Araba Konsoluna Sticker Bomb Nasıl Yapılır?

Sticker bomb nedir? İyi sticker bomb, eski, eski bir yüzeyi kaplamak için bir ton çıkartma yapıştırmaktır. Oldukça basit görünse de, yapışkan yüzeyinizi dikkatlice planlamanız önemlidir. Bu teknik, araba parçaları, dizüstü bilgisayar kılıfları, ciltler, üzerine çıkartma yapıştırabileceğiniz herhangi bir düz veya hafif kavisli yüzeyde kullanılabilir.

O zaman daha detaylı anlatabilmek adına yazımıza geçelim.

Adım 1: Malzeme Listesi

Adım 1: Malzeme Listesi

Kendinize şunu soruyor olabilirsiniz: “Bu harika çıkartma bombasını yapmak için hangi araçlara ihtiyacım var? Bunu bir sürü araç olmadan nasıl başarabilirim?” Bu adım tüm sorularınızı ve daha fazlasını cevaplayacaktır!

Gerekli araçlar:

  • Yüzey Temizleyici
  • Mikrofiber Havlu
  • Stickerlar
  • Bıçak

Adım 2: Başlangıç

Adım 2: Başlangıç

 

Artık bu çok karmaşık görevi üstlenmek için hangi parçalara ve araçlara ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. İlk önce yüzeyinizi silmeniz gerekir. Bunu bir gösterge panosunda yaptığımız için biraz otomotiv cilası ve yağ sökücü kullandım. TÜM ÜRÜNLERDE ZIMPARA KULLANMAYIN. Çıkartmaların iyi yapışmasını önleyen çizgi üzerinde bir kalıntı bırakırlar.

Ardından stickerınızı hazırlayın.Woohoobox’ta zevkinize özel binlerce sticker modelini uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Adım 3: İlk Katman

Adım 3: İlk Katman

Çıkartmaların temel katmanı kolaydır. Sadece çıkartmaları yerleştirin ve üst üste binmeyin. Bu noktada üst üste binmek gereksizdir. Beğenmediğiniz veya ilginizi çekmeyen birçok çıkartmayı bu taban katmanına koyun. Kare çıkartmalar da bu kısım için en iyisidir çünkü çok fazla alanı hızla doldurur. Muhtemelen görülemeyeceği için bu aşamada problemsiz bir şekilde birkaç hava kabarcığınız olabilir.

Adım 4: Orta Katman

Adım 4: Orta Katman

Orta katman, örtüşen görünümü oluşturmaya başladığınız yerdir. Bu noktada bir çıkartmanın yalnızca 1/8-1/4’ünü üst üste getirin. Hala hacim oluşturmaya ve alanı doldurmaya çalışıyorsunuz. Parmaklarınız henüz acımayacak, ancak döşeme tahtası çıkartma desteğiyle dolacak. Bu noktada daha ilginç çıkartmalar yerleştirmeye başlayın, ancak favorilerinizi değil. Bunlara tutun.

Adım 5: Son Katman

Adım 5: Son Katman

Bu, daha ilginç stickerlarınızı koyduğunuz zamandır. Daha küçük çıkartmalarla (orijinal yüzeyinizi hala görebileceğiniz) tüm boşlukları doldurun. Orijinal yüzeyin %100’ünün kaplanmasını istersiniz, yoksa etkiyi mahveder. Bu noktada sadece siyah karenin içindekiler tamamlanır.

Adım 6: Boşluk Bırakma

Adım 6: Boşluk Bırakma

Peki bu, tüm çileye yaklaşık 100 çıkartma. Daha fazla boşluk göremeyene kadar tokatlamaya devam edin.

Adım 7: Sonuna Kadar Gidin!

Adım 7: Sonuna Kadar Gidin!

Bu noktada çıkartmalarımız tükendi, ancak çalışmaya devam ederken nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Çizgiyi bitirmek için 200 çıkartma daha sipariş ettik. Herhangi bir trim parçasını çıkarmanıza gerek yoktur, Çıkartmaları çatlaklara itmek için bir tornavida kullanın ve bir maket bıçağı veya makas bıçakları ile çatlakların etrafından geçin. Bu size çok düzgün bir görünüm verir. Biliyorum, bunları araçlara eklemedim. Çok çok kötü bir adam olduğum için üzgünüm.

Onları mühürlemek için iki seçeneğiniz var. Boya ve fırça için kullanılan akrilik bir kapatıcı ile üstüne çıktık.. Tamamen sertleşmeden dokunmamaya dikkat edin, çıkartmadaki mürekkebi bulaştırırsınız. Bunu kapatmanın başka bir yolu da vernikle dolu bir çıngırak kutusu alıp çizginin üzerine püskürtmektir. Fırçadan daha düzgün olurdu, ancak bazı şeyleri maskelemeniz gerekecek. Çıkartmaları çıplak da bırakabilirsiniz, ancak daha çabuk solarlar.

Peki sticker nereden satın alınır?Eğer bu sorunun cevabını arıyorsanız Woohoobox.com’da laptop sticker kategorisini buradan ziyaret edebilirsiniz.Diğer tüm farklı stickerlar için(Priz,lavabo,harf) buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlarınızı ve Görüşlerinizi Bizimle Paylaşmayı Unutmayın!

İlgili İçerikler:

Kendi Laptop Stickerınızı Nasıl Tasarlarsınız?

Laptop Sticker İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler