Kendi Laptop Stickerınızı Nasıl Tasarlarsınız?

Stickerların icadından beri insanlar, bireyselliklerini ifade etmek için bu renkli, ısırık büyüklüğündeki tasarımları kullanıyorlar.

Bir lise sınıfında, üniversite kütüphanesinde veya modern bir işyerinde yürürken her yerde çıkartmalar göreceksiniz. Bir dizüstü bilgisayar kapağının sağlam arka planını süslerler, bir su şişesinin çarpık hatlarına yapışırlar ve ustaca dağınık bir masanın ayırıcılarına sıçrarlar. İnsanlar kendilerini çıkartmalar aracılığıyla kısmen ifade ederler çünkü kolayca edinilirler – bir ömür boyunca en sevdiğiniz mağazalardan, kafelerden ve markalardan düzinelerce çıkartma biriktirirsiniz.Woohoobox gibi farklı tasarımlı ürünler sunan websitelerinde laptopunuz için en uygun kişisel stickerınızı seçebilirsiniz.

Bu eğitici, yol boyunca birkaç uzman ipucu sunarak Adobe Illustrator’da bir çıkartmanın nasıl tasarlanacağı konusunda size yol gösterecektir. Bununla birlikte, çıkartmanın gerçek üretimi söz konusu olduğunda, baskı konusunda yardımcı olması için üçüncü taraf bir şirket aramanız gerekecektir.

Kendi Dizüstü Bilgisayar Stickerınızı Nasıl Tasarlarsınız?

Stickerlarınızı nasıl basmalısınız?

Hazırda bir yazıcı ve parlak çıkartma kağıdı olacak kadar şanslı değilseniz, Woohoobox laptop sticker kategorsinde bilgisayarınız için en güzel sticker modellerini bulabilirsiniz.

Kendi Laptop Stickerınızı Nasıl Tasarlarsınız?

 

İstediğiniz Stickerı Nasıl Tasarlayabilirsiniz?

Bu, sürecin yalnızca hızlı bir özetidir.

1-Belgenizi ayarlayın.

Adobe Illustrator’ı açın ve ideal çıkartma boyutlarına sahip bir belge oluşturun. 2 inçlik bir kare ile başlayın (ölçü birimi varsayılan olarak piksel olarak ayarlanmış olsa bile boyutlar kutusuna “2 inç” yazabilirsiniz). Daha fazla çalışma yüzeyi oluşturmak için çalışma yüzeyi aracını kullanmaktan çekinmeyin ve kendinizi denemeye bırakın.

2-Tasarımlarla denemeler yapın.

Metin aracını, boya fırçası, şekiller ve kalem aracını kullanarak doğrudan Adobe Illustrator’da tasarımlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca izleme varlıklarını internetten görüntüleyebilir ve bunları tasarımınıza ekleyebilirsiniz, ancak başka birinin çalışmasını tamamen kopyalamamaya dikkat edin.

Çıkartmalarınızı tasarlarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, kendinizi birkaç renkle sınırlayın ve tasarımı basit tutun. (Poster veya daha büyük sanat eserleri tasarlamaya alışkınsanız, bir çıkartmanın ne kadar küçük olduğunu unutmayın!) Aşırı ince çizgiler veya mikroskobik metinler kullanmaktan kaçının. Ve tasarımınıza beyaz bir kenarlık vermeyin çünkü çoğu çıkartma yazıcısı bunu varsayılan olarak yapar!

3-Son çıkartmaları .png olarak dışa aktarın.

Uygun dışa aktarma ayarlarını bulmak için çıkartma yazıcınızdaki talimatları okuyun. Çıkartmalarınızı çevrimiçi bir siteden yazdıracaksanız, muhtemelen şeffaf bir arka plana sahip yüksek kaliteli bir .png dışa aktarmak isteyeceksiniz. “Web için Kaydet (Eski)” penceresini kullanın ve dosya boyutunu “%500” olarak kaydederek büyütün. Birçok çıkartma olması durumunda, “Ekranlar için Dışa Aktar” penceresini kullanabilir ve oradan çalışma yüzeylerini ve büyütmeyi seçebilirsiniz.

Çıkartmaları kendi başınıza yazdırıyorsanız, 8,5 x 11 çalışma yüzeyi veya sahip olduğunuz herhangi bir boyutta çıkartma kağıdı oluşturabilir ve tasarımlarınızı bunun üzerine sürükleyebilirsiniz. Bu çalışma yüzeyini .pdf olarak kaydedin ve bilgisayarınızdan yazdırın.
Adobe Illustrator’da basılı grafikler oluşturmaya ilişkin daha fazla eğitim için diğer bazı yaygın projeleri keşfedin.

Sizde binlerce sticker modeline buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Sticker Yazıları

Hediye İçerikleri

Sticker İzi Nasıl Temizlenir ?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler