Dünyanın En İyi 45 Kırtasiye Markası

Kırtasiye, günlük hizmetlerimiz veya iş yerlerimiz için önemli bir gerekliliktir. İşimizi kolaylaştıran yazı malzemeleri, baskı malzemeleri, kurumsal malzemeler, farklı kağıt türleri ve diğer ofis yardımcı ekipmanlarını içerir. Bugün, dünyanın dört bir yanından en iyi listelenmiş kırtasiye markalarından bazılarına göz atacağız:

Dünyanın Kırtasiye Markaları

The Copper Collection

Ülke: Birleşik Krallık

Geleneksel teknikler kullanılarak hazırlanmış ve modern teknolojilerde gerçekleştirilen bakırdan yapılmıştır ve kalem modelleriyle ön plana çıkar.Bu kalemlerin tüm parçaları, yüksek kaliteli ve saf maddelerden güzel bir şekilde el yapımıdır.

 

 

Noted In Style

Ülke: Birleşik Krallık

Noted In Style, 2010 yılında Gerald ve Laura tarafından piyasaya sürüldü. Farklı kurumsal ve pazarlama sektörleri için son derece çekici üstün kaliteli markalı kırtasiye ve ambalaj malzemelerinin ana üreticisi ve sağlayıcısıdır. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için kaliteli ürünler sunmayı hedeflemektedir.

Seawhite

Ülke: Birleşik Krallık

Seawhite, kumaş ciltli, zımbalı ve dikişli eskiz defterleri, ciltli, yumuşak kapaklı ve spiral ciltleme içeren çok çeşitli eskiz defterlerine sahiptir. Ayrıca geri dönüştürülmüş eskiz defteri için alternatif bir seçenek sunarlar. Seawhite kırtasiye ürünlerinde, siyah kağıt ve kutular kullanılarak incelikle ciltlenmiş iyi bir sunum kitabı elde edilebilir.

Westminster Pens

Ülke: Birleşik Krallık

Westminster Pens, geçmiş dönemin en iyi malzemelerinin ‘Tru-stone’, ‘Syn-Gem’ gibi malzemelerle birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu sayede çıkıntılardan arındırılarak düzgünlük sağlanarak muhteşem bir görünüm sağlanır. Solakların hediye olarak kullanması da dahil olmak üzere, iyi kalitede uçlara sahip çok çeşitli güzel tasarımlı dolma kalemler bulunmaktadır.

Chroma Stationery

Ülke: Birleşik Krallık

Chroma Stationery, sadeliğin mükemmelliği ile farklı renklerde kaliteli defter malzemeleri sağlar. Baş harfleri, renk, boyut vb. açısından üzerine kabartma yapmak için kendi özel kişiselleştirmenizi seçme fırsatı verir.

 

ARK Colour Design

Ülke: İskoçya, Birleşik Krallık

ARK Color Design, 2015 yılında Jane Richards ve Amy Lindsay tarafından İskoçya’da Liberty’s ve V&A’nın yanı sıra 200’den fazla perakendeciyle kuruldu. Esas olarak kaliteli kırtasiye ürünlerini daha ucuz fiyatlara sunmaya odaklanmıştır. Tüm ürünleri üzerinde kabartma desenli deri folyo kullanılarak özenle el işçiliği ile üretilmiştir.

DERWENT 

Ülke: CUMBERLAND, Birleşik Krallık

1832’de Banks, Son & Co., Cumberland’da kurşun kalem ve çeşitli kırtasiye malzemeleri üretmeye başladı. Daha sonra Acco UK tarafından satın alındı ​​ve Derwent Cumberland Pencil Company olarak biliniyordu. Yükselen sanatçıları onlara yeni sanat teknikleri sağlayarak ikna etmeyi amaçlar. Sanatsal kalemler, resim setleri gibi estetik malzemeleri dünya çapında tedarik edilmektedir.

Leathersmith Of London

Ülke: İngiltere, Birleşik Krallık

1839’da Leathersmith, İngiltere’de kitapları ve diğer aksesuarları kaliteli deri ve kağıtla ciltlemeye başladı. Müşterileri için geleneksel ciltleme yöntemlerini kullanarak en kaliteli malzemelerle el işçiliği yapmayı hedeflemektedir. Folyo, yaldız ve yer imi bloke etmenin yanı sıra sonunda zengin bir son dokunuş verilir.

The Drawing Tool Company

Ülke: Birleşik Krallık

Çizim Aracı Şirketi, bir 3B çizim aracı olan IsoSketch®’i üretir. Mutlaka bizim için önemli bir kırtasiye aracıdır. 3D eskiz öğretimi için destek sağlayan ve aynı zamanda öğrencilerin onunla daha iyi çizim yapmalarını sağlayan dünyadaki ilk kalem kutusu boyutunda izometrik çizim aracıdır.

FILOFAX

Ülke: Birleşik Krallık

Bu kırtasiye markası, pazarlama amacıyla posta yoluyla organizatör olarak çalışmak üzere 1921 yılında Londra’da kuruldu. “Filofax”, “Faks Dosyası” anlamına gelir. Filofax, daha sonra normal bir gevşek yapraklı defterden zorunlu bir kişisel ajanda yolculuğuna başladığında, 80’lerde önemli bir iz bıraktı.

Strathmore Paper

Ülke: Birleşik Krallık

1892 yılında İskoçya’da Horace Moses tarafından kurulmuştur. Devedikeni, sanatın ve kağıtların gerçek kalitesini gösteren önemli sembolü olarak kabul edilmektedir. 1899’da en iyi sanat kağıtlarının en yüksek kalitesi olarak gelişti. Strathmore kağıdı, dünyanın en iyi sanatçısı tarafından tercih edilmektedir. Şu anda Heather Rooney bunun reklamını yapıyor.

Staedtler

Ülke: Almanya

JS Staedler tarafından 1835 yılında üretilen, çok çeşitli yüksek kaliteli yazı gereçleri, çizim araçları ve daha fazlasını üreten bir imalat şirketidir. Teknik kırtasiye malzemeleri arasında teknik kalemler, pusula, cetvel, çizim tahtaları bulunurken, sanatsal araçları ise pastel boya, renkli kurşun kalemler, boyalar, maket kili vb.

Faber Castell

Ülke: Almanya

Faber-Castell, dünya çapında 10 ülkede 16’dan fazla üretim birimiyle Almanya’nın Stein şehrinde bulunmaktadır. 2020 yılının en büyük kırtasiye markaları arasındadır. Zengin ve kaliteli yazı gereçleri ve deri malzemeleri üreticisi ve tedarikçisidir.

 

Schwan Stabilo

Ülke: Almanya

Bu kırtasiye malzemeleri imalat şirketi, 1855’ten beri Almanya’da yerleşiktir. Fosforlu kalemler, kozmetikler ve diğer ofis malzemeleri dahil olmak üzere çok sayıda yazı gereçleri üretmektedir. Dünyanın en büyük fosforlu kalem üreticisidir ve ayrıca kırtasiye malzemeleri arasında dünya çapında en üst sıralarda yer almaktadır.

Kaweco 

Ülke: Almanya

1883’lerin sonlarında ortaya çıkan tarihi bir markadır. En popüler kalem, taşınabilirliği nedeniyle dünya savaşı sırasında subaylar tarafından büyük beğeni toplayan Kaweco Classic Sport’tur. Kaweco Classic Sport, hiçbir yerde bulunamayan benzersiz bir fiyat aralığı ile tarihe işaret ediyor.

Diplomat Pen Company

Ülke: Almanya

1922’den beri Almanya’da dolma kalem ve yazı malzemeleri üretimi yapan tanınmış bir kırtasiye markasıdır. Pen Chalet tarafından tedarik edilmektedir. Alman gelenekleri her kaleminde görülebilir. Kaliteli dolma kalemlerin gerçek doğasını belirlemek için test edilmiştir. Dolma kalemin tasarımı genellikle uzmanlar tarafından yapılır.

MUJI

Ülke: Japonya

MUJI, 1980 yılında Japonya’da kuruldu. Ev faaliyetleri de dahil olmak üzere farklı türlerde yüksek kaliteli kırtasiye ürünlerini daha düşük oranlarda üretmektedir. Dünyanın en popüler kırtasiye markalarından biridir. Çoğunlukla, herhangi bir işi kolaylıkla yapmak için gereken defterler ve diğer kırtasiye malzemeleriyle ilgilenir.

Artline, Sachihata

Ülke: Japonya

Japonya’nın tüm kırtasiye markaları arasında en önde gelen firmadır. 1925 yılından bu yana tüm dünyada müşteri beklentilerini en kaliteli yazı malzemeleri ile sağlayarak karşılamaya çalışmaktadır. Artline şu anda mevcut malzemelerini mümkün olan en iyi şekilde kullanarak en iyi ve kullanıcı dostu ürünleri yaratmayı araştırıyor.

Sakura

Ülke: Japonya

1921’den beri Osaka’da yerleşik bir Japon kırtasiye markasıdır. Ürününün içinde pastel boya, keçeli kalem gibi çeşitli kırtasiye malzemeleri bulunur. İlk jel bazlı mürekkepli kalemi geliştirmenin yanı sıra, üretimi olarak yağlı pastelin icadını da başlatmaya başladı. Bugüne kadar 90 milyon ¥ üzerinde gelir ile 1200’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Midori

Ülke: Japonya

1950’den beri, bu Japon merkezli kırtasiye markası, ağırlıklı olarak yazı kağıdı ve zarf üretimine odaklanırken, çok çeşitli kırtasiye ürünleri ile uğraşan bir kırtasiye tedarikçisi haline geldi. Daha sonra, yazmanın çeşitli işlevlerinin tadını çıkarabilecekleri müşteri ruh hallerini geliştirmek için tasarlanmış ürünler yaratarak genişlemeye başladı.

Post-it

Ülke: ABD

Küçük bir parça renkli kağıt, herhangi bir belgeye notları tutturmak için kullanılan yapıştırıcı ile yapışır. Kendinden yapışkanlı yapısı sayesinde her türlü yüzeye sabitlenebilir. Yanlışlıkla, ABD’de bir bilim adamı olan Dr. Spencer Silver tarafından sarı renkte oluşturuldu. Bir yerden diğerine göndermek veya kaldırmak için yeniden kullanılabilir.

Connor

Ülke: ABD

Connor çoğunlukla Barneys’den tedarik edilir. Üzerindeki tasarıma benzer bir süslemeye sahip parlak beyaz bir karttır. Parisli zanaatkarlar tarafından en kaliteli kağıt kullanılarak el yapımıdır.

Sugar Paper

Ülke: ABD

Bir kişinin hayatının anlarını daha sonra kullanmak üzere sağlamayı amaçlayan yeni bir tip tipo kırtasiye markası. Kırtasiye malzemelerinin yanı sıra güzel logolar, düğünler ve tatil kartları da oluşturur. 2003 yılında Grobecker ve Chelsea Shukov tarafından Los Angeles’ta kurulduğundan bu yana büyük bir büyüme kaydetti.

Crane Currency

Ülke: İsveç, Amerika Birleşik Devletleri

1775 yılında Stephen Crane tarafından ortaya çıktı. Çekici ve uzun ömürlü banknotları tüm dünyada yayınlamayı hedeflemektedir. Görsel efektlerle farklı özellikler yaratmanın kapsamlı bir yolu vardır. Gizliliği korumak için, farklı özelliklere sahip ilk mikro optik güvenlik ürünlerini piyasaya sürdü. Yüksek vasıflı bilim adamları ve teknisyenler tarafından geliştirilmiştir.

Rifle Paper Co.

Ülke: ABD

2009’dan beri Anna Bond tarafından kocasıyla birlikte tasarlanıp yaratılmıştır. Büyük bir kağıt koleksiyonunun tasarımını içerir. Tebrik kartları da dahil olmak üzere geniş bir koleksiyon yelpazesinde bulunan doğası gereği yüksek kalitesi nedeniyle hiç kimse, özellikle de kadınların kırtasiye ürünlerini satın almasına karşı koyamaz. Kabarmayı kişiselleştirmek için verir.

Wild Horse Press

Ülke: ABD

Bu kırtasiye markası 2006 yılında ABD’nin Teksas eyaletinde Billy ve Ronna Huckaby tarafından üretildi. Rodeo ve Batı’nın geçmiş kayıtlarını korumak ve güvence altına almak amacıyla başlatıldı. Yeni başlıklar ve ayrıca henüz piyasaya sürülmemiş, piyasada kopyası bulunmayan kitaplarla ilgilenir.

Typo

Ülke: Avustralya

Bu kırtasiye markası, tanınmış malzemeleri ve şık giyim markaları için Avustralya’yı dünyanın en büyük kırtasiye perakendecisi olarak sıralamaktadır. 1991 yılında kurulmuştur. 2008 yılından itibaren kırtasiye ürünleri konusunda gelişmeye başlamıştır. Typo, kırtasiye ürünlerinden farklı, basit, daha düşük maliyetli oluşturmaya odaklanır.

Arches

Ülke: Avustralya

Bu suluboya kağıdı, geleneksel bir silindir şeklinde oluşturulmuştur. Su kullanıldığında bile esnemeyi önlemek için güvenilirlik yaratmak için liflerin eşit şekilde dağıtılmasını içerir. Suyu leke bırakmadan emmesi için saf pamuk liflerinden yapılmıştır. Çizilmeleri önlemek için uzun süre dayanıklı doğal jelatin görevi görmesi zorunludur.

Karst Stone Paper

Ülke: Avustralya

Geleneksel kağıt hamuru kullanma kavramını büyük ölçüde değiştirmeyi amaçlayan Sidney, Avustralya merkezlidir. Fabrika atıklarının geri dönüşümünden elde edilir, böylece kağıt yapmak için kalsiyum karbonat oluşturur.

Doğal kaynaklara zarar vermeden sürdürülebilir kağıt kaynağı üretmenin alternatif bir yöntemidir. İnsanlara gezegene nezaketle davranmaları için ilham veriyor.

Maped

Ülke: Fransa

Maped, Fransa’nın Annecy kentinde 2020’nin en iyi kırtasiye markalarından biri olarak dünyanın en iyi kırtasiye markalarından biri olarak tescil edilmiştir. 1947 yılından beri Fransız bir aile tarafından işletilmekte ve taşınmaktadır. Dünyanın 9 ülkesine tedarik edilen çeşitli kırtasiye malzemeleri üretmektedir. Çin’deki yan kuruluşunun kuruluşundan bu yana, dünya çapında hızla gelişti.

Canson

Ülke: Fransa

Bu şirket, 1557 yılında Fransa’nın Annonay kentinde kurulan, dünyanın en eski kırtasiye markasıdır. Üretimi, diğer destekleyici ürünleriyle birlikte kaliteli sanat kağıdını içerir. Avrupa, Asya, Avustralya ve ABD arasında yaygın olarak dağıtılmaktadır.

Paper Source

Ülke: ABD

1983 yılında Susan tarafından Chicago’da kuruldu. İlk başta, dünyada el işi kağıtları sergilemek için piyasaya sürüldü. Halihazırda, kırtasiye ürünlerini kişiselleştirme ve kişiselleştirme seçeneği sunan bir hediye tedarikçisidir. Ürünlerini kişiselleştirmelerine izin vererek başkalarına yardımcı olmayı sağlamayı amaçlamaktadır.

UNICEF

Ülke: ABD

Hediyeler de dahil olmak üzere güzel hazırlanmış kırtasiye ürünleriyle insanlara pazar sağlamak için tasarlanmış çevrimiçi bir kırtasiye markasıdır. NOVICA tarafından 1999’dan beri farklı yerlerden çalışan sanatçılarla işbirliği içinde yürütülmektedir.

UNICEF, NOVICA’nın teknolojisi ile çeşitli el yapımı ürünleri farklı lokasyonlardaki müşterilere doğrudan sunmaktadır. Belli bir miktar çocukları güvence altına almak için gidiyor.

Yellow Owl Workshop

Ülke: ABD

Bu kırtasiye markası, ABD’de bulunan Christine Schmidt tarafından tasarlanmıştır. Şu anda, Sarı atölye kırtasiye malzemeleri, bazı çalışkan işçiler tarafından güneşli misyon bölgesi stüdyosunda gerçekleştirilmektedir. Ekolojik farkındalığın gerçek değerleri ve ABD’nin dokunuşu, ürünlerinin her birinde görülebilir. Ürünleri benzersiz bir şekilde el yapımıdır ve yaratıcı bir şekilde tasarlanmıştır.

Mohawk Fine Papers

Ülke: Kuzey Amerika, ABD

1801’den beri bir aile tarafından işletilen Kuzey Amerika’nın en büyük kağıt yapım şirketidir. Geri dönüştürülebilir ince pamuklu kağıtlar üretir.

ABD’de %100 yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak karbon nötrünü kullanan ilk kağıt yapım şirketiydi. Kağıdın kaliteli olması nedeniyle ticari amaçlarla tercih edilmektedir.

CP Stationery

Ülke: Malezya

20 yılı aşkın süredir Malezya’nın en büyük kırtasiye markasıdır. CP kırtasiye, ülke çapında dağıtımını tamamladıktan sonra ihracat işini dünya çapında geliştirmiştir. Çeşitli pazar yerlerine kırtasiye malzemelerinin birincil tedarikçisidir.

Şu anda, yüksek standartlı ticaret platformu geliştirmenin yanı sıra çevre dostu ve kullanıcı dostu bir ürün oluşturmaya odaklanmıştır.

BONUS 🙂

 

logoWoohoobox

Ülke: Türkiye

2016’da kurulan Woohoobox özel tasarım kırtasiye ürünleriyle diğer kırtasiye şirketlerinden ayrılmaktadır.Şirket misyonu olarak sıradan ürünler üretmek yerine niş ve eğlenceli tasarımlı kırtasiye ürünleri oluşturmayı benimsemişlerdir.

Türkiye ve Rusya pazarında aktif olmak üzere faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

İlgili Yazılar:

Kırtasiye Nedir?

Online Kırtasiye Alışverişi Yapmak Güvenli Mi?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler