Fosforlu Kalemler Hayatımızı Kolaylaştırıyor

Günlük hayatımızda odaklanmamız gereken zamanlarda çalışma masamızın vazgeçilmezi dediğimizde tabi ki akla gelen ilk tür Fosforlu kalemler olmuştur. Peki fosforlu kaleme ismini veren fosfor maddesinin mürekkebinin içeriğinde kimya derslerinden ismine aşina olduğunuz fosfor olduğunu biliyor muydunuz?  Fosforlu kalemleri çalışma hayatımızın içerisinde, okul hayatımızda çoğu zaman kullanırız. Okumanın tadına varabilmek ve unutmak istemediğimiz cümleleri, başucu kitaplarımızın arasından kolayca yakalayabilmek için hangimiz fosforlu kalemleri kullanmadık ki ☺

Şimdi hep beraber fosforlu kalemlerin hayatımızı hangi alanlarında kolaylaştırdığına bakalım.

Çeşit Çeşit Fosforlu Kalemler

Ofis Ortamında Fosforlu Kalemler

Gün içerisinde yoğun çalışma ortamı olan ofislerimizde gerek bireysel , gerekse grup çalışmaları yaparız. Özellikle bir proje hazırlama veya sunuma hazırlanma gibi yoğun bir şekilde odaklanmamızı gerektiren durumlar söz konusu ise hazırlayacağımız çalışma notlarında  fosforlu kalemlerimiz hemen imdadımıza yetişir. Daha önemli sözleşme konularında , bizleri ilgilendiren konuları kaybetmemek ve üstüne yorum yapmak adına yine bir fosforlu kalemin bize ne kadar yardımcı olacağını tahmin bile edemezsiniz.

Okul Ortamında Fosforlu Kalemler

Öğretmeniniz önemli bir konu anlatıyor ve siz kitaptan takip ediyorsunuz, yazı oldukça uzun ve akılda tutmanız gereken önemli kısımlar var ise muhakkak bir fosforlu kalemle işaretlemeniz gerekir. Ancak bu fosforlu kalemleri daha çok kız öğrencilerde görebilirsiniz ☺ ama tabi erkeklerin kullanmasını da şiddetle tavsiye ediyoruz. Fosforlu kalemler dikkat dağınıklıklarımızın azalmasına sebep olurken daha kolay öğrenmemizde de faydalı olur. Fosforlu kalemlerin ilkokul, ortaokul,lise ve üniversite gibi eğitim hayatımızın birçok döneminde büyük katkıları vardır.

Kitap Okurken Fosforlu Kalemler

Bir çoğumuz şiir kitabı, roman yada hikaye kitabı okurken kendisi için önemli gördüğü yerleri unutmamak ister. Bundan dolayıda o önemli yerlerin altı çizilir özellikle fosforlu kalemler ile. Hatta bu fosforlu kalemlerle belirttiğimiz birçok yazıyı sosyal medya ortamlarında paylaşırız, paylaşırken de altına sürekli kendimizden ufak bir not daha yazarız bizim için anlamlı olduğunu belirtmek için.

Notlarınızı Kategorize Edin

Bir çok farklı renklerde fosforlu kalemleriniz olabilir. Bu kalemler gerçekten not alırken çok işinize yarayabilir.  Eğitim hayatında sizlere şöyle bir kolaylık sağlayabilir, örneğin elinizde 5 adet renkte kaleminiz var. Her renk için bir önem sırası belirleyebilirsiniz, hatta renkler arasında bir bağ kurup anlam bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Doğayı Koruyan Kalemler

Doğa hepimizin geleceği için çok önemli, geri dönüşüme verdiğimiz kitaplarımız, deftelerimiz hepsi daha bir gelecek için tekrar hayata kazandırılıyor. Aslında fosforlu kalemlere bitmeyen kalem, hatta doğayı koruyan kalemler diyebiliriz.  Tüm önemli yerlerin altını çizdiğimiz fosforlu kalemlerimizin bir çoğu, yedek mürekkepleri sayesinde tekrar tekrar kullanabiliyoruz. Kısa bir bilgi vermek gerekirse, toksin içermeyen su bazlı fosfor mürekkepleri hem sağlığımıza zarar vermiyor , hemde çevreyi koruyor. Elinizde şuan bir fosforlu kalem olsaydı siz hangi cümlemizi hangi renk ile çizmek istersiniz ☺

Bir önceki yazımızda soğuk havaların vazgeçilmez termos bardak ürünü hakkında bilgiler paylaştık. Dilersen orayı da okuyabilirsin.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler