En Yakın Arkadaşa Hediye Kutusu Hazırlama Rehberi

Arkadaşlarımız her anımızda yanımızda olan özel kişilerin arasında yer alıyor. Bu nedenle arkadaşlarımız için bir hediye seçimi yaparken anlamlı ve özel olmasını arzu eder bunun için araştırmalar yaparız. Bir de en yakın arkadaşımız söz konusu olunca daha titiz bir hediye seçimi yapmaya gayret gösteririz. Birçok özel anımıza tanıklık eden en yakın arkadaşımız için daha önce hiç almadığı bir hediye fikri bulmak için uzun araştırmalar yapmanıza gerek kalmadı. Arkadaşınızı özel hissettirecek ve mutluluktan havaya uçuracak bir hediye arıyorsanız hediye kutuları harika bir seçenek olabilir. Dilerseniz en yakın arkadaşınıza hediye kutusu hazırlarken size yardımcı olacak bilgilere beraber bir göz atalım!

1.Adım: Hediye Kutunuzun İçerisine Ekleyeceğiniz Ürünleri Belirleyin!

En yakın arkadaşınız için özel bir hediye kutusu hazırlamak istiyorsanız öncelikle hediye kutunuzun içerisinde ekleyeceğiniz ürünleri seçmeniz gerekecektir. Arkadaşınız için ürün seçerken zorlanıyorsanız veya aklınıza hediye fikri gelmiyorsa aşağıdaki en yakın arkadaşa hediye fikirlerinden ilham alabilirsiniz.

En Yakın Arkadaşa Hediye Fikirleri

 • Birbirinden güzel ve zarif takılar arkadaşınız için harika bir hediye tercihi olabilir.
 • Odasına farklı bir hava katacak ve her baktığına sizi hatırlamasını sağlayacak dekorasyon ürünleri en yakın arkadaşınız için harika birer hediye tercihi olabilir.
 • Günümüzde birçok kişi dijital oyunlara ilgi gösteriyor. En yakın arkadaşınızda dijital oyunlara ilgiliyse uygun içeriğe sahip olan bir oyun arkadaşınızı mutlu etmek için güzel bir tercih olabilir.
 • Dijital oyunların yanı sıra daha samimi bir ortama sahip olan kutu oyunları da harika bir hediye tercihi olabilir. Birlikte güzel vakit geçirmek içinde kullanabileceğiniz kutu oyunlarıyla biraz olsun internetten uzaklaşabilir ve kaliteli vakit geçirebilirsiniz.
 • Puzzeller harika bir hobi seçeneği. Arkadaşınıza bir puzzele alarak zihnini dinlendirmesine ve yeni bir hobi edinmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca birçok kişi puzzele yapmaya bayılıyor ve puzzelleların birçok farklı seçeneği mevcut.
 • Bulwer Lytton’ın da dediği gibi iyi bir kitap, gerçek bir hazinedir. Arkadaşınıza bir hazine hediye etmek isterseniz bir okuma kitabı hediye edebilirsiniz. Seçeceğiniz kitap da dostlar gibi az fakat iyi seçilmiş olmalıdır.
 • Birçok kişi modayı takip etmekten büyük bir zevk duyuyor. Sizde arkadaşınız için uzun zamandır istediği bir giysiyi alarak hediye kutunuzun içerisine ekleyebilirsiniz. Fakat hediye alırken arkadaşınızın giyim tarzını ve bedenini göz önünde bulundurmayı unutmayın!
 • Müzik ruhun gıdasıdır. En yakın arkadaşınız için bir pikap alabilir böylece keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Alacağınız pikabın yanına bir de arkadaşınızın müzik zevkine uygun bir plak alabilirsiniz. Pikap tercih etmek istemezseniz gramafonlara da göz atabilirsiniz.
 • Okulların açılma tarihi yaklaşıyor. En yakın arkadaşınız için okulda kullanabileceği kırtasiye ürünlerinden de kutunuzun içeriğine ekleyebilirsiniz. Birbirinden güzel kawaii tasarımlı kırtasiye ürünleri arkadaşınızı mutluluktan havaya uçuracak bir hediye tercihi olabilir.
 • Arkadaşınızın var olan hobilerine göre hediye seçimleri yapabilirsiniz. Örneğin en yakın arkadaşınız resim yapmaktan hoşlanıyorsa onun için boya ve fırça setleri alabilirsiniz. Bunların yanı sıra şövale de arkadaşınız için alabileceğiniz hediye seçenekleri arasında yer alabilir. Ya da gitar çalan bir arkadaşınıza farklı tasarımlara sahip penalar armağan edebilirsiniz.
 • En yakın arkadaşlara özel tasarlanan ürünlerden de tercih edebilirsiniz. Örneğin bff kolyeleri, bff cüzdanlar, bff anahtarlıklar tercih edebileceğiniz özel tasarım bff ürünleri arasında yer alıyor. (Bff: best friedns forever)
 • Kişiselleştirilmiş ürünlerde en yakın arkadaşınız için harika bir hediye önerisi olabilir. Özel tasarım kupalar, yastılar, tablolar en yakın arkadaşınıza alabileceğiniz kişiselleştirilmiş ürünler arasında yer alıyor.

En yakın arkadaşınız için bir hediye kutusu hazırlarken yukarıdaki hediye fikirlerinden ilham alabilir ve arkadaşınız için en özel hediyeleri bulabilirsiniz. Arkadaşınıza düşünülmüş ve üzerinde emek harcanmış hediyeler armağan etmeniz onu ne kadar çok sevdiğinizi ona hissettirecektir.

Arkadaşınız için hediye kutunuzu zenginleştirecek hediye önerileri ;

 

 

2.Adım: Hediye Kutunuzu Belirleyin!

Seçtiğini özel hediyeleri özel bir kutuda armağan etmek çok özel bir hediye olacaktır. Hediyeleriniz için hazır olarak bir hediye kutusu tercih edebilirsiniz. Hazır hediye kutularının yanı sıra arkadaşınız için aşağıdaki adımları uygulayarak özel bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz.

Small Personalized Jewelry Box,Small Gift Box ,Brown Kraft Boxes,Gift Boxes,Jewelry Gift Boxes|Jewelry Packaging & Display| - AliExpress

Gerekli Malzemeler

 • Kraft kağıdı
 • Hasır ip
 • Kurutulmuş çiçekler
 • Siyah tahta kalemi
 • Kutu
 • Yapıştırıcı

Kutu Yapılışı

 1. Hediyelerinizi kutunun içerisine ekledikten sonra kutuyu Kraft kağıdı ile kaplayın.
 2. Hasır ip ile kurdele yaparak kutunuzu bağlayın.
 3. Kutunun üzerine siyah tahta kalemi ile içi boş bir vazo çizin.
 4. Kurutulmuş çiçekleri vazonun içerisine yerleştirerek yapıştırın.

Yukarıdaki 4 kolay adımı uygulayarak zarif bir hediye kutusuna sahip olabilirsiniz. Dilerseniz kutunuzun içerisindeki hediyelerin altına bir zemin oluşturmak için renkli grafon kağıtlarını şeritler halinde keserek ürünlerin altına bir zemin oluşturabilir ve hediyenizin göze hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler