Başka Şehir veya Ülkedeki Arkadaşa Nasıl Hediye Gönderilir?

Farklı bir şehirde veya yurt dışında yaşayan arkadaşınızı kutlamak veya motive etmek amacıyla ona bir sürpriz yapmak isteyebilirsiniz. Geçmişte kargo masrafları ve alternatiflerin az olması gibi sebeplerle Türkiye’den yurtdışına hediye göndermek biraz sancılı bir süreçti. Ancak günümüzde e-ticaretin ve kargo hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte bu süreç daha pratik bir hal aldı. Artık farklı şehirde veya ülkede yaşayan arkadaşınıza doğum gününü kutlamak veya yeni işini tebrik etmek için gönül rahatlığıyla hediye gönderebilirsiniz. Yurtdışına nasıl hediye gönderilir?Yurtdışına hediye gönderen siteler nelerdir?Almanya’ya hediye gönderimi nasıl yapılır?Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bu içeriğimizde başka şehir veya ülkedeki arkadaşınıza hediye göndermek için tercih edebileceğiniz alternatifleri bulabilirsiniz.

Farklı şehirdeki arkadaşınıza hediye göndermek için ürünü kendiniz alarak bir kargo şirketine verebilirsiniz. Bunun yanı sıra e-ticaret sitelerinden de yararlanabilirsiniz. Online olarak alışveriş yapabileceğiniz birçok site bulunuyor. Öte yandan yurt dışındaki arkadaşınıza da hediye göndermek isteyebilirsiniz. Bu noktada kargo şirketlerinden yararlanabilirsiniz. Satın aldığınız bir hediyeyi, farklı bir şehre gönderebileceğiniz gibi yurt dışına da gönderebilirsiniz. İnternet ortamında sıklıkla karşılaştığımız alışveriş siteleri de bu konuda iyi bir seçenek olabilir. Yurt dışına hediye göndermek istiyorsanız alışveriş siteleri, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Pek çok kişi tarafından merak edilen ‘yurt dışına nasıl kargo gönderilir, yurt dışına satış yapan siteler hangileridir’ gibi soruları sizler için araştırdık. Bu konulardaki detaylı bilgiyi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Türkiye’den Satın Alınan Hediyenin Yurt Dışına Gönderilmesi

Şehir dışına hediye gönderirken tercih edeceğiniz kargo şirketlerini yurt dışında yaşayan arkadaşınıza hediye göndermek için de tercih edebilirsiniz. Çünkü günümüzde e-ticaretin artması sebebiyle Türkiye’den yurt dışına ürün göndermek isteyen kişilerin karşısına birçok kargo şirketi çıkıyor. Farklı bir ülkede yaşayan arkadaşınıza hediye göndermek istiyorsanız ürünü, Türkiye’den tedarik ederek arkadaşınızın bulunduğu ülkeye kargolayabilirsiniz.

Yurt Dışına Hediye Nasıl Gönderilir?

Yurt dışında yaşayan sevgiliniz, arkadaşınız ya da akrabanız için Türkiye’den satın aldığınız ürünü bulunduğu ülkeye kargolayarak onu şaşırtmak istiyorsunuz. Bu noktada PTT’nin yanı sıra özel kargo şirketlerinden de yararlanabilirsiniz.

Genellikle merkezi bölgelerde bulunan kargo şubelerinden yurt dışına ürün gönderimi sağlanabiliyor. Bu sebeple kargo şubesine gitmeden önce söz konusu şubenin yurt dışına gönderim yapıp yapmadığını teyit etmelisiniz. Yurt dışına hediye göndermek için tercih ettiğiniz kargo şubesinde göndereceğiniz hediye paketinin boyutu ve kilosu ölçülüyor. Ardından adres bilgilerini size verilen kâğıda yazarak gönderim sağlayabilirsiniz. Şube tarafından size verilen takip numarasından hediyenizin durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hediye paketinin ağırlığı ve hacmi, kargo şirketine ödeyeceğiniz ücretin belirlenmesinde önemlidir. Ücretin belirlenmesinde bir diğer önemli faktör ise hediyenizi gönderdiğiniz ülkedir.

Yurt Dışından Tedarik Edilen Hediyenin Yurt Dışına Gönderilmesi

Yurt dışında yaşayan sevgilinize, arkadaşınıza ya da akrabanıza hediye göndermek istiyorsanız e-ticaret sitelerinden yararlanabilirsiniz. Bu noktada ise karşımıza; Türkiye’den yurt dışına gönderim yapan siteler ve yurt dışı siteleri olmak üzere iki seçenek çıkıyor. İlk seçenek, isminden de anlaşılacağı üzere Türkiye’de satılan bir ürünü, yurt dışına iletilmesi şeklinde gerçekleşiyor. Diğer seçenek ise yurt dışında satılan bir ürünün yurt dışındaki bir adrese teslim sürecini kapsıyor. Türkiye’den yurt dışına gönderim yapan siteler, ürünlerini genellikle Türkiye fiyatı ile satışa sunduğundan daha ekonomik oluyor.

Yurt Dışına Hediye Gönderen Siteler Hangileridir?

Farklı bir ülkeye hediye göndermek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yurt dışı hediye gönderme siteleri, kullanıcılarına oldukça geniş bir alternatif sunuyor. Yurt dışındaki sevgiliye hediye göndermek isteyen pek çok kişi, bu sitelerden yararlanarak sevgilisini şaşırtıp mutlu edebiliyor. Bu web sitelerinde giyim, çiçek, takı, aksesuar, elektronik ürünler, kültürel eşyalar, yiyecek, içecek gibi farklı kategorileri bulmak mümkündür. Yurt dışındaki arkadaşınıza hediye göndermek için tercih edebileceğiniz e-ticaret sitelerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

 

Şirket Gönderim Yaptığı Bölgeler
Amazon Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Okyanusya
Aliexpress Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Okyanusya
Ebay Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Okyanusya
Worldwidegifts Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler