El Yapımı Ev Hediyesi Önerileri

İyi ve kötü her anımızda yanımızda olan dostlarımız, hepimiz için oldukça kıymetlidir. Acı, tatlı birçok anı biriktirdiğiniz arkadaşınızı kutlamak için ona özel hediyeler hazırlayabilirsiniz. Çok sevdiğiniz bu dostunuz, yeni bir eve taşındı. Sizde arkadaşınıza özel bir ev hediyesi hazırlamak istiyorsunuz. Dert etmeyin! İçeriğimizin devamında el yapımı ev hediyesi önerilerini bulacaksınız.

Ev değiştirmek, taşınan kişiler için oldukça masraflı ve yorucu bir süreçtir. Nakliye işleri, ev temizliği derken arkadaşınız oldukça yorulacaktır. Onun yeni evini ziyaret ederken bu yorgunluğu unutturacak güzel bir hediye hazırlamak istiyorsunuz. Ancak aklınızda herhangi bir hediye tasarımı bulunmuyor ise bu içeriğimiz, sizin için yararlı olacaktır.

El Yapımı Ev Hediyesi Önerileri Nelerdir?

İyi düşünülerek hazırlanmış el yapımı hediyeler, pek çok kişinin mutlu olmasına sebep olur. Çünkü söz konusu hediye, uzun emek ve uğraşlar sonucu hazırlanmıştır. Bir de bu hediye çok sevdiğimiz arkadaşımızdan geliyorsa evimizin baş köşesinde yerini alacaktır. Ev hediyeleri arasından tercih yapmak yerine arkadaşınızın yeni evi için hediyeyi kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Şimdi evinizde pratik bir biçimde yapabileceğiniz şık tasarımlı ev hediyelerini, birlikte inceleyelim:

El Yapımı Ev Hediyesi Önerileri Nelerdir?

Duvar ve Kapı Süsü

Arkadaşınızın yeni evini ziyaret edeceksiniz ve ona sıra dışı bir hediye vermek istiyorsunuz. Bu noktada pratik bir duvar süsü hazırlayabilirsiniz. Arkadaşınızın evinin duvarını veya kapısını süslemek için kullanacağı bu ürün, oldukça yaratıcı bir hediyedir. Bu sebeple arkadaşınızı çok mutlu edecek. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeleri; yuvarlak köpük, geri dönüşümlü kâğıt torbalar, sıcak tutkal tabancası ve süsler olarak sıralayabiliriz. Elinizde kâğıt torba bulunmuyorsa onun yerine jüt ipi de tercih edebilirsiniz.

Bu güzel hediyeyi hazırlamak için ilk olarak kâğıt torbaların saplarını çıkarın. Ardından torbaları, tamamen açarak uzun şeritler halinde yırtın. Bu esnada sıcak tutkal tabancanızı ısıtın. Yırttığınız şeritleri elinizle hafifçe bükerek köpüğe tek tek şeritleri dolayabilirsiniz. Daha sonra ısıttığınız tutkal tabancası ile doladığınız kağıtları, birbirine yapıştırarak sabitleyin. Son olarak seçtiğiniz süsleri, kağıtların üzerine tutkal ile yapıştırın.

Paletlerden Masa

Marketlerden veya pazarlardan kolayca tedarik edebileceğiniz paletlerden arkadaşınızın yeni evi için mükemmel bir masa hazırlayarak onu hem şaşırtıp hem de mutlu etmiş olursunuz. Bunun için bir tane büyük boy palet ve paletin boyutlarında bir tane ahşap yeterli olacaktır. İlk olarak aldığınız paleti boyamanız gerekiyor. Ardından boyanın üzerine vernik atmanız, masanın daha uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır. Bu işlemleri bitirdikten palet boyutlarında satın aldığınız ahşabı da boyayarak verniklemelisiniz. Daha sonra ahşabı paletin üzerine silikon tabanca ile yapıştırabilirsiniz.

El Yapımı Ev Hediyesi Önerileri Nelerdir?

Örgü Battaniye

Yumuşak ve sıcak bir hediye olan örgü battaniye, soğuk kış günlerinde arkadaşınızın bahçede veya balkonda otururken rahatlıkla tercih edeceği ürünlerden biridir. Bu hediyeyi hazırlarken ihtiyacınız olan yalnızca kalın penye ipi olacak. Çünkü bu battaniyeyi örerken örgü şişi yerine kollarınızı kullanıyorsunuz. Bu sayede pratik bir biçimde kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Bu ilginç hediyeyi hazırlamak için öncelikle ilmekleri sırayla kolunuza dizmeniz gerekiyor. Kolunuz dolana kadar ilmek yapmaya devam etmelisiniz. Ardından ilmekleri, elinizle örerek o sırayı bitirin. Sonrasında bu işlemi istediğiniz boyuta ulaşana kadar sürdürün. Bu sayede istediğiniz uzunlukta bir battaniye elde etmiş olacaksınız. Son olarak istediğiniz büyüklüğe ulaştığında ipi keserek düğüm yapın. Ardından bu yumuşacık battaniyeyi güzel bir biçimde paketleyerek arkadaşınıza armağan edebilirsiniz.