COVID-19 İLE MÜCADELE

Değerli Müşterilerimiz,

Woohoobox Ekibi olarak COVID-19’un (Coronavirus) dünya genelinde bu kadar hızlı bir şekilde yayılması neticesinde, müşterilerimize ve ortaklarımıza iş sürekliliği planımız ve bu planın ne anlama geldiğine dair kısa bir açıklamada bulunmak istiyoruz. Çalışanlarımızın güvenliği ile birlikte en önemli önceliğimiz,yüksek kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmaya devam etmektir. Aşağıda bu devamlılığı sağlamak için oluşturduğumuz eylem planını bulabilirsiniz.

Woohoobox’un COVID-19 Hususundaki Eylem Planı

 

Wohoobox, COVID-19 konusundaki endişeleri çok ciddiye almaktadır. Bununla birlikte, hizmetimizde aksama olmaması adına attığımız adımları sizlerle paylaşmak isteriz. Türkiye Sağlık ve İç İşleri Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization, WHO) ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı ‘nın resmi rehberliğini izleyip bu kurumların önerilerini takip etmekteyiz. Halihazırda, operasyonlarımız veya hizmet seviyesi ile ilgili hiçbir şey değişmemiştir. Woohoobox, siparişlerin karşılanması noktasında müşterilerine bağlı kalmaya devam etmektedir. Tüm müşterilerimize sağlanan ürün  ve operasyonel destek çalışmaları aralıksız ve tam kapasite olarak devam etmektedir.

 

Kargoların teslimatlarıyla ilgili iletişim sıklıkları arttırılmış olup, çalıştığımız iş ortaklarımızla aktif iletişimde kalarak gerekli güncelleme ve takip çalışmalarını yürütmekteyiz. Yurtiçinde adres değişiklikleri de dahil olmak üzere karşılaşılacak gecikmelerle ilgili aralıksız kontrol halindeyiz. Dünya geneli yaşanan salgının yurtdışı gönderilerimizde yaratacağı gecikmeler olabileceği konusunda da sizleri bilgilendirmek isteriz. Bu noktadan hareketle, işbirliğimizin olduğu nakliye şirketlerinden kargo faaliyetleri geçici ya da tamamen durdurulmuş ülkeler hususundaki güncellemeleri sürekli olarak almaktayız. UPS: Teslimat ve kargo işlemleri, yalnızca Wuhan Eyaleti’nde geçici olarak askıya alınmıştır. Bununla birlikte; Yurtiçi ve diğer bölgelere teslimat ve kargo işlemleri hala devam etmektedir.

 

Endişeleriniz ve sorularınız için bizimle iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyin. Lojistik partnerimiz, COVID-19 hususundaki bilgiler güncellendikçe müşterilerini bilgilendirmeye devam edecektir. Sorularınız için lütfen [email protected]. ‘a başvurunuz. COVID-19 hususunda en iyi senaryonun gerçekleşmesini ummakla birlikte,  Operasyonlarımızda ve siparişlerinizin karşılanmasında herhangi bir değişiklik olduğu takdirde, sizi derhal bilgilendireceğiz.

 

Mevcut durumda,Gönderim sağladığımızı  fulfillment merkezimiz, teknoloji ve idari ofislerinde henüz herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır. Bununla birlikte oluşabilecek etkiyi en aza indirgemek için aktif olarak önlemler alınmıştır;

  •  Çalışanlarımızın tümüne kendilerini en iyi nasıl koruyacaklarına dair gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Bu bilgilendirme, aynı zamanda, virüsün kendilerine veya çevrelerindeki birisine bulaşmış olabileceğinden şüphelenmeleri durumunda ne yapmaları gerektiğini de kapsamaktadır.
  •  Fulfillment merkezlerinde sürekli olarak temizlik yapılmaktadır ve merkezimizin yüzeylerinin tamamı düzenli periyotlar ile dezenfekte edilmektedir.
  •  Maksimum güvenlik için ekipman (maske, eldiven) kullanımında zorunluluk getirilmiştir.Ürün ve siparişlerin hazırlanmasında direkt temas kesilmiştir.
  •  Fulfillment merkezine lojistik merkezimizin çalışanları hariç personel giriş-çıkışları engellenmiş olup, kendi personelleri için de giriş-çıkışlar ateş ölçer ile kontrol edilerek sağlanmaktadır.
  •  Çalışanlarımızın sosyal alanlarında da düzenleme yapılmış olup, salgın önlemi kapsamında yemekhane dahil 2m kuralı içerisinde hareket edilmektedir.
  •  Fulfillment merkezine yapılacak olan tüm satıcı/tedarikçi ziyaretleri geçici olarak durdurulmuştur.
  •  Büyük insan topluluklarını içeren iş konferanslarının ve etkinliklerin tümü askıya alınmıştır.
  •  Çalışanlarımızdan herhangi birinin yurdışı teması olması durumunda genel merkezdeki işlerine dönmeden önce 14 gün boyunca evlerinden çalışmaları bildirilmiştir.

 

Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization, WHO) başta olmak üzere Türkiye Sağlık Bakanlığı ve İç işleri Bakanlığı, riskin ciddi ölçüde azaldığını veya bittiğini açıklayana kadar, işyerinde alınmış olan önlemlerin tamamı süresiz olarak devam edecektir.

 

 

 

 

 

2 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler