofisleri ve ortak çalışma alanlarında faaliyet gösteren daha fazla profesyonel sayesinde, kırtasiye tedarikçileri artık yeni bir müşteri kitlesine sahip durumdalar.

Ancak tedarikçiler ve kırtasiye mağazaları bu ürünleri en iyi nasıl paketlemeli?

Kartvizitler, yedek kağıt ve ofis kırtasiye malzemeleri gibi ambalaj malzemeleri söz konusu olduğunda, lif levha tercih edilen malzemelerin başında yer alıyor.

Birbirine yapıştırılmış küçük ahşap parçacıklarından hazırlanmış lif levha, hafif ancak sağlam kutular üretmek için çevresel açıdan daha sürdürülebilir bir yol sunuyor. Kartvizit kutuları veya sert kurulum kutuları olarak mevcut olan bu paketleme çözümleri, kağıt ve kart öğelerini kolaylıkla göndermenin ve saklamanın güvenilir bir yoludur.

2. Grafik Kağıdı veya  Tüpler Kullanın

Birçok öğrenci yurdunda bulunan hediye olarak popüler olan posterler ve duvar resimleri yıl boyunca  hit olmaya devam ediyor. İster kırtasiye mağazalarında şahsen satılsın, ister çevrimiçi bir pazarda özel olarak tasarlansın, duvar resimlerine çok fazla talep var.

Duvar sanatını ve posterleri nakliye sırasında katlanmayacak veya kırışmayacak şekilde paketlemek, zor gibi görünebilir. Fakat birkaç kolay yöntemle posterleri ve duvar resimlerini paketlemek çok kolay. Çok küçük posterleri paketlemek için standart A4 zarflar yeterli olsa da, posterlerin çoğu korumalı bir zarfa veya kutuya sarılamayacak kadar büyüktür ve nakliye sırasında kırışabilir. Gerçekten de, herhangi bir poster tasarımcısının isteyeceği son şey, müşterilerinin hasar görmüş bir duvar resmi üzerindeki hayal kırıklığını görmektir.

Ambalaj tüpleri tamda burada devreye giriyor. Sert kartondan geliştirilen bu içi boş tüpler, hiçbir kırışma veya bükülme oluşmaması için posterleri rulo şeklinde tutuyor ve duvar resimlerinin kırışmasını engelliyor. Ayrıca Birçok poster tüpü, tedarikçi ve müşteri tarafından saklanmak üzere veya yeniden kullanılması için bir kapak içeriyor.

3. Kaliteli Paketlemeye Yatırım Yapın

Kalem, tükenmez kalem ve boya gibi öğeler de dahil olmak üzere kırtasiye malzemeleri, yanlış paketlenirse ürünler kullanılamaz hale gelebilir. Sevkiyat için gevşek ambalajlarda tutulduğunda, bu öğelerin nakliye sırasında hasar görme olasılığı çok daha yüksektir ve bunun sonucunda müşterinizin siparişinde mürekkepli bir karmaşa meydana gelir.

Bu ögeleri güvende tutmak için mağazanızın veya tesisinizin ambalaj malzemeleriyle iyi bir şekilde donatıldığından emin olmalısınız. Oluklu mukavva sargı ve köpük poşetler gibi ürünler, hassas ve narin ürünleri teslimat sırasındaki birçok darbeden koruyabilir.

Alternatif olarak, nispeten az sayıda ürün gönderiyorsanız, posta kutuları kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu hafif karton kutular ezilmeye karşı dayanıklıdır ve kolayca monte edilebilir, böylece bireysel ambalajlama ile size bol miktarda zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

 

Kısacası kırtasiye ürünlerinizin veya herhangi bir ürününüzün saklaması  veya taşınması durumunda zarar görmemesini istiyorsanız kaliteli ambalaj kullanmalı ve doğru paketleme teknikleri uygulamalısınız. Böyle ürünlerinizi hasar görmeden uzun süre saklayabilir ya da kargolayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler