Kağıttan Hediye Çantası Yapımı

Kağıttan Hediye Çantası Yapımı

Özel günlerde pek çoğumuzun arayışa girdiği hediye seçenekleri, günümüzde oldukça geniş bir alternatife sahiptir. Doğum günü, yılbaşı gibi özel günlerin yanı sıra sevdiğimiz bir insana sıradan bir günde hiç beklemediği anda hediye vermek, onun kendisini değerli ve özel hissetmesini sağlayacaktır. Hediye seçimi kadar önemli olan bir diğer unsur ise alınan hediyenin paketlenmesidir. Çünkü hediye ne kadar özel olursa olsun hediyenin sunumu kötü olduğunda alan kişiyi pek mutlu etmeyecektir. Sevdiğiniz birini mutlu etmek için aldığınız hediyeyi özenli ve şık bir biçimde paketlemek istiyorsanız bu içeriğimiz, size yanıt olacaktır. Kağıttan hediye çantası yapımı konusunu sizler için araştırdık.

Annenize, babanıza, kardeşinize veya arkadaşınıza aldığınız hediyeyi evinizde paketleyerek sunmayı düşünüyorsanız hediye çantası modelleri, sizin için iyi bir tercih olacaktır. Çünkü evde pratik ve düşük maliyetle hazırlayabileceğiniz hediye çantası, hediyenizi daha da önemli hale getirecektir. Hediye paketinize aklınızdaki tasarımı yansıtabileceğiniz gibi ufak dokunuşlar ile de renklendirebilirsiniz. Peki kendin yap hediye çantası önerilerini içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Hediye Çantası Yapımı

Kağıttan Hediye Çantası Nasıl Yapılır?

Herkesin kolaylıkla temin edebileceği A4 kağıtlarından hazırlayabileceğiniz hediye çantaları, son yıllarda pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Renklendirerek, dilediğiniz deseni çizebileceğiniz gibi renkli A4 kağıtlarından sade bir tasarım da hazırlayabilirsiniz. Bu hediye çantalarını hediyenizin boyutunu göz önünde bulundurarak hazırlamanızı öneriyoruz. Şimdi bu sevimli ve şık tasarımlı hediye çantalarının yapımını birlikte inceleyelim:

Sevdiğiniz kişiye aldığınız hediyeyi paketlemek için kullanabileceğiniz hediye çantasını hazırlamak için ilk olarak düz veya renkli bir A4 kağıdı seçebilirsiniz. Kağıdınızı belirlediyseniz hediye çantası yapım aşamalarını açıklayalım:

 • İlk olarak A4 kağıdını yan tutarak ortadan ikiye katlayın ve makas ile keserek iki eşit parçaya ayırın.
 • Kestikten sonra kağıt parçasının üzerine 3 cm genişliğinde çizgi çekelim. İkinci çizgiyi 6 cm genişliğinde çekmelisiniz.
 • Kağıt üzerinde 3 cm – 6 cm – 3 cm – 6 cm 4 adet çizgi olacak. Kağıdın fazla kalan kısmını kesebilirsiniz.
 • Ardından kağıdın alt kısmında 3 cm genişliğinde bir çizgi daha çekelim.

Kağıttan Hediye Çantası Yapımı

 • Kağıdın alt kısmına çizdiğiniz çizgiye kadar 4 tane kesik atın.
 • Kağıdın sağ kısmında bulunan 3 cm genişliğini tamamen keserek kağıttan ayırın. Diğer 3 cm’lik bölgelerin aşağıdaki görseldeki gibi kenarlarında minik kesikler oluşturun.

Kağıttan Hediye Çantası Yapımı

 • Daha sonra çizgi çektiğiniz yerlerden kağıdı katlamaya başlayın.
 • Minik kesikler attığınız 3 cm’lik bölgelere yapıştırıcı sürerek yanlarındaki 6 cm’lik alanlara yapıştırın.
 • Bunun ardından çanta formunu elde etmek için alt ve yan bölgeleri tamamen yapıştırın. Bu sayede çantanın taban kısmı hazır hale gelecektir.
 • Hediye çantasının kulpları için de farklı bir kağıttan ince şeritler kesin. Bu şeritleri, yapıştırıcı ile çantanın açık kısmına yapıştırın ve çantanın askısını hazır hale getirin.
 • Çantanız tamamlandıktan sonra üzerine desenler çizerek süsleyebilirsiniz.

Kağıttan Hediye Çantası Yapımı

Alternatif hediye paketleme yöntemleri hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Yaratıcı Hediye Kutusu Tasarımları içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler