Ajanda Planlayıcı Nedir?

Ajanda nedir?, diye sorabilirsiniz. Ajanda, bir toplantı veya buluşma sırasında yapılması gereken işler, görevler ve sorumlulukların organize hale getirilmiş bir listesidir. Organizasyonlarda ele alınacak, tartışılacak ve üzerinde müzakere edilecek tüm faaliyetleri içerir. Toplantıları organize etmenin birkaç yolu vardır ve bir ajanda sahibi olmak, bu işlere başlamak için mükemmel bir başlangıçtır.

Ajandanızı tasarlamanın farklı yolları bulunuyor. Her şey organizasyonların nasıl olacağına bağlıdır. Bazı durumlarda organizasyonlardaki üyelerin katılım düzeyine de bağlı olabilmektedir. Verimliliğini artırmak için belirli tasarımlardaki ajandalar da kullanılabilir.

Planlayıcılar ve Ajandalar: Hangisini Seçmeli?

Kendi ajandanızı oluşturmak başka, tasarlamak başka şeydir. Fakat buradaki en önemli detay, düzenli olması ve kaliteli içeriğidir. Ajanda takvimi ile planlayıcı arasında pek fazla fark yoktur; her ikisi de bir olay için gününüzü planlama ve oluşturma araçları olsa da aslında ajandanın nasıl yazıldığına göre değişmektedir.

• Planlayıcılar: Oluşturma açısından, belirli program veya faaliyetlerin düz bir listesi olabilir. Belirli bir formatta yazmak zorunda değilsiniz.

• Ajanda Takvimleri: Kendilerine has, belli bir formatı vardır. Adından da anlaşılacağı gibi her tarih belirli bir olayı takip eder.

En İyi Ajanda Planlayıcı Defter Fikirleri

Çoğu zaman, insanlar daha düzgün görünüşlü ajanda planlayıcı şablonlarını tercih eder. Fakat, toplantılar gibi önemli görüşmelerde verimliliği en üst düzeye çıkarabilecek bir ajandayı tercih ederler.

Etkili toplantılar için ajanda planlayıcılar oluşturabilmek, gündem içeriğini buna göre organize edecek bir taslaktan yararlanmak demektir. Dahası, toplantılarında kullanacak olanlar için de yeterince kapsamlı olmalıdır.

Adım Adım Ajanda Planlayıcı Defter Oluşturmak

Bir ajanda planlayıcı hazırlamak, kolay görünebilir. Hazır olarak indireceğiniz ya da satın alacağınız bir ajanda planlayıcı size sadece programınızın bir parçasını oluşturmak isteyeceğiniz tüm ideal aktivitelerin bir listesini verir. Bununla birlikte, amacına gerçek anlamda hizmet edecek etkili bir planlayıcı yaratmanın ne demek olduğunu tam olarak bilemiyor olabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağına dair birkaç ipucu:

• Genel anlamı belirleyin. Toplantının veya organizasyonun ne hakkında olması gerektiğini belirlemelisiniz. Bir organizasyonu neden yaptığınızın bir amacı olmalı ve bu, genel organizasyon fikrinizin bir parçasını oluşturmalıdır.

• Bir program akışı çizin. Günün belirli bir saatine veya bir kısmına karşılık gelen bir aktivite belirleyin. Ajanda planlayıcınızın ayrıntıları üzerinde biraz kafa yormalısınız, böylece her olay doğru bir akışa göre ilerler.

• Maddeleri, fikirleri ve sorunları listeleyin. Bu, organizasyonlarınızda veya toplantılarınızda neyin uygun şekilde tartışılması gerektiğini unutmamak için önemlidir.

• Ajanda planlayıcı şablonlarını etkili bir şekilde kullanın. Bu şekilde, program akışınızdan, maddeler listenize kadar gündeminize dair bilgileri planlamakta zorlanmayacaksınız.

Diğer tüm kırtasiye ürün içerikleri için buraya tıklayabilirsiniz.Daha fazla ajanda ve planlayıcı için online kırtasiye mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilenler