İnternetten Kırtasiye Alışverişi Yapmak Güvenli Mi?

Online kırtasiye alışverişi yapmak güvenli mi?Aslında insanların kafınsanki sorun kırtasiye alışverişinden ziyade online ortamdamdan bir ürün satın almanın vermiş olduğu tedirginlik duygusundan gelmektedir.İster kırtasiye ürünü satın alın isterseniz farklı bir kategorideki ürünü yazı içeriğimizde online alışveriş güvenliği ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Online alışveriş rahat, kolay ve hızlıdır. İstediğimiz zaman alışveriş yapabilir, fiyatları karşılaştırabilir ve satın aldığımız ürünleri kapımıza kadar teslim ettirebiliriz.

Hepsinden iyisi, çevrimiçi pazarlık yapmak için sıra veya süpermarket otoparkı arayışı yok.2013’te ABD’de her beş kişiden biri Noel alışverişinin tamamını çevrimiçi yaptı. Giderek daha fazla, sadece ürünleri görmek için mağazaları ziyaret ediyoruz, ancak daha sonra onları çevrimiçi olarak daha ucuz fiyatlarla satın almak için eve gidiyoruz. Bir mağazaya gidersek, giderek daha fazla sadece çevrimiçi satın aldığımız ürünleri almak için (nakliye ücretlerinden kaçınarak ve satın almalarımızın tadını daha erken çıkarıyoruz).

Ancak kendi evimizin rahatlığında alışveriş yapmak günlük hayatımızın bir parçası haline geldiğinden, güvenli bir online alışveriş deneyimi sağlamak önemlidir. Çevrimiçi dolandırıcıların ve bilgisayar korsanlarının günlük hikayeleri vardır, ancak gerçek şu ki, siber suçluların kredi kartı ayrıntılarınızı İnternet üzerinden ele geçirme olasılıkları telefon, posta veya bir restoranda olduğundan daha düşüktür. Buna rağmen, güvenli çevrimiçi alışveriş ekstra bir dikkat gerektirir.

Her zaman, her yerde güvenli çevrimiçi alışveriş

Güvenli bir çevrimiçi alışveriş deneyiminin keyfini çıkardığınızdan emin olmak için atabileceğiniz bazı çok basit adımlar vardır:

 • Bildiğiniz veya duyduğunuz tanıdık markalara bağlı kalın. Ancak o zaman bile dikkatli olmanız gerekir.Suçlular, tanıdık bir üst düzey marka şirketi gibi görünmek için genellikle sahte web sitelerinin adını kasıtlı olarak yanlış yazarlar.
 • Yeni bir satıcıdan satın alırsanız, dikkatlice araştırın. İyi bir test, sipariş yanlış giderse kendisiyle iletişime geçilip geçilemeyeceğini görmektir.Bir e-posta, telefon numarası ve/veya adres ve iade politikası arayın. Bir satıcının geri bildirim geçmişi, dürüstlük ve güvenilirliğin bir başka iyi işaretidir.
 • Yalnızca güvenli siteleri kullanın. http:// yerine https:// ile başlayan bir URL adresi arayın. Ayrıca web tarayıcısının adres çubuğunda kapalı bir asma kilit arayın – üzerine tıklayarak veya çift tıklayarak sitenin güvenliğinin ayrıntılarını görebileceksiniz.
 • Wi-Fi erişim noktaları üzerinden alışveriş yapmaktan kaçının.Halka açık Wi-Fi ağları, bilgisayar korsanlarının bilgilerinizi ele geçirmesi için yaygın yerlerdir.
 • Mobil cihazınızı çevrimiçi satın alma işlemleri için kullanırken ekstra dikkatli olun. Telefon dostu oldukları için sıklıkla kullanılan kısaltılmış URL’ler de sizi riskli siteleri ziyaret etmeniz için kandırabilir.
 • Çocuklarınızın çevrimiçi hesaplarınıza erişimi olmadığından emin olun ve kredi kartı ve banka bilgilerinize erişimlerini sınırlayın.

Çevrimiçi sipariş verdiğinizde:

 • İstenen bilgi türlerine karşı dikkatli olun. Satın alma işleminizi tamamlamak için gerekenden fazla bilgi vermeyin. Aramayı yapmadığınız sürece kişisel bilgileri asla telefonda paylaşmayın ve istenmeyen kişisel bilgi taleplerine (özellikle şifreler, kredi kartı veya banka hesap numaraları) asla cevap vermeyin.
 • Mümkün olduğunda kredi kartı kullanın satın alımlarınız genellikle sigortalanır. Kredi veya banka kartı bilgilerinizi yanlışlıkla kötü niyetli bir web sitesine girerseniz veya bu bilgilerle şüpheli bir e-postaya yanıt verirseniz, derhal kredi kartı şirketinizle iletişime geçin.

Bir çevrimiçi alışveriş oturumunu tamamladığınızda:

 • Özellikle bir bilgisayarı biriyle paylaşıyorsanız veya halka açık bir bilgisayar (İnternet Kafe gibi) veya Wi-Fi ağı kullandıysanız, her zaman oturumu kapatın.
 • Bir kağıt izi tutun; çevrimiçi işlemlerin kayıtlarını yazdırın ve kaydedin.
 • Kredi kartı ekstrelerini aldığınızda okuyun ve yetkisiz ödemeleri kontrol edin. Olağandışı bir şey varsa, hemen bildirin.

Kırtasiye ile ilgili daha çok mu sorun var?Kırtasiye Blog kategorimizi buradan ziyaret edebilirsin.

Online Kırtasiye Alışverişi İçin Woohoobox Güvenli Mi?

Woohoobox tüm müşterilerine yüzde yüz memnuniyet garantisi sağlamaktadır.Eğer ürün ile veya lojistik tarafından bir problem yaşamanız dahilinde satın almış olduğunuz ürünleri ücretsiz şekilde iade ederek paranızı iade alabilirsiniz.Woohoobox.com 256 Bit SSL koruma sertifikasına sahiptir ve kredi kartı bilgileriniz firmamız ve 3. parti şirketlere asla ulaşmaz.Tüm okul ve kırtasiye alışverişinizi Woohoobox’tan gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.Kırtasiye kategorisine gitmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler