İstanbul’un En Eski ve Özel Kırtasiye Mağazaları

Okulların açılması yaklaşırken masa başında daha fazla vakit geçirmeye başladık. Bu nedenle masa başında ders çalışırken motivasyonumuzu artıracak ürünlere ihtiyacımız olabilir. Sizde masanızda, kalemliğinizde veya duvarınızda kullanabileceğiniz eğlenceli kırtasiye ürünleri kullanarak motivasyonunuzu en üst seviyede tutabilir böylece başarıya bir adım daha yaklaşmış olabilirsiniz. Ayrıca okulların açılmasının yaklaşması dolayısıyla kırtasiye alışverişinin en yoğun olduğu dönem sonbahardır. Bu yoğun döneme kalmamak için dilerseniz birkaç ihtiyacınızı önceden satın alabilirsiniz. Haydi şimdi kırtasiye alışverişinizi yapabileceğiniz, çalışma masanızı daha eğlenceli hale getirmek için size yardımcı olacak birbirinden güzel ürünlere sahip olan İstanbul’un en güzel kırtasiye mağazalarına göz atalım!

Happily Ever Paper

Happily Ever Paper

Happily Ever Paper’ın kurucusu Barış Akbaş kuruluş hikayelerini şöyle anlatıyor; Bundan dört yıl önce hediye olarak tasarladığımız yılbaşı setlerinin aldığı yoğun talep sonucu markayı hayata geçirdik. 2015 senesine kadar yalnızca defter tasarımına odaklanan ve oldukça başarılı bir şekilde ilerleyen marka geçtiğimiz yıldan itibaren ‘atelier’ serisiyle birlikte ahşap ve metal masa üstü aksesuarları da üreterek bu güzel ürünleri müşterileriyle buluşturuyor. Şu an 20 ülkede 100’e yakın noktada Happily Ever Paper ürünleri bulunuyor. Mağazanın bir diğer güzel tarafı ise sadece kendi ürünlerini satmamaları. Tasarım dili ve malzeme kalitesi açısından üst seviyelerde olan markaları da Happily Ever Paper da bulmak mümkün.

Barker’s Pen Shop

Barker’s Pen Shop

Anadolu Yakası’nda ikamet edip Barker’den yolu geçmeyen kimse yoktur herhalde. Bu köklü kırtasiyenin Göztepe, Selamiçeşme ve Fenerbahçe’deki şubelerinin yanında özel bir konsept mağazası olarak Barker’s Pen Shop’ a ulaşmanız mümkün. Burası en deneyimli kalem meraklılarını bile heyecanlandıran bir mağaza. İçeride gündelik kullanıma uygun pratik kalemlerden tutun koleksiyonerlerin ilgisini çekecek nadide parçalara kadar aklınıza gelebilecek her şey mevcut.

Mektup Kırtasiye

Mektup Kırtasiye

Mektup Kırtasiye ‘nin hikâyesi, Handan Koç ve Tülay Önen’in 1986 yılındaki İstanbul Kitap Fuarı’nda feminizmle ilgili bir stantta yollarının kesişmesiyle başlıyor. Uzun süre kırtasiye sektöründe çalıştıktan sonra ortak olarak açtıkları Mektup Kırtasiye ise 1993 yılından bu yana birkaç kez yer değiştirse de şu an Beyoğlu sınırları içerisinde yer alıyor. Geniş ürün yelpazesinde yerli tasarımlara verdikleri destek ile alanlarında en başarılılar arsında. İlber Ortaylı ve Doğan Hızlan gibi duayen isimler de Mektup Kırtasiyenin devamlı müşterilerinden.

Panter Kırtasiye

Panter Kırtasiye

Panter kırtasiye 1983 yılında İstiklal Caddesinde açılan Türkiye’de bulunmayan ürünleri meraklılarıyla buluşturan çok özel bir kırtasiye konumunda bulunuyor. Yirminci yüzyılın hemen başında Çituru Birader adlı bir kırtasiyenin bünyesindeymiş. Yani bir anlamda kırtasiye geleneğini devam ettirmiş denebilir. Panter kırtasiyenin içindeki ürünler o kadar nadide ve özel ki ziyaretçilerine bir kırtasiyeden çok müzeyi anımsatıyor. Eğer İstanbul da yaşamıyorsanız ve Panter kırtasiyeye yolunuz düşmüyorsa üzülmeyin online mağazalarından da tüm ürünlerine ulaşmanız mümkün.

Kağıthane

Kağıthane

Karaköy, Fransız İş Geçidi’nde bulunan bu küçük mağaza ziyaretçilerine bir kırtasiyeden fazlasını sunuyor. İsminden de anlaşılacağı üzere Kağıthane kâğıdı temel malzeme olarak alıp ondan tasarlanabilecek her şeyi üretmeyi kendine görev edinmiş adeta yaratıcı bir beynin vitrini. Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Emine Tusavul aynı zamanda Kağıthane’nin kurucusu. Emine Tusavul tüm yaratıcı enerjisiyle kâğıda yeni fonksiyonlar kazandırmayı hedefliyor. Eğlenceli, işlevsel ve ilham kaynağı İstanbul olan ürünler ziyaretçilerini Kağıthane de bekliyor.

Karum

Karum

Önümdeki 30-40 sene neyle meşgul olsam hiç sıkılmam? Diye düşünen Şule Tunca 1985’te Karum’u açıyor. Şule Tunca’nın 30 yıl boyunca yaptığı işe bağlılığı hiç azalmamış. Karum bir zamanlar kitap, video ve plak da satıyormuş ama şu an tek odak noktaları kırtasiye malzemeleri. Karum geleneksel bir kırtasiyeden beklenin üzerinde bir performans sergiliyor. Defterler, dolma kalemler, sanat malzemeleri, çantalar, yer küreler ve daha birçok şey Karum da mevcut. Hangi yaş grubunda olursanız olun Karum da ilginizi çekebilecek ürünler bulabilirsiniz. Şule Tunca mağazalarındaki ürünler satın alınmasa bile müşterilerin yalnızca görmekten bile mutlu olacakları güzellikte tasarım ürünler olmasına özen gösteriyor.

 

Bu eski ve güzel kırtasiye dükkanları ziyaret etmek oldukça keyifli olsa gerek.Ancak online kırtasiye alışverişi için Woohoobox kırtasiye kategorsini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler