Girişimciler İçin Günlük Planlayıcı Kullanmanın Faydaları

Teknolojinin hayatımızın önemli bir parçası olarak yer kapladığı modern dünyada, kağıt üzerine çizilmiş bir planlayıcı kullanmak, sizin için dinlendirici bir aktivite gözleriniz için de ufak bir mola olabilir.

Aşağıda daha iyi bir girişimci olabilmeniz ve kendinizi daha iyi anlamda geliştirebilmeniz için bir planlayıcıyı kullanmanın yedi yolundan bahsedeceğiz.

1. Aklınıza gelen her şeyi yazın.

Yazma eylemi, meşgul zihniniz için meditasyon gibidir. Yapılan araştırmalar, yazdığınız şeyleri hatırlama olasılığınızın daha yüksek olduğunu gösteriyor. Tüm randevularınızı, görevlerinizi ve hedeflerinizi yazmak için gün içinde zaman ayırmak, harcanan her dakikaya değer nitelikte. Sonraki gün önemli bir planınız olduğunda ve sizin yapmanız gereken şeyler bulunuyorsa, planlayıcı kullanmak hem enerjiden hem de vakitten tasarruf sağlayacaktır.

Unutmak istemediğiniz bir şeyse, hiçbir olay belgelenemeyecek kadar küçük değildir. Bir yere yazın ve ardından harekete geçin.

Her akşam yatmadan önce bir sonraki gününüzü planlamak için birkaç dakika ayırmanızı ve bir adım daha ileri giderek, her pazar akşamı gelecek haftanızı planlamak için biraz zaman ayırmanızı öneriyoruz. Zihninizin daha net olduğunu ve aslında daha fazla boş zamanın olduğunu göreceksiniz.

2. Her gün ait olan programınız ve yapılacaklar listeniz için yeri olan bir planlayıcı seçin.

İşletme sahiplerinin gün içinde zamana duyarlı tüm faaliyetlerini görebilmeleri, aynı zamanda görev yazabilecekleri bir alana sahip olmaları önemlidir. Hepimizin her gün başarması gereken çok şey var, ancak uygun bir planlayıcı kurulumuyla görevde kalabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz.

3. Aylık hedefler oluşturmak için planlayıcınızı kullanın.

Her günü planlayacaksanız, her aya bir genel bakış olarak düşünmelisiniz. Girişimciler için en önemli faktörlerden biri, hedefler belirlemek ve ardından bu hedeflere ulaşmak için adımlar atmaktır. Her ayın sonunda bir sonraki ayda neyi başarmak istediğinize karar vermek için biraz zaman ayırın ve hepsini planlayıcınıza yazın.

Dominik Kaliforniya Üniversitesi tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, hedeflerinizi yazmanın onları gerçekleştirme olasılığının çok daha yüksek olduğunu kanıtladı. Bu hedefler, işle ilgili ve kişisel olabilir. Siz işinizle bir bütünsünüz. Bu nedenle işiniz ve sizin için işe yarayan hedefler belirlemek önemlidir.

4. Planlayıcınızı size ilham verecek bir yer haline getirin.

Bir planlayıcı sadece bir şeyleri kontrol etmek ve bir yerde ne zaman olmanız gerektiğini görmek için bir yer değildir. Aynı zamanda sizin ihtiyaç duyacağınız ilhamı da barındıran bir yer olmalı.

Aylık olarak size ilham verecek sayfalar oluşturmak, yalnızca yıllık kararlar almaktan çok daha pratiktir ve fikirlerinizi de taze tutar. Hayatınızda mutluluk yaratan şeyleri, hayır demek istediğiniz şeyleri, sağlıklı kalmanıza yardımcı olan rutinleri ve alışkanlıkları, özel tarihleri ve aylık yapılacaklar listesini yazın. Kararlılığınızın devam etmesini sağlamak için her hafta notlarınıza kısa bir bakış attığınızdan emin olun.

5. Mali durumunuzu takip edin.

Planlayıcınızı mümkün olan en geniş ölçüde kullanın. Mali durumunuz, hayatınızın ve işinizin büyük bir parçasıdır. Bu yüzden maddi kazancınızı ve giderlerinizi takip etmek için planlayıcılarınızı kullanabilirsiniz. Faturalarınızın ödenmesi gereken tarihi not alın; finansal hedefler belirleyin ve bunları tamamladığınızda kontrol edin!

6. Kişisel bakımı ve aile hayatını planlayıcınıza dahil edin.

Bir işletme sahibi olacaksanız kişisel bakım da bir öncelik olmalıdır. Başarınızın arkasındaki itici güç sizsiniz ve bu başarıyı sürdürmek için sağlığınızın iyi olmasına ihtiyacınız var. Araştırmalar, girişimcilerin önemli bir yüzdesinin depresyondan muzdarip olabileceğini göstermiştir. Bununla mücadele etmek için planlayıcınızda kendiniz için dinlenme, hobiler ve egzersiz zamanı oluşturun.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler