Basit Hediyeler Hazırlamak İçin Önemli Tüyolar

Annenize, babanıza, kardeşinize veya sevdiğiniz bir kardeşinize unutulmayacak bir hediye verme fikriniz varsa bu hediyeyi kendiniz tasarlayabilirsiniz. İlginç hediyeler hazırlayarak sevdiğiniz kişileri, özel günlerinde veya sıradan bir günde şaşırtabilirsiniz. Pratik bir biçimde tasarlayarak hazırlayabileceğiniz basit hediye önerileri konusunu merak ediyorsanız bu içeriğimiz sizin için yararlı olacaktır.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen kendin yap hediye önerileri, pek çoğumuzun ilgisini çekiyordur. Sıradan bir günde sevdiğimiz arkadaşımızdan gelen bir hediye, hepimizi mutlu ediyordur. Hele bir de aldığımız hediye, emek verilerek ortaya çıkan bir hediye ise bu biraz da hüzünlenmemize sebep oluyor. Siz de sevdiğiniz insanları ilginç el yapımı hediyeler ile biraz şaşırtıp sevindirmek istiyorsanız içeriğin devamında yer alan tüyolar, oldukça işinize yarayacaktır.

Basit Hediye Fikirleri Nelerdir?

Günümüzde pek çok kişi, kendini hediye hazırlama konusunda geliştiriyor. Sosyal medya platformlarında gezinirken paketlemeden hediye notlarına kadar oldukça orijinal fikirlerin ortaya çıktığını görebilirsiniz. Bu sebeple kendin yap hediye önerilerini, oldukça geniş bir yelpazede değerlendirebiliriz. İlginç hediyeler konusunda önerilere geçmeden önce işinize yarayacak birkaç önemli tüyoya değinmeliyiz. Bu tüyoları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hediyeyi hazırlayacağınız kişinin tarzı ve zevkleri, oldukça önemlidir. Bu konular hakkında bilgi sahibiyseniz ne hediye yapacağınıza karar vermeniz kolaylaşacaktır.
  • Hediye hazırlayacağınız annenizin, babanızın, kardeşinizin veya arkadaşınızın ihtiyaçlarını bilmeniz de sizin için yararlı olacaktır. Bu sayede sık sık kullanabileceği işine yarayan bir hediye hazırlayabilirsiniz.
  • Hediyeyi vereceğiniz kişinin hangi renklerden hoşlandığını bilmeniz de yararlı olacaktır.
  • Hediyeyi arkadaşınızın doğum günü gibi özel günlerde vermek için hazırlıyorsanız yetiştirebilmeniz önemli bir noktadır. Bu sebeple söz konusu tarihe kadar pratik bir biçimde hazırlayabileceğiniz bir tercih yapmalısınız.
  • Bir hediyeyi özel hale getiren en önemli özellik, paketlemedir. Hazırladığınız hediyeyi özenli bir şekilde paketleyerek güzel bir hale getirebilirsiniz.

Şimdi ilginç hediye önerilerini sıralayabiliriz.

Boş Kavanozları Yaratıcılık ile Buluşturun

Evinizdeki boş kavanozları değerlendirerek hazırlayacağınız yaratıcı hediyeler ile sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Kullanmadığınız cam kavanozların içine led ışıklar ve arkadaşınızla çekildiğiniz fotoğrafları ekleyerek güzel bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz. Bunun yanı evinizdeki küçük boyutlu cam kavanozların dış kısmını boyayıp veya boyamadan içerisine toprak, bitki veya sukulent yerleştirerek güzel bir saksı elde etmiş olursunuz. Hazırladığınız bu yaratıcı dekorasyon ürünlerini isterseniz annenize, kardeşinize isterseniz arkadaşınıza armağan edebilirsiniz.

Boş Kavanozları Yaratıcılık ile Buluşturun

Örgü Bileklik

Arkadaş bilekliği olarak anılan örgü bileklikler, pratik bir biçimde hazırlayabileceğiniz hediye alternatiflerindendir. Kardeşinize veya arkadaşınıza örgü bileklik hediye etmek istiyorsanız ihtiyacınız olan şeyler; farklı renklerde 4 veya 6 ip ve makastır. Bilekliğin kalın olmasını istiyorsanız 6 ip, ince olmasını istiyorsanız 4 ip tercih etmelisiniz.

Örgü bileklik yapmak için ilk olarak seçtiğiniz ipleri 285 cm ölçüsünde kesin. Kesilen ipleri ortadan ikiye katlayalım. Daha sonra üst kısımda yaklaşık 10 cm kalacak şekilde düğüm atın ve kaymaması için düğüm attığınız yerden duvara veya masaya yapıştırarak sabitleyin. İplerin altta kalan kısmını istediğiniz renk sırasına göresine dizerek V deseni oluşturun. Bu noktada sağ ve sol taraftaki renk dizininin aynı olmasına özen gösterin. Ardından sol taraftan bilekliği oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun için ikinci iplik düz, ilk iplik ikincinin üzerinde olacak şekilde ayarlayın. En dıştaki iplikle ikinci ipliğin etrafında düğüm atın. Daha sonra turuncu ipliği üçüncü ipliğin üzerine getirip aynı işlemi tekrar edin. Bu şekilde sol tarafı tamamlayarak aynı işlemleri sağ taraf için de uygulayın. İç kısma gelen birinci ipler ile aynı işlemi tekrarlayın ve sağ ve sol kısmı bir araya getirin. Daha sonra ikinci iplikle düğüm atarak bilekliğin ikinci sırasını hazırlayın. Bu işlemi, bileklik istediğiniz uzunluğa gelene kadar tüm renkler için uygulayın. Son kısma gelince ipleri saç örgüsü olarak örerek sabitleyebilirsiniz. Ardından kalan bölgeyi makas ile kesin. El yapımı bilekliğiniz hazır!

Örgü Bileklik

Anı Defteri

Arkadaşınız veya kardeşinizle birlikte çekilmiş fotoğraflar ve anılarınız ile dolu bir anı defteri, ilginç hediyelerden biridir. Kullanmadığınız bir not defterinden harika anı defteri oluşturabilirsiniz. Fotoğrafların yanı sıra deftere birlikte gittiğiniz sinema, konser biletlerini de ekleyebilirsiniz.

Hediye Kutusu

Sevdiğiniz birini özel bir günde mutlu etmek istiyorsanız ona bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. İçinde sevdiği bir kitap, çiçekler, çikolatalar ve ihtiyacı olan şeyleri koyarak kutuyu güzel bir içimde paketleyebilirsiniz. Bu hediye, arkadaşınızın şaşırmasına ve çok mutlu olmasına sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler