Evde Kendi Kendinize Fotoğraf Çekimini Nasıl Yaparsınız?

woman in gray long sleeve shirt wearing black fedora hat

Görsel: Unsplash

Evde En İyi Kendi Kendine Fotoğraf Çekme Rehberi Instagram için Fotoğraf Çekimi mi Planlıyorsunuz?

Unutmayın, iyi bir Instagram fotoğraf çekimi sadece fotoğraf çekimlerinden daha fazlasıdır. Bu, instagram captionına ne yazdığınız ve arkasındaki hikaye ile de ilgili. Kendi fotoğrafınızı çekmeden önce fikirlerinizi planlamak ve uygulamak için zaman ayırın.

Kendinizi nasıl değerlendirirsiniz? Nasıl bir fotoğraf çekmek istiyorsunuz?

Çoğu fotoğrafçı, tripod, kamera ayarları, Photoshop ve/veya Lightroom becerileri varsa çoğu insanın iyi bir fotoğraf çekebileceği konusunda hemfikirdir.

woman in gray shirt holding black ceramic mug with green plant

Görsel: Unsplash

Kendi Çekim Seansınızı nasıl planlayabilirsiniz?

Güzel fotoğraflar çekmek için profesyonel bir fotoğrafçı olmanıza gerek yok. Doğru ekipmana ve bilgi birikimine sahipseniz, ailenizin, arkadaşlarınızın ve evcil hayvanlarınızın fotoğraflarını evde çekebilirsiniz.

Başarılı bir fotoğraf çekimi için çekim öncesi planlama çok önemlidir.

Yapmanız gereken ilk şey, fotoğraf konumunuzu oluşturmaya ve oturumun neleri kapsayacağını planlamaya hazır olduğunuzdan emin olmaktır.

Ayrıca fotoğraf oturumunuzun ne kadar süreceğine de karar vermek isteyeceksiniz – zamanınız boyunca kaç konum veya poz çekmelisiniz?

Ardından, çekime hangi aksesuarların dahil edileceğini seçin – ister özel bir giysi ister evin her yerinden bir şey olsun. Son olarak, çekim sırasında neler olup bittiğini hazırlayın – etrafta aksesuarlarla koşuşturan birine mi ihtiyacınız var?

person holding black stilettos

Görsel: Unsplash

10 Dakikadan Kısa Bir Kendi Fotoğrafınızı Çekmek İçin Kıyafetinizi Nasıl Hazırlarsınız?

Bir fotoğraf çekimi için doğru kıyafeti seçmek her zaman parkta yürümek değildir. Çekiminiz için uygun olmayacak kıyafetlere zaman ve para harcamadan ne giymeniz gerektiğini bilmek zor olabilir. Hala kişiliğinizi yansıtan bir kıyafet bulmakta zorlanıyorsanız, bu hazır görünümleri kendiniz kullanmayı deneyin veya arkadaşınızın sizin için yapmasını sağlayın. Harika bir fotoğraf çekmek için profesyonel yardıma veya pahalı kıyafetlere ihtiyacınız yok! -İş kıyafeti -Günlük kıyafet -Parti kıyafeti gibi seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Dolabınıza başvurun ve renk paletini unutmayın!

red and black steel tube on black leather padded chair

Görsel: Unsplash

Evde fotoğrafçılık için en iyi aydınlatma düzeni nasıl yapılır?

İnsanlar genellikle evlerindeki fotoğraf stüdyosu için doğal bir aydınlatma isterler. Bu yüzden insanlar küçük lambalar veya büyük pencereler kullanmaya çalışırlar. Ancak, çalışma alanınızdaki aydınlatma kurulumunu denemeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

İyi bir fotoğraf ışığı kurulumu için temel gereksinimlerden biri, taşınmasının kolay olmasıdır. Düzenleme sırasında ışıklarınızın konumunu değiştirmeniz gerekiyorsa veya selfie çekmeniz gerekiyorsa, bu, iki ışık ve bir softbox ile kalıcı bir ışık ayarına sahip olmak kadar etkili olmayacaktır.

black and gray film camera near printed photos

Görsel: Unsplash

Seansım sırasında hangi kamerayı kullanmalıyım?

Kamera, oturumunuzun önemli bir parçasıdır. Özel günlerinizin anılarını yakalayan vazgeçilmez bir araçtır.

Oturumunuz için bir kamera seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Aşağıdakiler en önemli hususlardan bazılarıdır:

– Anı yakalamak sizin için ne kadar önemli?

– Ne tür bir fotoğrafçılık istiyorsunuz?

– Ne tür bir kaliteye ihtiyacınız var?

– Yüksek zumlu bir lens mi yoksa geniş açılı bir lens mi istiyorsunuz?

Kendiniz için en iyi kamerayı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Örneğin, düşük ışık koşullarında çekim yapmak istiyorsanız, lensinizin bu senaryolarda otomatik netleme yapabilmesi gerekir. Ayrıca, kameranızın farklı çekim açıları ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için ayarlanabilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler