Karton Bardaktan Hediye Kutusu Yapımı

Karton bardaklar; piknikte, bahçede veya sahilde hepimizin soğuk veya sıcak içecekler içmek için kullandığı bir üründür. Genelde çoğumuzun kullanıp attığı bu bardakları hediye kutusu yapmak için kullanabilirsiniz. Evet, bu bardakları kullanarak harika hediye kutuları hazırlayabilirsiniz. Karton bardaktan hediye kutusu yapımını sizler için araştırdık.

Hediye kutusu da en az içindeki hediye kadar önemlidir. Çünkü hediyeyi özel hale getiren hediyenin veriliş biçimidir. Kardeşinizin doğum günü ve hediyesini aldınız. Ancak aceleniz olduğu için hediyeyi paketlemeyi unuttunuz! Pratik hediye kutusu yapma teknikleri konusunda bilgi almak istiyorsanız şu an da doğru yerdesiniz. Evinizde bulunan ürünler ile kardeşinize aldığınız hediyeyi, pratik bir biçimde paketleyebilirsiniz. Bu sayede kardeşinizi hem şaşırtabilir hem de mutlu edersiniz.

Karton Bardaktan Hediye Kutusu Nasıl Yapılır?

Hediye kutusunu çok farklı malzemeler ile hazırlayabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda sosyal medya ile oldukça popüler hale gelen ‘kendin yap’ akımı, bu konuda da yeni ve farklı alternatifler gelişmesine sebep olmuştur. Hediyenizi aldıysanız ve aldığınız hediyeyi paketlerken yaratıcılık katmanız, kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olacaktır. Bunun yanı sıra durum, hediyeyi verdiğiniz kişiyi de oldukça mutlu edecektir. Çünkü onu mutlu etmek için uğraş verdiğinizi fark edecektir.

Evimizde çekmecemizde bulunan karton bardaklar, hediye kutusu yapmak için ideal ürünlerden biridir. Eğer aldığınız hediye çok büyük boyutlara sahip değilse karton bardaktan hazırlayacağınız hediye kutusu, ideal bir seçim olacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ise yalnızca karton bardak ve makastır. Karton bardaktan hediye kutusu yapımı konusunu birlikte inceleyelim:

Karton Bardaktan Hediye Kutusu Yapımı

  • Karton bardağınızın ağız kısmını ince bir biçimde kesin.
  • Ağız kısmı kesilen bardağın üst kısmından eşit aralıklar ile tabanına doğru 2,5 cm’lik kesikler oluşturun.
  • Eşit aralıklar ile kestiğiniz bu kısımları, hafifçe içeriye doğru katlayın.
  • Katladıktan sonra bardağın iç kısmında bu kesilen parçaları, birbirine geçirin.
  • Hediye kutunuz hazır! Son dokunuşu eklemek için üst kısmına minik bir fiyonk yapıştırabilirsiniz.

Hazırladığınız bu şık hediye kutusunu bir de paketlemek istiyorsanız renkli bir kağıt ile paketleyerek farklı hediye bağlama teknikleri ile bağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler