Bebekler İçin Hediye Kutusu Hazırlama Rehberi

Yeni doğmuş bir bebek ziyaretine giderken, baby shower partilerine katılırken veya bebek doğum günlerinde bebeklere nasıl bir hediye alabileceğimizi düşünürüz. Bebekler için aldığımız hediyenin hem kullanışlı olmasını hem de sevimli olmasını isteriz. Tüm bu kriterler doğrultusunda hediye arayışına koyuluruz. Bebekler için nasıl bir hediye alırım diye düşünüyorsanız içerisinde birçok ürünün bulunduğu hediye kutuları bebekler için hem kullanışlı hem de sevimli bir hediye fikri olabilir. Bebekler için hazırlanan hediye kutularının içerisinde birçok ürün yerleştirebilirsiniz. Haydi şimdi bebeklere özel hediye kutularını nasıl hazırlayabileceğinize bir göz atalım!

bebek hediye kutusu

Bebeklere Özel Hediye Kutusu Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler çok hassas olduklarından onlar için ürün seçerken ekstra özenli seçimler yapmamız gerekir. Bebeklere özel hediye kutusu için ürünler seçerken ürünlerin içeriklerinde herhangi bir zararlı madde olmamasına dikkat edilmelidir. Özellikle bebeğin doğrudan tenine temas eden ürünler tercih edecekseniz mutlaka organik yapılı olmasına dikkat etmelisiniz. Bebek için hediye aldığınız tarihte dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Yaz mevsiminde doğan bir bebeğe o mevsime uygun kıyafetler veya ürünler alınması daha sağlıklı bir tercih yapmanızı sağlayacaktır.

Bebekler için hediye seçimi yaparken bebeğin cinsiyeti de göz önünde bulundurulmadır. Mümkünse bebek için cinsiyetini öğrendikten sonra alışveriş yapmanız daha iyi olacaktır. Eğer böyle bir imkan yoksa bebek için ortak ürünlere ve renklere yönelebilirsiniz. Örneğin kıyafet alacaksanız gri, beyaz renklerde ürünler tercih edebilirisiniz. Bebeklerde yemek yeme alışkanlıkları henüz tam oturmadığı için sıklıkla üstlerini kirletirler ve günde birkaç kez kıyafet değiştirirler. Bunu göz önünde bulundurarak hediye seçimi yaparken kolay temizlenebilir ürünler tercih etmek bir diğer önemli noktadır.

Bebekler için hediye tercihi yaparken sıklıkla sorulan soruların başında oyuncak mı alınmalı kıyafet mi sorusu geliyor. Bu soruya cevap bulmak istiyorsanız etrafınızda küçük bir gözlem yapmanız yeterli olacaktır. Eğer bebek için çok fazla kıyafet hediyesi alınmışsa siz oyuncak alarak değişiklik yapabilirsiniz. Fakat henüz bebek için yeterince kıyafet hediyesi gelmemişse siz de tulumlar, alt üst takımlar ve yeni doğan kıyafet setlerini tercih ederek bebeğin ihtiyaçlarına katkıda bulunabilirsiniz.

Bebekler İçin Özel Hediye Fikirleri

Yenidoğan Kutusu

Baby Boy Gift Box Shower Gift | Baby shower gift box, Baby gift hampers,  Organic baby gifts

Yenidoğan bebekler sık sık terlerler ve üstleri çabuk kirlenir. Bu nedenle tulum, patik, alt üst takımlar en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında yer alır. Yenidoğan hediye kutularının içerisinde bebekler için lazım olabilecek birçok ürün bulunduğu için harika bir hediye tercihi olabilir.

Battaniye veya Nevresim

Newborn Baby Floral Swaddle Blanket Receiving Wrap Hat Headbands Outfits  Cotton Baby Swaddles Soft Newborn Blankets Stroller|Blanket & Swaddling| -  AliExpress

Bebekler çabuk terledikleri için sağlıkları açısından sık sık değiştirilmesi gereken ürünlerden biri de nevresimlerdir. Bebeğin bu ihtiyacına karşılık olarak hazırlayacağınız hediye kutusunun içerisine sevimli desenlere sahip bir battaniye veya nevresim ekleyebilirsiniz.

Müslin Bebek Bez Örtüleri

Momeasy Horoscope Tekli Müslin Örtü Balık Burcu

Müslin bez bebek örtüleri annelerin vazgeçilmez yardımcısı konumundadır. Eğlenceli tasarımları ve kullanışı yapılarıyla müslin bebek bez örtüleri hem ev içerisinde hem de dışarıda annelerin en büyük yardımcısıdır. Bebekler için hediye seçiminizde müslin bebek bez örtüleri de tercih edebilirsiniz.

Puset veya Bebek Arabası

Pin on baby toys

Bebekler için bir ihtiyaç listesi oluşturulsa pusetler veya bebek arabaları kuşkusuz listenin baş sıralarında yer alır. Bebeğin ihtiyaçlarına yönelik bir hediye tercihi yapmak istiyorsanız puset tercihinde bulunabilirsiniz. Fakat bebek arabası tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu noktalardan ilki bebek arabasının katlanabilir özelikte olmasıdır. Ayrıca bebek arabası seçimi yaparken bebeğin konforunu göz önünde bulundurmayı unutmayın!

Amigurumi Oyuncaklar

amigurumi bebek

Bebekler için oyuncak tercihi eğlenceli bir hediye seçeneği olabilir. Yenidoğan bebekler için oyuncak seçimi yaparken oyuncağın organik olması bebek sağlığı için çok önemli bir husustur. Amigurumi oyuncaklar tığ ile örülür ve bebeklerin sağlığı için oldukça uygun bir oyuncak türüdür. Amigurumi oyuncak tercihi yaparken oyuncağın ipinin organik ve antialerjik özelliklere sahip olmasına da dikkat etmelisiniz.

Mama Kabı, Biberon

High Quality 400ml Baby Bottle Diy Kit Glass Baby Bottles - Buy Baby Bottle,400ml  Baby Bottle,Baby Bottles Product on Alibaba.com

Bebeklerin en çok ihtiyaç duydukları ürünlerden bir başkası ise hiç şüphesiz beslenme ürünleridir. Fakat bebek ile direkt temasta olan biberon, mama kaşığı, emzik gibi hediye tercihlerinizde ürünlerin içerisinde zararlı bir madde olmaması konusunda ekstra dikkatli olmalısınız.

Mama Sandalyesi

Buy Tiny Dreny Convertible Baby Chair with Cushion | High Chair for Babies  and Toddlers | 3-in-1 Baby High Chair Grows up with Family | Highchair with  Adjustable Footrest and Tray |

Mama sandalyeleri bebekler ve ebeveynleri için hayat kurtaran ürünler arasında yer alıyor. Mama sandalyesi ile bebeklere yemek yedirmek daha kolay hale geliyor. Bunun için bir mama sandalyesi de hediye tercihleriniz arasında yer alabilir.

  • Bebekler için bir hediye kutusu oluştururken yukarıdaki ürünlerden tercih edebilirsiniz. Hediye önerisi olarak sunduğumuz ürünlerden birkaçı hediye kutunuzun içerisine sığmayabilir bunun için eğer o ürünlerden tercih edecekseniz hediye kutusu yerine özenli bir paketleme tercih edebilirsiniz.

Bebek Hediye Kutusu İçin Özel Not

Aldığınız hediyeyi daha değerli kılmanın bir yolu hediye paketinin içerisine özel bir not yazmaktır. İleriki yaşlarda okuyarak sizi hatırlaması için bebek için hazırlayacağınız hediye kutusunun içerisine özel bir not ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler